فراخوان دومین جشنواره مجازی یاریگران زندگی در بخش فرهنگ و هنر منتشر شد

 جشنواره «یاریگران زندگی» در راستای اولویت پیشگیری و به منظور تحقق راهبرد نوین بهره گیری از هم افزایی نیروی عظیم مردمی و با شعار اجتماعی شدن فرآیند کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی در زمستان 1400 برگزار می شود.

فراخوان دومین جشنواره مجازی یاریگران زندگی در بخش فرهنگ و هنر منتشر شدبه گزارش صبا به نقل از ستاد خبری جشنواره، نخستین دوره  جشنواره «یاریگران زندگی» در سال ۱۳۹۹ با همکاری و مشارکت دستگاه های عضو و ستاد مبارزه با مواد مخدر در رشته های مختلفی اجرا شد. براساس نتایج حاصل از برگزاری دوره نخست و با توجه به میزان بالای مشارکت شهروندان، به‌ویژه جوانان و نوجوانان در حوزه فرهنگ و هنر شورای سیاستگذاری تصمیم برآن گرفت تا دومین دوره جشنواره متمرکز بر اجرای برنامه ها و مسابقات فرهنگی و هنری با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری دفتر آموزش معاونت امور هنری و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر باشد.

طبق فراخوان منتشر شده این جشنواره که نمایش آثار آن به صورت مجازی برگزار خواهد شد اهداف طرح عبارتند از: ۱- آشنایی هنرمندان و تولیدکنندگان عرصه ی فرهنگ و هنر با گفتمان یاریگران زندگی ۲- جمع‌آوری آثار تولید شده سراسر کشور با موضوع توانمندسازی و آموزش مهارت‌های زندگی به گروه‌های مخاطب. ۳- ایجاد توجه و نگاه ویژه به موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی، اعتیاد و بزه ۴- ارتقای سطح دانش و فرهنگ عمومی جامعه نسبت به مسئله اعتیاد به مواد مخدر ۵- بسترسازی در جهت مشارکت مردم در طرح یاریگران زندگی -۶ فراهم سازی بستر مناسب برای ایفای نقش هنرمندان در آموزش و فرهنگ سازی به عنوان عناصر اصلی امر پیشگیری -۷ تهیه بانک اطلاعات از هنرمندان و تولید کنندگان آثار فرهنگی و هنریفعال در این حوزه -۸ ارزیابی آثار و تولیدات به منظور تعیین گروههای مرجع هنری برای تولیدات و آثار آینده -۹ برقراری ارتباط موثر ستاد با مؤسسات هنری و هنرمندان در سراسر کشور.

شورای سیاستگذاری، محورهای جشنواره به این شرح اعلام کرده است: نگاه فرهنگی و پیشگیری در محورهای: ۱- مهارت‌های زندگی (خودآگاهی، مهارت های ارتباطی، مهارت حل مساله ۲ – مهارت تصمیم گیری، مهارت مقابله با هیجانات منفی، روش های کنترل استرس، مهارت تفکر خالق) ۳ – مهر والدین به فرزندان و عشق به والدین.

بخش های جشنواره یاریگران زندگی در بخش فراخوانی شامل نقاشی، عکس، پوستر، شعر، نمایشنامه نویسی است و در بخش غیرفراخوانی نیز جشنواره شامل طرح های گرافیکی، انیمیشن، شعار و… است.

شرایط عمومی شرکت در جشنواره نیز عبارتند از: ۱- شرکت در جشنواره برای همه‌ هنرمندان و علاقه‌مندان آزاد و به معنای پذیرش ضوابط و رأی هیات داوران است. ۲- ثبت‌نام، تقاضای شرکت و ارسال تصویر آثار، فقط از طریق ‌سایت جشنواره به نشانی yarigaran.civa.ir امکان‌پذیر است. ۳- مسئولیت اصالت آثار برعهده‌ هنرمند است. ۴- تکنیک و شیوه‌ خلق آثار، آزاد است. ۵- رویکرد هنرمندان در جشنواره می‌تواند شامل تولید اثر هنری برپایه محورهای جشنواره، با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی باشد. ۶- هر هنرمند می‌تواند حداکثر با ۳ اثر در هر رشته‌ شرکت کند. (به استثنا بخش عکس که توضیحات آن جداگانه ذکر شده است) ۷- حجم هر فایل ارسالی در تمامی رشته‌ها، حداقل یک و حداکثر شش مگابایت است. ۸- برگزارکننده حق استفاده از تمامی آثار ارسالی به جشنواره در رسانه‌ها، انتشارات، تبلیغات و نمایش در داخل و خارج از کشور با ذکر نام هنرمند را خواهد داشت.

