جهت شنیدن کتاب صوتی «از سی‌مرغ تا سیمرغ – بخش4 ~منطق‌الطیر» روی لینک اشاره نمائید

از سی‌مرغ تا سیمرغ – بخش4 ~منطق‌الطیر

  • درباره
  • موارد مشابه

📻 کتاب صوتی:

از سی‌مرغ تا سیمرغ – بخش4 ~منطق‌الطیر

از سی‌مرغ تا سیمرغ – بخش4 ~منطق‌الطیر
از سی‌مرغ تا سیمرغ – بخش4 ~منطق‌الطیر

پایه داستان این است که جمعی از پرندگان در جلسه‌ای، برای انتخاب پادشاهی برای خود به اجماع می‌رسند. پس از بحث فراوان سیمرغ را برای این کار نامزد می‌کنند و برای یافتنش به راه می‌افتند. اما در راه هریک به دلیلی جان می‌بازد و فقط سی (30) مرغ به سیمرغ می‌رسند و آن‌جا درمی‌یابند که طالب و مطلوب یکی است؛ درواقع «سیمرغ» همان سی مرغ هستند که پس از عبور از هفت وادی «سیمرغ» می‌شوند.

منطق‌الطیر را می‌توان شاهکار ادبیات در جهان برشمرد، این داستان شعرگونه لایه‌های پنهانی را در خود دارد، شنونده ابتدا داستان تعدادی پرنده را دنبال میکند اما هرچقدر که داستان جلوتر می‌رود بیشتر این پرندگان را شبیه به انسانها حس می‌کند، شخصیتهای داستان به دنبال سیمرغ نجات دهنده میگردند تا از ظلمت رهایشان کند، اما این خودشان هستند که موجب ظلمت‌شان شده‌اند و میبایست خودشان همان نجات دهنده خویش باشند. این داستان پر فراز و نشیب از داستان‌های کوچک دیگری نیز درون خود تشکیل شده است که شنونده را به دنیایی حیرت انگیز پیش می‌برد. چنین داستان‌هایی در ادبیات جهان، کم‌نظیر بلکه بی‌نظیر است و مایه‌ی افتخار سرزمین ایران و ادبیات پارسی می‌باشد.

منطِقُ‌الطَّیِّر یا مقامات‌الطیور منظومه‌ای است از حکیم عطار نیشابوری است که به زبان شعر پارسی در قالب مثنوی در بحر رمل مسدس مقصور (محذوف) سروده شده‌است. کار سرودن این مثنوی در قرن ششم هجری قمری (1177 میلادی) پایان یافته‌است. ابیات این مثنوی را معمولاً بین 4٬300 تا 4٬600 بیت دانسته‌اند. منطق‌الطیر از مثنوی‌های تمثیلی عرفان اسلامی به‌شمار می‌آید. مراحل و منازل در راه پوییدن و جُستن عرفان یعنی شناختن رازهای هستی در منطق‌الطّیر عطار هفت منزل است. او این هفت منزل را هفت وادی یا هفت شهر عشق می‌نامد.

هنرمندان مجموعه: امیرمحمد صمصامی کارگردان برنامه در نقش بلبل- مریم شیرزاد راوی داستان – پرویز بهرام درنقش هدهد – نرگس پولادوند درنقش گنجشک – علیرضا باشکندی درنقش بوتیمار مرغ غمخوار – پریسا جمالی درنقش طاووس – بیژن علیمحمدی درنقش جغد – زهرا کوهساری درنقش طوطی – منوچهر زنده دل و همت مومیوند درنقش باز خوش پرواز – متانت اسماعیلی درنقش کبک – محسن یارمحمدی درمقام نویسنده و کارشناس محتوایی – احمد احمدی درمقام صدابردار – ناهید گودرزی درمقام سردبیر و تهیه کننده – بهروز رضوی درمقام گوینده تیتراژ پایانی داستان

در این پادکست قسمت‌های 6 تا 10 از جلد دوم را می‌شنویم، امیدواریم لذت ببرید.
منبع: شنوتو

تگهای سئو: دانلود رایگان از سی‌مرغ تا سیمرغ – بخش4 ~منطق‌الطیر – پخش آنلاین از سی‌مرغ تا سیمرغ – بخش4 ~منطق‌الطیر – تماشای رایگان از سی‌مرغ تا سیمرغ – بخش4 ~منطق‌الطیر – ویدیوی فیلم از سی‌مرغ تا سیمرغ – بخش4 ~منطق‌الطیر – از سی‌مرغ تا سیمرغ – بخش4 ~منطق‌الطیر نسخه بدون سانسور شده – از سی‌مرغ تا سیمرغ – بخش4 ~منطق‌الطیر با زیرنویس چسبیده – از سی‌مرغ تا سیمرغ – بخش4 ~منطق‌الطیر با دوبله فارسی اصلی – از سی‌مرغ تا سیمرغ – بخش4 ~منطق‌الطیر با کیفیت hd اچ دی – از سی‌مرغ تا سیمرغ – بخش4 ~منطق‌الطیر با کیفیت خوب – از سی‌مرغ تا سیمرغ – بخش4 ~منطق‌الطیر کم حجم مخصوص موبایل – دانلود سریع از سی‌مرغ تا سیمرغ – بخش4 ~منطق‌الطیر برای تلفن همراه دسکتاپ ویندوز و تبلت – لینک دانلود از سی‌مرغ تا سیمرغ – بخش4 ~منطق‌الطیر – فیلم از سی‌مرغ تا سیمرغ – بخش4 ~منطق‌الطیر ورژن قدیمی و جدید سال – تماشای آسان و بازدید مجانی ویدیوی فیلم و انیمیشن از سی‌مرغ تا سیمرغ – بخش4 ~منطق‌الطیر – در اتوبوس و مسافرت – پیش نمایش تریلر آنونس از سی‌مرغ تا سیمرغ – بخش4 ~منطق‌الطیر – نمایش خانگی – دیدن از سی‌مرغ تا سیمرغ – بخش4 ~منطق‌الطیر در اوقات فراغت

error: هشدار ⚠️ محتوا محافظت می‌شود