همزمانی سی و پنجمین نمایشگاه ملی صنایع دستی با پانزدهمین نمایشگاه گردشگری | برنامه‌ استان‌ها تشریح شد

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، نشست هماهنگی پانزدهمین نمایشگاه گردشگری و سی و پنجمین نمایشگاه صنایع‌دستی تهران با مدیران کل استان‌ها، چهارشنبه ۲۹ دی در محل سالن خلیج‌فارس معاونت گردشگری برگزار شد و علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری و پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی این وزارتخانه در ارتباط ویدئوکنفرانسی با مدیران کل، معاونان گردشگری و معاونان صنایع‌دستی تعدادی از استان‌های کشور ضمن تشریح مهم‌ترین برنامه‌ها و رویدادهای این دوره از نمایشگاه و جدیدترین دستاوردهای استان‌ها، به پرسش‌های آنان پاسخ دادند.

علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، در این نشست طی سخنانی گفت: هماهنگی‌های لازم با مدیران کل استانی برای حضور هرچه شایسته‌تر در این دوره از نمایشگاه انجام شده است. نامه‌ای را به ۳۱ استان ارسال کردیم و موارد مهم به آن‌ها در این نامه یادآوری شده که این موارد مهم منشور برگزاری این دوره از نمایشگاه است.

او افزود: محتوای بسیار خوبی از سوی روابط عمومی‌های استان‌ها تهیه‌شده است. این تولید محتوا البته نباید محدود به زمان برگزاری نمایشگاه باشد و در طول سال نیز این تولید محتوا می‌تواند مورداستفاده قرار گیرد.

شالبافیان اظهار کرد: در حوزه گردشگری سلامت قائل به تفکیک وظایف و مأموریت‌ها بین این وزارتخانه و وزارت بهداشت نیستیم و بیمارستان‌هایی که در این حوزه فعال هستند با همت ادارات کل استانی باید در این نمایشگاه حضور یابند.

او یادآور شد: نمایشگاه دو بخش حضوری و مجازی دارد. امکان حضور مجازی هنرمندان صنایع‌دستی نیز در این دوره از نمایشگاه فراهم‌ شده است. این حضور مجازی باید نمایان باشد و بازدیدکنندگان از نمایشگاه امکان آشنایی با شرکت‌کنندگان مجازی را داشته باشد.

شالبافیان اضافه کرد: یکی از موضوعات دیگر برنامه‌ریزی برای حضور دانشجویان است. دراین‌باره دانشجویان رشته‌های مرتبط با گردشگری و صنایع‌دستی می‌توانند در این نمایشگاه حضورداشته باشند. نگاه به حضور دانشجویان در این دوره از نمایشگاه باید نگاه تسهیلگر باشد و امکان بازدید رایگان آن‌ها فراهم خواهد شد.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، با توجه به هم‌زمانی برگزاری نمایشگاه با دهه مبارک فجر، موضوعات مرتبط با دهه فجر و برنامه‌های مناسبتی با توجه به فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در این دوره از نمایشگاه باید تدارک دیده شود.

او بیان کرد: ساعت فعلی نمایشگاه ۸ تا ۱۵ تعیین شده است اما احتمال اینکه ساعت نمایشگاه افزایش یابد وجود دارد و مکاتبه‌های لازم دراین‌باره انجام شده است.

پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیز در این نشست گفت: با دستور مهندس ضرغامی قرار شد سی و پنجمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی با نمایشگاه بین‌المللی گردشگری ادغام شود و به‌منظور هم‌افزایی این دو نمایشگاه در کنار هم دیده شده است.

او گفت: هرچه بهتر شدن و برگزاری با کیفیت نمایشگاه برای ما در هر دو بخش دارای اهمیت است و همه باید تلاش کنیم تا این نمایشگاه به شکل هرچه بهتر برگزار شود.

محمودیان ادامه داد: یکی از موضوعات مهم در این نمایشگاه حضور پررنگ شهرها و روستاهای جهانی و ملی صنایع‌دستی است و در این‌ نمایشگاه به‌خوبی این ظرفیت برای علاقه‌مندان معرفی خواهد شد. تلاش‌ها و جدیتی که برای شهرها و روستاهای ملی و جهانی صنایع‌دستی انجام شده و نیز دستاوردهای این شهرها و روستاها در این نمایشگاه باید به شکل مناسبی معرفی شود.

