نخستین جلسه کارگروه ساماندهی مد و لباس با کارشناسان استان‌ها | شفاف‌سازی و تنظیم شیوه‌نامه‌ها تا ایجاد نگارخانه‌های دائمی مد و لباس در سراسر ایران

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، سید مجید امامی مسئول کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و دبیر شورای فرهنگ عمومی در این نشست خطاب به کارشناسان استانی حوزه مد و لباس اظهار داشت: ساماندهی حجاب، عفاف، لباس و مد در کشور یک امر منظومه‌ای و چند بعدی است که ذیلشان حکم‌رانی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری شده و تنها دارای ابعاد هنری یا اقتصادی نیست لذا باید در یک نگاه منظومه‌وار دنبال شود و روح حاکم بر قانون سال 85 نیز چنین است.

امامی تأکید کرد: به همین منظور مانند دیگر شئون حکم‌رانی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که دبیرخانه شوراها و کارگروه‌های برنامه‌ریز و کلان را در دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی قابل تجمیع می‌داند، این کارگروه نیز با تفویض و هماهنگی معاونت محترم امور هنری و شأن شورای فرهنگ عمومی فعالیت خود را ادامه می‌دهد و بر این اساس تجمیع و تمرکزی در سیاست‌های اجرایی حوزه ساماندهی لباس، پوشاک و حجاب در کشور محقق خواهد شد. به همین منظور مهم‌ترین رکن تحقق اهداف کارگروه‌های استانی خواهد بود که تمام تلاشمان را بعد از شفاف‌سازی و تنظیم دستورالعمل‌ها، معطوف به رویه‌ها و آئین‌نامه‌ها خواهیم کرد تا تفویض به استان‌ها انجام پذیرد.

او افزود: متأسفانه دستورالعمل‌ها و رویه‌های شفاف، هدفمند و منطقی در کارگروه برای فعالیت‌هایی که کارگروه در آن وارد شده وجود نداشته است و بعد از 15 سال ما باید اعلام کنیم بسیاری از این امور، نیازمند تنظیم و تصویب دستورالعمل‌های جدید در کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور است که به سرعت در این خصوص اقدام خواهیم کرد.

امامی گفت: اولین مسئله فرهنگ عمومی کشور در کوتاه مدت ساماندهی مسائل آراستگی، پوشش و عفت عمومی بر اساس برنامه مصوب شورای فرهنگ عمومی خواهد بود. تمامی دستگاه‌ها به سه مسئله مهم باید توجه کنند که مهم‌ترین آن دسترسی به لباس زیبا، ارزان و مناسب برای همه مردم است و یکی دیگر از اهداف کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در رویکرد جدید، نهادینه کردن زیست عفیفانه در جامعه خواهد بود.

مسئول کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور اظهار داشت: به لحاظ اجرایی و سیاست‌های کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، استان‌ها در حوزه مد و لباس زیر نظر معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تعامل شورای فرهنگ عمومی به کار خود ادامه خواهند داد.

امامی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های کارگروه در استان‌ها ایجاد نگارخانه دائمی مد و لباس در هر استان است، افزود: تهیه بانک اطلاعاتی طراحان، پیشکسوتان، دانشگاه‌ها، اساتید در حوزه طراحی مد و لباس استان‌ها از دیگر برنامه‌های در دست اقدام این کارگروه است.

وی در ادامه بیان کرد: به زودی ابلاغ دستورالعمل و آئین‌نامه‌های جدید کارگروه ساماندهی مد و لباس به استان‌ها اعلام خواهد شد.

در ادامه این جلسه از کارشناسان و نمایندگان استان‌ها در خواست شد در حوزه مد و لباس تمامی برنامه‌های پیشنهادی قابل اجرا در سال 1401 را به کارگروه ارائه دهند. همچنین ساختار جدید اجرایی کارگروه ارائه و به پرسش‌های کارشناسان در این حوزه پاسخ داده شد.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس

اپلیکیشن
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر کتابهای صوتی
تلگرام
آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی گروه هنری هفت به نمایش درآمد
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
برگزاری نمایشگاه «روح دریا» آثار نقاشی خانم زهرا استادعباس
برگزاری نمایشگاه گروهی «بوف کور» در نگاه نقاشان معاصر
برگزاری نمایشگاه «بسامد احساس» آثار عکس و شعر آقای عیسی عماد
نمایشگاه «شاولا» آثار نقاشی خانم شایسته ولی‌زاده تمدید شد
برگزاری نمایشگاه «دریا» آثار نقاشی خانم مهسا باویلی
برگزاری نمایشگاه «با هم» آثار نقاشی خانم فیروزه خدیوی
برگزاری نمایشگاه «بوف کور؛ من و صادق خان هدایت» آثار نقاشی خانم حورا خاکدامن
برگزاری نمایشگاه «سنگ نگاره» آثار خانم وفا اکبری
برگزاری نمایشگاه «صدای سکوت» آثار عکاسی آقای احسان کاظمی
برگزاری نمایشگاه «ما» آثار مجسمه‌های آقای نصرالله رادش
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم