ورود به نمایشگاه ❖ می‌توانید از این نمایشگاه دیدن فرمائید و دیگران را به این گالری دعوت نمائید ❖ بازدید در تمام ساعات شبانه روز برای عموم آزاد است …

پنج پر | نمایشگاه آثار فیروزه خدیوی

Firouzeh Khadivi‬‬ | Pentagram Exhibition

نام هنرمند: فیروزه خدیوی

تماس درباره

❖ پنج پر ❖

با توجه به اینکه هر یک از آثار این نمایشگاه با زاویه دید و سبک و تکنیک خاص خود به طبیعت نگاهی متفاوت داشته “پنج پر” عنوانی است که برای این نمایشگاه اختصاص داده شده است. ستاره پنج پر یا پنتاگرام شکلی از ستاره دارای پنج نقطه (یا پنج گوشه) است و توسط پنج خط کشیده می‌شود. کلمهٔ «پنتاگرام» از کلمهٔ یونانی πεντάγραμμον منشأ گرفته‌ که به معنی پنج خط است.

پنتاگرام به عنوان سمبل دینی ای ارزشمند توسط بابلی‌ها و نیز یونانی‌ها در یونان باستان استفاده می‌شده است. بسیاری از کسانی که پیرو نوپگانیسم هستند، از این سمبل استفاده می‌کنند.

پنتاگرام ید طولایی در رابطه با سیاره ونوس (زهره)♀ دارد و آن را سمبل این سیاره می‌شمارند. سیاره زهره نماد مادینه مقدس است که در مسیحیت آن را مریم مجدلیه می‌نامند (البته بعد از گفته‌های کتاب راز داوینچی اثر دن براون بیشتر مرسوم شد) و در ایران باستان آناهیتا نام داشت (که بعضی به صورت کلی آن را ننه یا ننه خاتون نیز می‌نامیدند). همچنین سیاره ونوس هر هشت سال، شکل ستاره پنج پر را می‌پیماید یعنی چرخشش چنین شکلی را به وجود می‌آورد.

اخطار: هرگونه کپی‌برداری پیگرد قانونی دارد!
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang