جهت شنیدن کتاب صوتی «بامداد خمار ~فتانه‌حاج‌سید‌جوادی» روی لینک اشاره نمائید

  • درباره
  • موارد مشابه

📻 کتاب صوتی:

بامداد خمار ~فتانه‌حاج‌سید‌جوادی

بامداد خمار ~فتانه‌حاج‌سید‌جوادی
بامداد خمار ~فتانه‌حاج‌سید‌جوادی

بامداد خمار رمانی است نوشتهٔ فتانه حاج سیدجوادی که در سال 1374 منتشر شد. این کتاب در 10 سال 300 هزار نسخه فروش داشته و برخی از نوبت‌های چاپ آن با شمارگان 10 تا 18 هزار نسخه در خور توجه است. این کتاب، داستان سوزناک عشق نافرجام دختری از اعیان دوره قدیم تهران به جوانی نجار از طبقه پایین جامعه است. بامداد خمار یکی از پرفروش‌ترین رمان‌های معاصر ایران است و به همین دلیل از ادبیات عامه‌پسند می‌باشد. این رمان با بحث‌های داغ و نقدهای بسیار روبه‌رو شد. موافقان، آن را برای مقولهٔ روابط میان زنان و مردان جوان مفید دانسته یا درس عبرتی دانستند برای جوانان بی‌تجربه. مخالفان، آن را دفاع از اصالت و شرافت طبقات بالادست جامعه و تحقیر فرودستان دانستند.

خلاصه کتاب: سودابه دختر جوان تحصیل‌کرده و ثروتمندی است که می‌خواهد با مردی که با قشر خانوادگی او مناسبتی ندارد، ازدواج کند. برای جلوگیری از این پیوند، مادر سودابه وی را به پند گرفتن از محبوبه، عمهٔ سودابه، سفارش می‌کند. / بامداد خمار داستان عبرت‌انگیز سیاه بختی محبوبه در زندگی با عشقش رحیم است که از همان برگ‌های نخست داستان آغاز می‌شود و همه کتاب را دربرمی‌گیرد. با آنکه ماجرا در روزهای نخست زمامداری رضاشاه روی می‌دهد، جز یکی دو مورد، همچون کشف حجاب، به دیگر جنبه‌های سیاسی و اجتماعی زمانه هیچ اشاره‌ای نمی‌شود. محبوبه، دختر بصیرالملک بافرهنگ و اشرافی عاشق یک شاگرد نجار می‌شود. خواستگارهایش را رد می‌کند و در برابر خانواده آنقدر مقاومت می‌کند تا خانواده به ازدواج او رضایت می‌دهد، اما او را طرد می‌کند به‌طوری‌که نه او اجازه دارد به خانواده‌اش سری بزند و نه در هفت سال زندگی محبوبه با رحیم، کسی از خانواده به او سری می‌زند.

منبع: شنوتو

تگهای سئو: دانلود رایگان بامداد خمار ~فتانه‌حاج‌سید‌جوادی – پخش آنلاین بامداد خمار ~فتانه‌حاج‌سید‌جوادی – تماشای رایگان بامداد خمار ~فتانه‌حاج‌سید‌جوادی – ویدیوی فیلم بامداد خمار ~فتانه‌حاج‌سید‌جوادی – بامداد خمار ~فتانه‌حاج‌سید‌جوادی نسخه بدون سانسور شده – بامداد خمار ~فتانه‌حاج‌سید‌جوادی با زیرنویس چسبیده – بامداد خمار ~فتانه‌حاج‌سید‌جوادی با دوبله فارسی اصلی – بامداد خمار ~فتانه‌حاج‌سید‌جوادی با کیفیت hd اچ دی – بامداد خمار ~فتانه‌حاج‌سید‌جوادی با کیفیت خوب – بامداد خمار ~فتانه‌حاج‌سید‌جوادی کم حجم مخصوص موبایل – دانلود سریع بامداد خمار ~فتانه‌حاج‌سید‌جوادی برای تلفن همراه دسکتاپ ویندوز و تبلت – لینک دانلود بامداد خمار ~فتانه‌حاج‌سید‌جوادی – فیلم بامداد خمار ~فتانه‌حاج‌سید‌جوادی ورژن قدیمی و جدید سال – تماشای آسان و بازدید مجانی ویدیوی فیلم و انیمیشن بامداد خمار ~فتانه‌حاج‌سید‌جوادی – در اتوبوس و مسافرت – پیش نمایش تریلر آنونس بامداد خمار ~فتانه‌حاج‌سید‌جوادی – نمایش خانگی – دیدن بامداد خمار ~فتانه‌حاج‌سید‌جوادی در اوقات فراغت

اَپ لیلیت

با دانلود و نصب اپلیکیشن ؛
لیلیت را همراه خود داشته باشید


برنامه‌ای ایمن و بهینه
سایز فایل: 1 مگابایت
آخرین آپدیت: 18 اسفند

error: هشدار ⚠️ محتوا محافظت می‌شود