• درباره
  • موارد مشابه

📻 کتاب صوتی:

مکر وزیر جهود با نصرانیان ~شعرخوانی

مکر وزیر جهود با نصرانیان ~شعرخوانی
مکر وزیر جهود با نصرانیان ~شعرخوانی
در میان جهودان ، پادشاهی جبار و بیدادگر بود که نسبت به عیسویان سخت کینه توز بود . این پادشاه موسی (ع) و عیسی (ع) را که در واقع شعله ای از یک چراغ و با هم متحد بودند را از روی تعصب ، مخالف یکدیگر می انگاشت و در صدد بو که دین و آئین عیسویان را براندازد . او وزیری کاردان و زیرک داشت که در امور مهم او را یاری می داد . وزیر می دانست که ایمان و عقیده مردم را نمی توان با خشم و زور از میان برداشت بلکه برعکس هر چه زور و خشونت سخت تر باشد عقیده و ایمان مردم استوارتر گردد و از اینرو نیرنگی ساخت و شاه را نیز موافق خود کرد . بر اساس این نیرنگ شاه را متقاعد نمود که چنین وانمود سازد که وزیر به آئین عیسویان گرایش یافته است ، پس باید دست و گوش و بینی او را برید و از دربار راند . وقتی این نقشه عملی شد و وزیر با دست و گوش و بینی بریده از دربار شاه رانده شد ، عیسویان بدو پناه دادند و بر او اعتماد کردند . رفته رفته وزیر در بین عیسویان نفوذی استوار پیدا کرد و همچون معلم و مرشدی در میان آنان شناخته شد و آنان نیز دل بدو سپردند در حالیکه وزیر در خفا و نهان ، فتنه و فساد می انگیخت . عاقبت وزیر ضمن وصیتی مهم برای هر کدام از سران دوازده گانه مسیحیت طوماری جداگانه ترتیب داد که مضمون هر یک با دیگری تناقض داشت . سپس وزیر به غاری رفت و به خلوت درنشست و پیروان و مریدان ، هرچه اصرار کردند از خلوت خود بیرون آید و سپس سران هر یک از گروههای دوازده گانه را به حضور خود خواند و به هر یک از آنان به طور پنهانی منشور خلافت و جانشینی داد و چنین گفت ، جانشین من فقط تو هستی نه دیگری ، و چنانچه کسی مدعی این مقام شود ، کاذب و دروغگوست و باید نابودش کنی .

وزیر بعد از اجرای این طرح اختلاف برانگیز و ویرانگر ، خود را در خلوت کشت و پس از مرگ او سران هر یک از گروههای دوازده گانه به جان هم افتادند و کشتار آغاز شد و بدین ترتیب جمع کثیری از مسیحیان به دست یکدیگر هلاک شدند و مقصود آن شاه بیدادگر حاصل آمد . ، مولانا در این حکایت تعصبات کور مذهبی و جنگ هفتاد و دو ملت را مورد نقد قرار داده و میگوید چون جوهر همه ادیان یکی است باید از نزاع و شقاق دوری گزید . مولانا آئین حنیف احمدی را جامع ادیان می داند اما نیل به این آئین جامع را فارغ از جنگ های مذهبی می داند .

با صدای: پیمان رشادی
منبع: شنوتو

تگهای سئو: دانلود رایگان مکر وزیر جهود با نصرانیان ~شعرخوانی – پخش آنلاین مکر وزیر جهود با نصرانیان ~شعرخوانی – تماشای رایگان مکر وزیر جهود با نصرانیان ~شعرخوانی – ویدیوی فیلم مکر وزیر جهود با نصرانیان ~شعرخوانی – مکر وزیر جهود با نصرانیان ~شعرخوانی نسخه بدون سانسور شده – مکر وزیر جهود با نصرانیان ~شعرخوانی با زیرنویس چسبیده – مکر وزیر جهود با نصرانیان ~شعرخوانی با دوبله فارسی اصلی – مکر وزیر جهود با نصرانیان ~شعرخوانی با کیفیت hd اچ دی – مکر وزیر جهود با نصرانیان ~شعرخوانی با کیفیت خوب – مکر وزیر جهود با نصرانیان ~شعرخوانی کم حجم مخصوص موبایل – دانلود سریع مکر وزیر جهود با نصرانیان ~شعرخوانی برای تلفن همراه دسکتاپ ویندوز و تبلت – لینک دانلود مکر وزیر جهود با نصرانیان ~شعرخوانی – فیلم مکر وزیر جهود با نصرانیان ~شعرخوانی ورژن قدیمی و جدید سال – تماشای آسان و بازدید مجانی ویدیوی فیلم و انیمیشن مکر وزیر جهود با نصرانیان ~شعرخوانی – در اتوبوس و مسافرت – پیش نمایش تریلر آنونس مکر وزیر جهود با نصرانیان ~شعرخوانی – نمایش خانگی – دیدن مکر وزیر جهود با نصرانیان ~شعرخوانی در اوقات فراغت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن، لیلیت را در دستگاه همراه خود داشته باشید و سرگرم شوید…