تخصص/مهارت:

خطاطی و خوشنویسی،

 معرفی/ بیوگرافی:

محسن دایی نبی (به انگلیسی: Mohsen Daeinabi) هنرمند ایرانی، متولد 1352 در تهران است.

آقای محسن دایی نبی با خوشنویسی پا به عرصه هنر گذاشت و در شانزده سالگی به درجه ممتاز انجمن خوشنویسان ایران دست یافت.
تحصیلات دانشگاهی اش در رشته گرافیک و کارشناسی ارشد پژوهش هنر بوده است.

محسن دایی نبی فارغ التحصیل رشته گرافیک از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد است و رتبه ممتاز انجمن خوشنویسان ایران را در سال 69 و رتبه مدرسی را درسال 75 کسب کرده است.

تدریس در دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد، برپایی نمایشگاه‌های متعدد انفرادی و گروهی داخلی و خارجی در کارنامه هنری این خوشنویس ثبت شده‌اند.

همچنین محسن دائی‌نبی با کسب رکورد قابل توجهی در حراج خیریه بهنام دهش‌پور خبرساز شد و در این حراج، تابلوی چهار میلیون تومانی او با 50 بار ارتقاء قیمت روبه‌رو شد و 15 میلیون و 400 هزار تومان به فروش رسید.

این هنرمند در آثارش، سلوک و سماعی در چرخش خطوط را به نمایش می‌گذارد که از رهگذر یک طریقت معرفت و معنا در حقیقت این هنر حاصل می‌شود.

محسن دایی نبی تا کنون هجده نمایشگاه انفرادی و حدود شصت نمایشگاه جمعی داخلی و برون مرزی را در کارنامه هنری خود داشته است.
در زمینه شعر و موسیقی نیز آثار منتشر شده ای دارد شامل سه کتاب شعر و سه آلبوم موسیقی که خوانندگی و بعضا نغمه سازی آنها را عهده دار بوده است.

آلبوم‌های “آخرین غزل رومی” با تنظیم پدرام درخشانی ، “گمان” با تنظیم فراز کاویانی و “امیر عشق” با تنظیم دکتر محسن جلیلی از آثار شنیداری منتشر شده اوست.

دائی نبی با ساز تنبور سالیانی ست که دلنوازی می کند. وی عضو انجمن طراحان گرافیک ایران و عضو انجمن خوشنویسان ایران می باشد و در نقاشیخط، صاحب سیاق است.

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:

• اینستاگرام:
art.daeinabi

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

⚠️ توجه: بیوگرافی این هنرمند از سایت‌های مجاز بازنشر شده است و در بخش دانشنامه بیوگرافی «هنرمندان خطاط و خوشنویس ایرانی» قرار گرفته است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان کارتونیست هنرمندان صنایع دستی هنرمندان خطاط هنرمندان معمار هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان صداپیشه
بنر هنرمندان خطاطی

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم