طراحی اتاق خواب به رنگ ساحل دریا

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

طراحی اتاق خواب به رنگ ساحل دریا
اگر بخواهیم خیلی دقیق باشیم می‌توانیم بگوییم که سبک ساحلی بسته به مکان خانه سبکی بسیار شخصی است، سبکی که احتمالا وقتی به «کنار ساحل دریا» فکر می‌کنیم به ذهن‌مان می‌رسد.
آیا تاکنون شده به این فکر کنید که چرا اکثر دکورهای سبک ساحلی جذاب و آرامش بخش هستند؟ دلیل آن تناژ طیف‌های رنگ‌های ساحلی و چیدمان و دکوراسیونی است که حال و هوای اقیانوسی را با خود به همراه دارند و مطمئنا همه در آرزوی آن به سر می‌برند.

رنگ‌ها باید از بالا به پائین از سرد آبی (شبیه آسمان و دریا) به گرم خاکی (شبیه ماسه‌های ساحل) متمایل شود.

استفاده از اکسسوارهای مناسب در دکوراسیون ساحلی
یکی از اکسسوارهای دکوری که به این منظور می‌توانید به اتاق خواب اضافه کنید، ستاره دریایی و یا کاسه‌ای از صدف است.
همچنین استفاده از تابلو و نقاشی‌هایی با تصویر اقیانوس و یا سواحل شنی نیز می‌تواند تا حدی حس اقیانوس را با خود به اتاق بیاورند.
اگر فروشگاه‌های مربوط به لوازم دکوری خانه را جستجو کنید ممکن است حتی لامپ‌های کوچکی با طرح‌های دریایی مانند صدف، ستاره دریایی و یا برخی دیگر از عناصر مناظر دریایی را پیدا کنید.

دکوراسیون ساحلی اتاق خواب
کسانی که به ساحل و دریا رفتن علاقه زیادی دارند، ممکن است از مناظر دریایی دیگر مانند موج سواری و یا دیگر ورزش‌های دریایی نیز استقبال کنند، بنابراین می‌توانید استفاده از اکسسوار و یا طرح‌هایی با تم این چنین ورزش‌هایی را نیز برای دکور ساحلی خود در نظر بگیرید.

دکوراسیون به سبک ساحلی و استفاده از عناصر حیوانات دریایی
همچنین حیواناتی که در ساحل زندگی می‌کنند نیز می‌تواند در این امر برای شما الهام بخش باشند. موجودات زنده دریایی مانند دلفین‌ها، خرچنگ، مرغان دریایی از جمله اولین حیواناتی هستند کهبه ذهن خطور می‌کند.

دیوارهای اتاق می‌تواند با تصاویری از دولفین‌ها و پرندگان در حال پرواز در آسمان دکور شوند. حتی عکس‌هایی از موجودات زنده زیر دریا نظیر آبزیان و مرجان‌ها نیز می‌تواند افزودنی زیبایی در اتاق خواب محسوب شود.

دکوراسیون ساحلی منزل
یکی دیگر از جنبه‌های الهام بخش برای دکوراسیون و چیدمان به سبک ساحلی غروب خورشید است.غروب آفتاب معمولا ارائه کننده مجموعه‌ای زیبا از انواع مختلف رنگ‌هاست که از فراز آسمان در روی سطح آب منعکس می‌شود. همچنین تصویری از غروب آفتاب نمای آرام بخشی دارد که می‌تواند در ایجاد حس آرامش در افراد نقش داشته باشد.

استفاده از شمع در دکوراسیون
علاوه براین استفاده از شمع‌هایی که بوهایی نزدیک و یا مشابه با بوی ساحل و دریا دارند نیز می‌تواند در زنده‌تر کردن اتاق خواب سهمی داشته باشند. شمع‌های انتخابی شما باید در سایه رنگ‌های آبی، سبز و یا رنگ‌های مختلف پوست باشد.

این بوها می‌تواند احساس آرامش در کنار ساحل را برای افراد تداعی کنند و وجود شمع در چیدمان نیز نمایی آرامش بخش پدید می‌آورد.


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

error: هشدار ⚠️ محتوا محافظت می‌شود