عطاء ‌الله خان‌بلوکی

Ataollah Khan'Bolouki

عطاء ‌الله خان‌بلوکی

 تخصص/مهارت:

طراح و نقاش، خطاط و خوشنویس

 معرفی/ بیوگرافی:

عطاء‌الله خان بلوکی (به انگلیسی: Ata’allah Khan Bolouki) هنرمند ایرانی، متولد 1313 در اراک و درگذشتهٔ 1391 در تهران بود.

آقای عطاالله خانبلوکی در اراک متولد شد. وی برای ادامه تحصیل به آلمان رفت و لیسانس زبان آلمانی خود را در آلمان گرفت. وی پس از آن مدرک افتخاری هنر در رشته نقاشی را نیز دریافت کرد. خانبلوکی به نقاشی با آبرنگ می‌پرداخت. وی همچنین به کشیدن تصاویر افراد نیز می‌پرداخت که از جملهٔ آن‌ها تصویر فریدون مشیری، سیمین دانشور و همایون خرم بود.

در سال 1379، خانبلوکی موفق به کسب مدرک درجه یک هنری از شورای ارزشیابی هنرمندان شد. وی به مدت 9 سال نمایشگاه‌های متعددی از آثار خود در گالری‌های مختلف تهران برگزار کرد. خانبلوکی به شکل‌گیری نهاد ارزشیابی هنرمندان کمک به سزایی نمود و از مؤسسان آن بودو خود نیز به دبیری این نهاد در معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول بود. وی سرانجام در 22 مهرماه 1391 درگذشت.

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

• اینستاگرام:

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

قابل توجه

قابل توجه: این صفحه بصورت بازنشر شده است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف، لطفاً درخواست خود را طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت توسط بخش تحریریه موردبررسی و اقدام مقتضی قرارگیرد.

بیوگرافی

★ lilit-chat

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت

error: هشدار ⚠️ محتوا محافظت می‌شود