فائزه حسین زاده

Faezeh HosseinZadeh

تخصص:

طراح و نقاش

معرفی:

فائزه حسین زاده (به انگلیسی: Faezeh Hossein Zadeh) هنرمند ایرانی، متولد فروردین 1375 است.

خانم فائزه حسین زاده دانش‌آموخته رشته حسابداری و فارغ التحصیل این رشته می‌باشد. او هنر نقاشی را به صورت تجربی و خودآموز فراگرفت و با علاقه‌ای که به ترسیم شکل‌های انتزاعی «ماندالا» داشت توانست جایگاه هنری خود را در این سبک تثبیت نماید.

ماندالا یا دوایر کیهان‌نما، طرحی انتزاعی هندسی است که بیشتر مورد استفاده در ادیان بودا و هندو بوده و غالباً به عنوان نمادی برای جهان هستی به کار می‌رود. اصل ماندالا از دین هندو است ولی در آیین بودا هم کاربرد زیادی پیدا کرده‌است.
ماندالاها دایره‌هایی نمادین برای تمرکز بر خویشتن و جستجو در درون انسان هستند. مرکز دایره جدول ماندالا برای تمرکز در حین مراقبه دینی بکار می‌رود. اشکال متقارن هندسی ماندالا خودبخود توجه شخص را به مرکز دایره جذب می‌کنند و باعث ایجاد حس آرامش و راحتی در بینندگان می‌شوند. نظم هر طرح ماندالا شبیه به ساختار مولکولی یا دانه‌های برف، یا گل‌های شکفته شده و یا ساختار جهان هستی و کائنات است که تمامی اجزا حول یک محور دایره ای شکل قرار گرفته اند و همین موضوع باعث رازآلود شدن و عمیق بودن طرح‌ها و نقوش کیهانی ماندالا دارند.

آثار خانم حسین‌زاده نیز با طرح‌ها و نقش‌های زیبای انتزاعی و به کارگیری رنگ‌های شاد و زنده و انرژی بخش طراحی و ترسیم شده اند.

“شما را به دیدن نمایشگاه آثار ایشان دعوت می‌نمائیم”

• آدرس:

• تلفن:
09356094985

• اینستاگرام:
faezeh__paint@

• رویدادهای جاری:

نقوش ماندالا ¦ نمایشگاه آثار فائزه حسین زاده

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاط و خوشنویس هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان تصویرگر هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان معماری هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان مدلینگ هنرمندان صداپیشه بنر هنرمندان نقاش
اینستاگرام گالری لیلیت