• درباره
  • موارد مشابه

مسافر کوچولو ~نمایشنامه

مسافر کوچولو ~نمایشنامه
مسافر کوچولو ~نمایشنامه

نمایش “مسافر کوچولو” درباره رابطه مادر و کودکش است… به یاد داشته باشید کودک بد وجود ندارد بلکه این رفتار اوست که گاهی مواقع ناشایست یا بد می شود و علاوه بر آن شما هم در شکل گیری رفتار بد فرزندتان نقش دارید چرا که کودکان شناختی از دنیا نداشته و دنیا را از دریچه چشم

والدین خود می نگرند و از آنان الگوبرداری می کنند.

تعیین حد و حدود و رعایت آنها از مهمترین اصول تربیت کودکان می باشد و تجربه ثابت کرده است که اغلب والدین ایرانی در این زمینه دچار مشکل هستند. نظم دادن به کودکان امر دشواری است زیرا اغلب آنان از نظم پیروی نکرده و برخی از پدر و مادرها هم نظم را دستورهای خشک یا تنبیه هایی سخت تلقی می کنند، در حالی که برای آموختن نظم و انضباط به خردسالان، تعریف و تمجید از آنان را باید به عنوان یک نکته کلیدی در نظر داشت. از سوی دیگر ثبات قدم و استمرار از نکات مهم تربیتی نوپایان است. همه مراقبین کودک باید در مقابل یک رفتار او به صورت واحد یک واکنش را نشان دهند و این اصل مهمی است.

والدینی که اغلب در برقراری نظمی که تعیین کرده اند، قاطع نیستند، تصور می کنند این امر میزان علاقه کودک نسبت به آنان را افزایش می دهد. یکی از موارد مهمی که باید به خوبی درک کنید، این حقیقت است که برقراری نظم و رعایت آن به هیچ وجه علاقه فرزندتان را نسبت به شما کاهش نمی دهد. والدینی که تصور می کنند برقراری نظم یعنی تنبیه و سختگیری در اشتباه هستند. آموزش نظم یعنی اینکه کودک بیاموزد چگونه رفتار کرده و حد و حدود و خط قرمزها را رعایت کند. به عبارتی نظم یعنی کنترل و نظارت قاطعانه و عادلانه در کنار تشویق و تمجید فراوان.

آگاه باشید در بی نظم ترین و پرهرج و مرج ترین منازل هم عشق و علاقه ـ حتی به میزان زیادی ـ وجود دارد اما آنچه وجود نداشته یا مقدار آن بسیار جزیی است، احترام می باشد. اگر کودک عادت کند که به پدر، مادر، خواهر و برادر خود و حتی اشیای خانه احترام نگذارد، این رویه را ادامه خواهد داد و به دیگران نیز احترام نخواهد گذاشت و در نهایت ادامه این وضعیت در مهدکودک یا مدرسه، او را با مشکل رو به رو می سازد. بی شک برای اینکه رابطه ی پدر و مادر با فرزندان رابطه ای قابل قبول باشد، فقط عشق و علاقه کافی نیست بلکه باید احترام متقابل نیز وجود داشته باشد.

در عین حال لغو این قوانین، سرآغاز اتفاق هایی است که قدرت نظارت پدر و مادر را کاهش می دهد، به اندازه ای که دیگر کسی نمی تواند مانع رفتارهای نادرست کودک شود یا به اصطلاح فرزندسالاری در خانه حاکم خواهد شد که از نظر اصول تربیتی، به هیچ عنوان پذیرفته نیست. بهتر است آگاه باشید همان طور که والدین باید در وضع مقررات و جلوگیری از شکسته شدن آنها قاطع باشند، موظف به پایبندی و تعهد در قبال قولی که به فرزندشان داده اند، خواهند بود.

در دهه های اخیر جامعه ما دستخوش تغییرات بسیاری شده و تربیت کودکان برای والدین بسیار دشوارتر از نسل های گذشته گردیده زیرا در خانواده های گسترده ـ که در آن چند نسل یعنی پدر بزرگ، مادر بزرگ، فرزندان و نوه ها در کنار هم زندگی می کردند ـ جای خود را به خانواده های کوچک (هسته ای) داده اند که فقط پدر، مادر و فرزندان در کنار هم حضور دارند، از این رو تعداد افرادی که از کودکان مراقبت می کردند، کاهش یافته است. به علاوه مساله ی مادران شاغل ـ که در نسل های گذشته وجود نداشت ـ مشکلات مربوط به تربیت کودک را افزایش می دهد.

با صدای: مهدی طهماسبی
منبع: شنوتو

تگهای سئو: دانلود رایگان مسافر کوچولو ~نمایشنامه – پخش آنلاین مسافر کوچولو ~نمایشنامه – تماشای رایگان مسافر کوچولو ~نمایشنامه – ویدیوی فیلم مسافر کوچولو ~نمایشنامه – مسافر کوچولو ~نمایشنامه نسخه بدون سانسور شده – مسافر کوچولو ~نمایشنامه با زیرنویس چسبیده – مسافر کوچولو ~نمایشنامه با دوبله فارسی اصلی – مسافر کوچولو ~نمایشنامه با کیفیت hd اچ دی – مسافر کوچولو ~نمایشنامه با کیفیت خوب – مسافر کوچولو ~نمایشنامه کم حجم مخصوص موبایل – دانلود سریع مسافر کوچولو ~نمایشنامه برای تلفن همراه دسکتاپ ویندوز و تبلت – لینک دانلود مسافر کوچولو ~نمایشنامه – فیلم مسافر کوچولو ~نمایشنامه ورژن قدیمی و جدید سال – تماشای آسان و بازدید مجانی ویدیوی فیلم و انیمیشن مسافر کوچولو ~نمایشنامه
در اتوبوس و مسافرت – پیش نمایش تریلر آنونس مسافر کوچولو ~نمایشنامه – نمایش خانگی – دیدن مسافر کوچولو ~نمایشنامه در اوقات فراغت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن، لیلیت را در دستگاه همراه خود داشته باشید و سرگرم شوید…