آلبوم موسیقی بی‌کلام، ونگلیس “آواها” – Vangelis 1995 Voices

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

آلبوم موسیقی بی‌کلام، ونگلیس “آواها” – Vangelis 1995 Voices

توضیحات:
دانلود رایگان، آلبوم موسیقی بی‌کلام، ونگلیس “آواها” – Vangelis 1995 Voices

آلبوم آواها (voices) آلبومی است که در سال 1995 توسط ونجلیس ساخته شد و در سال 1998 برای موسیقی مستندی به نام (Deep seas, Deep Secrets) که توسط کانالهای (Learning Channel) و (Discovery Channel) پخش می‌شد استفاده شد.البته در این مستند در کنار آلبوم آواها از آلبوم اقیانوسی(oceanic) نیز استفاده شد. همچنین از ترک (Ask The Mountains) برای یک آگهی بازرگانی اخذ امتیاز شد. این آلبوم در سال 2000 برای فیلم بالیوودی (Kaho Naa… Pyaar Hai) امتیاز OST را اخذ کرد. این آلبوم به مدت 15 هفته در اتریش در ردهٔ ششم پرفروش‌ترین آلبومها قرار داشت. همچنین به مدت 11 هفته در ردهٔ 7 در سوییس و 27 هفته در ردهٔ سوم در مجارستان قرار داشت.

اوانگلوس اودیسئاس پاپاتاناسیو (وَنگِلیس مشهور به ونجلیس زادهٔ 29 مارس 1943 میلادی، ولوس، یونان) آهنگساز و نوازندهٔ سبک الکترونیک، امبینت، نیو اِیج، پراگرسیو، جَز و پاپ راک است.
او بیشتر به دلیل آهنگسازی موسیقی فیلم ارابه‌های آتش شناخته می‌شود که برنده جایزه اسکار سال 1981 شد، از دیگر کارهای برجستهٔ او ساخت موسیقی فیلم‌های بلید رانر، 1492: فتح بهشت و اسکندر است.
ونگلیس دورهٔ حرفه‌ای موسیقی خود را با همکاری در گروه‌های موسیقی دههٔ 1960 مانند افرودایتس چایلد آغاز کرد. از میانه‌های دهٔ 1970 به ساخت موسیقی برای چند مستند دربارهٔ جانوران و طبیعت روی آورد که موفقیت این کارهای او سبب شد تا به موسیقی فیلم علاقهٔ بیشتری نشان دهد. در اوایل دههٔ 80 میلادی ونگلیس به عنوان یک پروژهٔ جانبی، به همراه جان اندرسون، خوانندهٔ گروه پراگرسیو راک انگلیسی یس، چند آلبوم را تحت عنوان جان و ونگلیس عرضه کرد. در سال 1981 جایزه اسکار برای موسیقی فیلم ارابه‌های آتش را به عنوان آهنگساز آن فیلم دریافت کرد. تک‌آهنگ «ارابه‌های آتش» که برای آلبوم موسیقی این فیلم عرضه شد توانست تا جایگاه نخست 100 آهنگ داغ بیلبورد بالا بیاید، همچنین از این تک‌آهنگ در مسابقه‌های المپیک 2012 لندن و درهنگام اهدای مدال استفاده شد.
ونگلیس با بیش از 50 سال فعالیت در عرصهٔ موسیقی توانسته بیش از 52 آلبوم منتشر کند و از وی همواره به عنوان یکی از برترین آهنگسازان موسیقی الکترونیک در همهٔ دوران یاد می‌شود.
جهت ذخیره روی گزینه دانلود بزنید.

حجم: 70 MB


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت