عطاء ‌الله خان‌بلوکی

Ataollah Khan'Bolouki

 تخصص/مهارت:

طراح و نقاش، خطاط و خوشنویس

 معرفی/ بیوگرافی:

عطاء‌الله خان بلوکی (به انگلیسی: Ata’allah Khan Bolouki) هنرمند ایرانی، متولد 1313 در اراک و درگذشتهٔ 1391 در تهران بود.

آقای عطاالله خانبلوکی در اراک متولد شد. وی برای ادامه تحصیل به آلمان رفت و لیسانس زبان آلمانی خود را در آلمان گرفت. وی پس از آن مدرک افتخاری هنر در رشته نقاشی را نیز دریافت کرد. خانبلوکی به نقاشی با آبرنگ می‌پرداخت. وی همچنین به کشیدن تصاویر افراد نیز می‌پرداخت که از جملهٔ آن‌ها تصویر فریدون مشیری، سیمین دانشور و همایون خرم بود.

در سال 1379، خانبلوکی موفق به کسب مدرک درجه یک هنری از شورای ارزشیابی هنرمندان شد. وی به مدت 9 سال نمایشگاه‌های متعددی از آثار خود در گالری‌های مختلف تهران برگزار کرد. خانبلوکی به شکل‌گیری نهاد ارزشیابی هنرمندان کمک به سزایی نمود و از مؤسسان آن بودو خود نیز به دبیری این نهاد در معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول بود. وی سرانجام در 22 مهرماه 1391 درگذشت.

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

• اینستاگرام:

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

⚠️ توجه: بیوگرافی این هنرمند از سایت‌های مجاز بازنشر شده است و در بخش دانشنامه بیوگرافی «هنرمندان نقاش ایران» قرار گرفته است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان کارتونیست هنرمندان صنایع دستی هنرمندان خطاط هنرمندان معمار هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان صداپیشه
بنر هنرمندان نقاش

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم