تارا آغداشلو

Tara Aghdashloo

تخصص:

طراح و نقاش، فیلمساز، شاعر، کارگردان، مستندساز، برنامه‌ساز

معرفی:

تارا آغداشلو (به انگلیسی: Tara Aghdashloo) هنرمند ایرانی، متولد 15 دی 1366 در تهران است.

خانم تارا آغداشلو، از هنرمندان طراح و نقاش سرشناس ایران و خبرنگار آزاد ایرانی مقیم لندن است، وی همچنین مدیر آرتا گالری در تورنتو کانادا است.

تارا آغداشلو تنها دختر آیدین آغداشلو نقاش و گرافیست و فیلمساز ایرانی است. او نخستین کتاب شعر خود را با نام «این یک انار نیست» منتشر کرده‌است. در حال حاضر تمرکز فعالیت او روی فیلمسازی است.

در سال 2011، تارا تمامی شعرهای آلبوم «آوای گرگ‌ها» از کینگ رام را نوشت. آهنگ شکارچی که باعث معروف شدن کینگ رام شد با شعری آغاز می‌شد که تارا در 15 سالگی نوشته بود.

تارا آغداشلو در زمینهٔ مد فعال است و گاه به عنوان مدل نیز با هنرمندان همکاری داشته‌است. شبکه رادیویی و تلویزیونی آمریکایی، پی‌بی‌اس در سال 2010 در کنار برخی از خوش‌پوشان ایرانی، او را به عنوان یکی از خوش‌پوش‌ترین ایرانیان در فهرست خود برگزید. تارا آغداشلو مدتی از مجریان برنامه سمت نو در شبکه ماهواره‌ای من‌وتو بود که با ابراز عقایدش مورد انتقاد بسیاری از مخاطبان قرار گرفت.

او همچنین همکاری‌هایی با بخش فارسی شبکه بی‌بی‌سی انگلستان به عنوان گزارشگر نیز داشته‌است و علاوه برآن فیلم مستندی با محوریت پدرش آیدین آغداشلو، را ساخته است.

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

• اینستاگرام:
taraaghdashloo@

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاط و خوشنویس هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان تصویرگر هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان معماری هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان مدلینگ هنرمندان صداپیشه بنر هنرمندان نقاش
اینستاگرام گالری لیلیت