محمودیان اظهار کرد: یکی دیگر از موضوعات مهم در این نمایشگاه توجه جدی به استان‌های محروم است که با دستور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از آن‌ها حمایت جدی خواهد شد و همچنین هنرمندان کم‌بضاعت که از سوی استان‌ها معرفی می‌شوند از نگاه حمایتی برخوردار خواهند بود.

در بخش دیگری از این جلسه مدیران کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان‌ها به ارائه برنامه‌های شاخص خود در این نمایشگاه پرداختند. 

استان فارس پنج اثر فاخر صنایع‌دستی را در این نمایشگاه رونمایی خواهد کرد، ضمن اینکه استفاده از ظرفیت‌های چهره‌های ملی هنری و ورزشی به‌عنوان سفیران گردشگری یکی دیگر از برنامه‌های شاخص این استان در این دوره از نمایشگاه است.

استان آذربایجان شرقی نیز از حضور مجمع خیرین میراث فرهنگی در این دوره از نمایشگاه خبر داد.

استان خراسان جنوبی در این دوره از نمایشگاه در حوزه گردشگری خوراک و نیز موسیقی مقامی برنامه‌های ویژه‌ای خواهد داشت. ضمن اینکه برنامه ویژه‌ای برای معرفی محصولات روستای جهانی خُراشاد خواهد داشت.

استان خوزستان از تعدادی از آثار فاخر صنایع‌دستی استان و نیز تعدادی اپلیکیشن گردشگری رونمایی خواهد کرد.

استان سمنان نیز از حضور استارت‌آپ‌های حوزه گردشگری و سرمایه‌گذاری در این نمایشگاه خبر داد. همچنین نمایش و معرفی لباس ایل سنگسری و رونمایی از ۱۸ اثر دارای مهر اصالت صنایع‌دستی از دیگر برنامه‌های این استان در این دوره از نمایشگاه‌ است.

در این دوره از نمایشگاه همچنین استان کهگیلویه و بویراحمد نیز از اثر فاخر صنایع‌دستی با طرح انگشتر سردار سلیمانی رونمایی خواهد کرد.

رونمایی از طرح گردشگری مجازی و بازدید مجازی از بناهای تاریخی و معرفی اولین سایت گردشگری در فضای کسب‌وکار در فضای مجازی و معرفی سفیر گردشگری خوراک از برنامه‌های استان یزد در این نمایشگاه به‌حساب می‌آید.

استان اردبیل با طرح‌هایی در حوزه گردشگری خانواده و گردشگری مجازی و نیز طرح‌هایی در حوزه بسته‌بندی صنایع‌دستی در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی حضور خواهد یافت.

حضور گروه تواشیح دانش‌آموزی در افتتاحیه، رونمایی از برنامه رادیو گردشگری و اجرای برنامه تلویزیونی سلام خورشید، رونمایی از دو اپلیکیشن حوزه گردشگری و رونمایی از محصولات سوغات زیارت در حوزه صنایع‌دستی از برنامه‌های استان خراسان رضوی در این نمایشگاه به شمار می‌رود.

استان مازندران با ویژه‌برنامه‌های مربوط به رویداد ساری ۲۰۲۲ در این نمایشگاه حضور می‌یابد.

استان کردستان در این دوره از نمایشگاه آثار دارای مهر اصالت صنایع‌دستی را به نمایش خواهد گذشت و اقلام تبلیغاتی جدیدی را در حوزه گردشگری رونمایی خواهد کرد.

رونمایی از ۱۸ اثر فاخر صنایع‌دستی دارای مهر اصالت، رونمایی از کشتی تفریحی، رونمایی از یک برند گردشگری و امضای تفاهم‌نامه از برنامه‌های استان بوشهر در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی تهران است.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر موزیکهای بیکلام
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی گروه هنری هفت به نمایش درآمد
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
برگزاری نمایشگاه «روح دریا» آثار نقاشی خانم زهرا استادعباس
برگزاری نمایشگاه گروهی «بوف کور» در نگاه نقاشان معاصر
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم