محمد فرنود

Mohammad Farnood

محمد فرنود

 تخصص/مهارت:

عکاس

 معرفی/ بیوگرافی:

محمد فرنود (به انگلیسی: Mohammad Farnoud) هنرمند ایرانی، متولد 1336 در سمنان است.

آقای محمد فرنود عکاس ایرانی است که از سال 1354 کار عکاسی خبری را با روزنامه کیهان آغاز کرد.

فعالیت حرفه‌ای
محمد فرنود کارهای عکاسی را خود چاپ می‌کرد و بایگانی از عکس‌های زمان جنگ ایران و عراق در عملیات‌های گوناگون دارد. همچنین در زمینه‌های بین‌المللی صاحب عکس‌های ممتازی است.

محمد فرنود با سفر به کشورهای عربی، آسیایی و اروپایی، نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی همراه با چاپ کتاب برگزار کرد و در مسابقات بین‌المللی و نمایشگاه‌های جهانی شرکت فعال داشت. او در سال 1982 در یکی از معتبرترین مسابقات عکاسی خبری در هلند world- press دو عکس از کارهای جنگ او به عنوان عکس‌های سال خبری در کتاب سال چاپ شدند.

فرنود، همکاری خود با آژانس بین‌المللی عکاسی خبری سپیا فرانسه را در کنار همکاری با روزنامه کیهان آغاز کرد.

محمد فرنود در دوسالانه‌های عکس و مسابقات عکاس، به عنوان عضو شورای سیاستگذاری و داور، فعالیت داشته‌ است. وی همچنین آموزگار عکاسی خبری دانشگاه نیز بوده‌ است.

محمد فرنود معتقد است هنرمند واقعی کسی است که بی‌هراس، با کار خود از عقیده‌اش دفاع می‌کند و می‌گوید اگر عکاس و به‌طور کلی هنرمند، در رابطهٔ مستقیم با واقعیت‌ها قرار نگیرد، ناچار به تقلید رو می‌برد یا به ضبط دریافت‌ها و برداشت‌های ناقص و سطحی می‌پردازد.

جوایز و افتخارات
محمد فرنود برندهٔ جوایز گوناگون در مسابقات داخلی، برندهٔ 2 جایزه عکاسی خبری از مسابقات جهانی عکاسی خبری ورلد پرس فوتو در سال‌های 1982 و 1991 از جنگ ایران و عراق و زمین‌لرزه 1369 رودبار و منجیل است. چاپ عکس‌های برگزیدهٔ خبری سال در مطبوعات و نشریات جهانی در دهه 1980 و 1990 نیز در کارنامهٔ فعالیت‌های این عکاس ثبت شده‌است.

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

• اینستاگرام:

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

قابل توجه

قابل توجه: این صفحه بصورت بازنشر شده است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف، لطفاً درخواست خود را طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت توسط بخش تحریریه موردبررسی و اقدام مقتضی قرارگیرد.

بیوگرافی

★ lilit-chat

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت