آلفونس آوانسیان

Alfons Avanesian

 تخصص/مهارت:

طراح و نقاش

 معرفی/ بیوگرافی:

آلفونس آوانسیان (به انگلیسی: Alfons Avanesian) هنرمند ایرانی ارمنی‌تبار، متولد 1311 در تهران و درگذشته 1388 در تهران بود.

آلفونس آوانسیان شانزده سالگی جهت تحصیل عازم ایتالیا گردید و در رشته هنر از دانشگاه هنر رم فارغ‌التحصیل شد.

در سال 1335 (1956) اولین نمایشگاه خود را تحت نظر هنرمند ارزنده رناتو جوتوزه برپا نمود که میان منتقدان هنری جایی به عنوان هنرمند با استعداد جوان برای خود باز کرد. در سال 1340 (1961) هنرمند بزرگ ایتالیا نینو ماکاری در نمایشگاهی وی را هنرمند ارزنده با سبک مخصوص معرفی نمود.

آقای آلفونس آوانسیان در اغلب نمایشگاه‌های مهم ایتالیا از جمله بینال‌های ونیز شرکت جسته و در نقاشی‌های او که شاعرانه هم هستند تأثیر شرق به خوبی دیده می‌شود.

وی در رم زندگی می‌کرد و بیش از 25 سال بود که استاد دانشگاه رم بود. وی در سال 1388 (2009) درگذشت. آثار او اغلب در مجموعه‌های مختلف در تهران و اروپا نگهداری می‌شوند. وی موفق به دریافت جوایز همچون جایزه الیوانو در سال 1956 و جایزه پریمروپونداترا در سال 1958 شده‌است.

بعضی از نمایشگاه‌هایی که آوانسیان در آنها شرکت کرد به شرح زیر می‌باشند: بینال ونیز 1335 (1956) – نمایشگاه ملی اسپولتو سال‌های 1333 (1954)، 1334 (1955)، 1335 (1956)

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

• اینستاگرام:

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

⚠️ توجه: بیوگرافی این هنرمند از سایت‌های مجاز بازنشر شده است و در بخش دانشنامه بیوگرافی «هنرمندان نقاش ایران» قرار گرفته است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان کارتونیست هنرمندان صنایع دستی هنرمندان خطاط هنرمندان معمار هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان صداپیشه
بنر هنرمندان نقاش

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم