سمیرا بشر

Samira Bashar | Artist

تخصص:
عکاسی، تصویرسازی، صنایع دستی و…

معرفی:
سمیرا بشر (به انگلیسی: Samira Bashar) هنرمند عکاس – تصویرگر – صنایع‌دستی، متولد سوم بهمن ماه سال ۱۳۶۲ در تهران است.

ایشان دارای مدرک کارشناسی تصویر سازی است و تاکنون در چندین نمایشگاه ملی و بین المللی شرکت داشته است.

آثار فتوگرافی ایشان عمدتا عکاسی از مردم و زندگی روزمره انسان‌هاست و در هر عکس زوایای ساده و در عین حال بومی و عمیق فرهنگی از رفتار معمولی مردم را به تصویر می‌کشد.

این هنرمند صحنه‌هایی از زندگی روزمره مردم را سوژه اصلی خود قرار می‌دهد. خیابان‌ها، پارک‌ها، مساجد، محل‌های خرید و مراکزی که مردم گرد هم می‌آیند. هر چند این عکاسی شاخه‌ای از عکاسی مستند به شمار می‌آید اما در واقع این شاخه از عکاسی آیینه‌ای است در برابر مردم که گاهی نیز با شوخ طبعی یا لحنی طعنه‌آمیز پیام‌های فرهنگی یا اجتماعی را منتقل می‌کند که در چنین شرایطی به عکاسی مستند نزدیک می‌شود.

عکس های ایشان واقعیت را بطور کامل نشان می‌دهند و در آن ها اثری از چیزهای ساختگی نیست. این نوعی از عکاسی از مردم و زندگی درجریان به شکل عکاسی از آن ها در حال کارکردن و زندگی عادی است. در این حالت شاید سوژه هرگز متوجه نشود که از او عکسی گرفته شده است و از این جنبه برای عکاس یک عکس طبیعی باشد. افرادی که در حال کار کردن هستند، در حقیقت در حال بازی کردن نقش خود به طور طبیعی هستند و اگر در حین کار از آن ها عکسی بگیرید، موفق به گرفتن پرتره غیرداوطلبانه شده اید و خانم سمیرا بشر استعداد بالایی در این سبک از عکاسی دارد.

سوابق فعالیت:
برگزاری نمایشگاه انفرادی عکس عاشورا ۱۳۹۰
شرکت در ورکشاپ صنایع دستی برج میلاد ۱۳۹۴
شرکت در سومین دوره نمایشگاه سالانه عکس قاب های سفید ۱۳۹۶
شرکت در هفدهمین نمایشگاه گروهی عکس نیدار آرت در استانبول ترکیه ۱۳۹۷
شرکت در نمایشگاه بین المللی عکس دیده شو – موزه هنرهای معاصر فلسطین ۱۳۹۷
و…

“شما را دعوت به بازدید از نمایشگاه آثار ایشان با عنوان «یک زندگی ساده» می‌نمائیم”

• نشانی:
تهران /

• اینستاگرام:
SAMIRA_BASHAR@

• ایمیل:
SAMIRABASHAR3@GMAIL.COM

• رویدادهای جاری:

• رمزینه:
جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند این کد را اسکن نمائید.

گالری تصاویر:

معرفی ویژه هنرمندان معاصر ایرانی هنرمندکارت کارت هنرمند ایران ثبت صفحه اختصاصی شخصی راه های تماس اینستاگرام ارتباط آثار بیوگرافی زندگینامه سابقه کاری هنر آنلاین رزومه پروفایل رپورتاژ تبلیغ در شبکه های اجتماعی خصوصی و عمومی همه چیز درباره مشهور معروف و سرشناس سفارش وب سایت رسمی آرتیبیشن سوال آموزش iranian artists persian

دکمه بازگشت به بالا
fa فارسی
X