مقررات بخش عکس نیز به صورت ویژه اعلام شده است: ۱- در بخش عکس، هر شرکت کننده می تواند، ۱۰ تک عکس و یک مجموعه عکس (حداکثر ۱۰ فریم) را ارسال کند. ۲- در مورد عکس‌های موبایلی نیز ۱۰ تک عکس و یک مجموعه عکس (حداکثر ۱۰ فریم) که به طور جداگانه مورد داوری قرار خواهند گرفت ۳- رویکرد عکاسان در جشنواره می‌تواند شامل هر دو زمینه عکاسی مستند اجتماعی و عکاسی هنری باشد. ۴- عکاسانی که با رویکرد مستند اجتماعی آثار خود را تولید و ارسال می کنند باید از هرگونه دستکاری در عکس ها که منجر به گرافیکی شدن و حذف بعد عکس شود و یا دخالت در واقعیت به هر صورت، عکس سازی، مونتاژ و کولاژ، جابه جایی عناصر عکس و حذف عناصر تصویر خودداری کنند. ۵- در عکس های مستند اجتماعی، تنظیم نور، کنترل رنگ، افزایش یا کاهش کنتراست، کاهش یا افزایش کالریتی، افزایش یا کاهش گری و شارپنس و کراپ کردن تنها تا جایی مجاز است که وجه اسنادی را برهم نزند. ۶ – عکس های با رویکرد هنری در ارائه هرگونه تمهیدی آزاد هستند. ۷- آثار بدیع، روزآمد، خلاقانه و ایده محور در اولویت انتخاب هستند. ۸- عکس ها باید داراى عنوان بوده و اطلاعات مربوط به مکان و زمان عکسبردارى و مدل دوربین مورد استفاده در هنگام بارگذارى از طریق سایت در قسمت توضیحات درج شوند.

برای برگزیدگان این جشنواره جوایزی در نظر گرفته شده است که طبق فراخوان اعلامی به شرح زیر است:

۱- در هر رشته، بر اساس رای هیات داوران، یک نفر برگزیده و لوح افتخار و مبلغ ۷۰ میلیون ریال جایزه نقدی به ایشان اهدا می‌شود.

۲- به تمامی هنرمندان راه‌یافته به نمایشگاه گواهی شرکت اهدا خواهد شد.

برنامه زمانبندی اجرای جشنواره یاریگران زندگی اینگونه خواهد بود:

۱- اعلام فراخوان و شروع ثبت نام: ۶ بهمن

۲- پایان مهلت ثبت نام:  ۴ اسفند

۳- داوری آثار: ۵ تا ۹ اسفند

۴- افتتاحیه مجازی: ۱۰ اسفند

 ۵- اختتامیه: ۱۸ اسفند

نشانی دبیرخانه جشنواره بدین شرح است تهران، خیابان کارگر شمالی، بالاتر از بلوار کشاورز، خیابان صدوقی، پلاک ۱۷  و شماره تلفنهای : ۶۶۹۴۶۹۱۰  و  ۶۶۹۴۶۹۱۱

در پایان بدیهی است همکاری و حضور فعال سایر دستگاه ها موجب غنای بیشتر و اجرای با کیفیت این جشنواره خواهد شد. به منظور اجرایی نمودن این طرح، اقدامات متنوعی از مسیر شناسایی، هدف گذاری، برنامه ریزی و به‌کارگیری ظرفیت‌های مختلف در حال انجام است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر کتابهای صوتی
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی گروه هنری هفت به نمایش درآمد
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
برگزاری نمایشگاه «روح دریا» آثار نقاشی خانم زهرا استادعباس
برگزاری نمایشگاه گروهی «بوف کور» در نگاه نقاشان معاصر
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم