جهت شنیدن کتاب صوتی «عقاید یک دلقک ~هاینریش‌بل» روی لینک اشاره نمائید

  • درباره
  • موارد مشابه

📻 کتاب صوتی:

عقاید یک دلقک ~هاینریش‌بل

عقاید یک دلقک ~هاینریش‌بل
عقاید یک دلقک ~هاینریش‌بل

کتاب عقاید یک دلقک، تالیف هاینریش بل، روایت زندگی «هانس شنیر»، فردی از یک خانواده متمول با طرز فکری منحصر است. هانس خانه پدری را به خاطر تفاوت در نوع نگرش به زندگی و مذهب ترک گفته و به عنوان یک دلقک مشغول به کار است.

شنیر که به نظر خود از بیماری افسردگی، سردرد، تنبلی و تک‌ همسری رنج می‌برد تنها قادر است در کنار یک نفر آرامش یابد و نه هیچ‌کس یا بهتر بگویم، هیچ زن دیگری. «ماری»؛ دختری است کاتولیک و بسیار مذهبی که علی‌رغم احساس گناه، شش سال با «هانس» زندگی می‌کند بدون این‌ که با او ازدواج نماید. از نظر دلقک، ازدواج روی کاغذ امری است واهی و دین همچون سایر عقاید، مسأله‌ای شخصی بوده که اجازه دخالت و ورود به حریم افراد را ندارد.

«هانس» اعتقادی غیر از اعتقاد حاکم را در پیش گرفته و این سبب می‌شود نه او جامعه را بپذیرد و نه جامعه او را. در واقع داستان کتاب از آن جا آغاز می‌شود که «ماری» تحملش تمام شده و دلقک را بدون هیچ توافق یا گفتگویی رها کرده و با شخص دیگری به صورت رسمی ازدواج می‌کند. «هانس» هم که به نظرش معنا و مفهوم ازدواج، با هم‌ بودن و چیزی فراتر از ثبت در یک برگه بلکه یک نوع تعهد قلبی است، «ماری» را به خیانت و زنا متهم کرده، دچار افسردگی شده و به قولی ادبی «عقده دل می‌گشاید» و به نوعی با خواننده درد دل می‌نماید. در واقع در کتاب عقاید یک دلقک ریاکاری‌ها و تلخی‌های دنیا از پس صورتک یک دلقک مطرح شده و اگرچه در زمره داستان‌های عشقی طبقه‌بندی می‌شود، اما دارای مضامین انتقادی و اعتقادی بسیار عمیقی است عقاید یک دلقک» از رمان‌های تاثیرگذار قرن بیستم بوده که در میان آثار هانریش بل (Heinrich Boll) به دلیل مضمون عاشقانه، نام جذاب و فضای نوستالژیک و عاطفی‌اش، شهرت بیشتری پیدا کرده است.

با صدای: آرمان سلطان زاده
منبع: شنوتو

تگهای سئو: دانلود رایگان عقاید یک دلقک ~هاینریش‌بل – پخش آنلاین عقاید یک دلقک ~هاینریش‌بل – تماشای رایگان عقاید یک دلقک ~هاینریش‌بل – ویدیوی فیلم عقاید یک دلقک ~هاینریش‌بل – عقاید یک دلقک ~هاینریش‌بل نسخه بدون سانسور شده – عقاید یک دلقک ~هاینریش‌بل با زیرنویس چسبیده – عقاید یک دلقک ~هاینریش‌بل با دوبله فارسی اصلی – عقاید یک دلقک ~هاینریش‌بل با کیفیت hd اچ دی – عقاید یک دلقک ~هاینریش‌بل با کیفیت خوب – عقاید یک دلقک ~هاینریش‌بل کم حجم مخصوص موبایل – دانلود سریع عقاید یک دلقک ~هاینریش‌بل برای تلفن همراه دسکتاپ ویندوز و تبلت – لینک دانلود عقاید یک دلقک ~هاینریش‌بل – فیلم عقاید یک دلقک ~هاینریش‌بل ورژن قدیمی و جدید سال – تماشای آسان و بازدید مجانی ویدیوی فیلم و انیمیشن عقاید یک دلقک ~هاینریش‌بل – در اتوبوس و مسافرت – پیش نمایش تریلر آنونس عقاید یک دلقک ~هاینریش‌بل – نمایش خانگی – دیدن عقاید یک دلقک ~هاینریش‌بل در اوقات فراغت

اَپ لیلیت

با دانلود و نصب اپلیکیشن ؛
لیلیت را همراه خود داشته باشید


برنامه‌ای ایمن و بهینه
سایز فایل: 1 مگابایت
آخرین آپدیت: 18 اسفند

error: هشدار ⚠️ محتوا محافظت می‌شود