هراچ کاراپتیان

 تخصص/مهارت:

مینیاتور ساز، تذهیب کار، میناکاری و حکاکی

 معرفی/ بیوگرافی:

هراچ کاراپتیان (به ارمنی Հրաչ Քարապետյան و به انگلیسی Hrach Karapetian) هنرمند نگارگر، مینیاتوریست و نقاش ایرانی ارمنی‌تبار، متولد 1 تیر 1322 در تهران و درگذشته 22 آذر 1385 در میشیگان ایالات متحده امریکا بود.

آقای هراچ کاراپتیان در 1 تیر 1322 (23 ژوئن 1943) تهران به دنیا آمد. وی تحصیلات خود را در انگلستان به پایان رساند، او ابتدا دانشجوی رشتهٔ معماری بود اما پس از مدتی به گرافیک و نقاشی روی آورد.

آثار کاراپتیان مبتنی بر موضوعات فلسفی و مذهبی و در سبک سورئال است. وی با استفاده از تکنیک‌های آبرنگ، رنگ روغن، اکریلیک و گواش و تلفیق فرم‌های شرقی با فنون غربی دست به خلق آثاری ارزشمند زده‌است. تابلوهای کاراپتیان در دهه‌های چهل و پنجاه میلادی موفق به کسب جوایز بسیاری شد. آثار وی در مجموعه‌های شخصی، موزهٔ هنرهای معاصر ایران و موزهٔ ارمنستان نگهداری می‌شود. آخرین نمایشگاه وی در «باشگاه ارمنی‌ها» در 1374 خورشیدی برگزار شد. آثار وی در موزه هنرهای معاصر تهران، گالری سیحون، «گالری شیخ» و «باشگاه آرارات» به نمایش گذارده شده‌است.

کاراپتیان در سال 22 آذر 1385 (13 دسامبر 2006) در سن 63 سالگی در ایالت میشیگان درگذشت.

هراچ کاراپتیان

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

• اینستاگرام:

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

هراچ کاراپتیان

هراچ کاراپتیان

قابل توجه

قابل توجه: این صفحه بصورت بازنشر شده است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف، لطفاً درخواست خود را طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت توسط بخش تحریریه موردبررسی و اقدام مقتضی قرارگیرد.

بیوگرافی

★ lilit-chat
error: هشدار ⚠️ محتوا محافظت می‌شود