سمیرا بشر

Samira Bashar

تخصص:

عکاس، تصویرسازی، صنایع دستی و…

معرفی:

سمیرا بشر (به انگلیسی: Samira Bashar) هنرمند عکاس – تصویرگر – صنایع‌دستی، متولد سوم بهمن ماه سال 1362 در تهران است.

خانم سمیرا بشر دارای مدرک کارشناسی تصویر سازی است و تاکنون در چندین نمایشگاه ملی و بین‌المللی شرکت داشته است.

آثار فتوگرافی ایشان عمدتا عکاسی از مردم و زندگی روزمره انسان‌هاست و در هر عکس زوایای ساده و در عین حال بومی و عمیق فرهنگی از رفتار معمولی مردم را به تصویر می‌کشد.

این هنرمند صحنه‌هایی از زندگی روزمره مردم را سوژه اصلی خود قرار می‌دهد. خیابان‌ها، پارک‌ها، مساجد، محل‌های خرید و مراکزی که مردم گرد هم می‌آیند. هر چند این عکاسی شاخه‌ای از عکاسی مستند به شمار می‌آید اما در واقع این شاخه از عکاسی آیینه‌ای است در برابر مردم که گاهی نیز با شوخ طبعی یا لحنی طعنه‌آمیز پیام‌های فرهنگی یا اجتماعی را منتقل می‌کند که در چنین شرایطی به عکاسی مستند نزدیک می‌شود.

عکس‌های ایشان واقعیت را بطور کامل نشان می‌دهند و در آن‌ها اثری از چیزهای ساختگی نیست. این نوعی از عکاسی از مردم و زندگی درجریان به شکل عکاسی از آن‌ها در حال کارکردن و زندگی عادی است. در این حالت شاید سوژه هرگز متوجه نشود که از او عکسی گرفته شده است و از این جنبه برای عکاس یک عکس طبیعی باشد. افرادی که در حال کار کردن هستند، در حقیقت در حال بازی کردن نقش خود به طور طبیعی هستند و اگر در حین کار از آن‌ها عکسی بگیرید، موفق به گرفتن پرتره غیرداوطلبانه شده اید و خانم سمیرا بشر استعداد بالایی در این سبک از عکاسی دارد.

سوابق فعالیت:
برگزاری نمایشگاه انفرادی عکس عاشورا 1390
شرکت در ورکشاپ صنایع دستی برج میلاد 1394
شرکت در سومین دوره نمایشگاه سالانه عکس قاب‌های سفید 1396
شرکت در هفدهمین نمایشگاه گروهی عکس نیدار آرت در استانبول ترکیه 1397
شرکت در نمایشگاه بین‌المللی عکس دیده شو – موزه هنرهای معاصر فلسطین 1397
و…

“شما را به دیدن نمایشگاه آثار ایشان دعوت می‌نمائیم”

• آدرس:
تهران /

• اینستاگرام:
SAMIRA_BASHAR@

• ایمیل:
SAMIRABASHAR3@GMAIL.COM

• رویدادهای جاری:

یک زندگی ساده ¦ نمایشگاه آثار عکاسی سمیرا بشر

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاط و خوشنویس هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان تصویرگر هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان معماری هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان مدلینگ هنرمندان صداپیشه بنر هنرمندان عکاس
اینستاگرام گالری لیلیت