نمایش ۳۸ اثر در بخش تجسم هنر جشنواره تجسمی فجر آذربایجان شرقی

به گزارش هنرآنلاین، بخش استانی جشنواره با عنوان تجسم هنر همزمان با برگزاری جشنواره در پایتخت، در استان‌های دیگر کشور هم برگزار می‌شود. دراین بخش کیوریتور‌های استانی با توجه به توانمندی استان در هنر‌های تجسمی نمایشگاهی را آماده خواهند کرد.

کبری رادپور، مدیر گالری یاسمی ارشاد آذربایجان شرقی و مدیر هنری استان در جشنواره هنر‌های تجسمی فجر از نمایش آثار هنرمندان این استان، در مرکز تبریز خبر داد و در این باره گفت: در بخش استانی چهاردهمین جشنواره تجسمی فجر و در استان آذربایجان شرقی، با مرکزیت تبریز، ۳۸ اثر از ۱۰ هنرمند، در شاخه‌های مختلف هنری، برای شرکت در این بخش انتخاب شدند.

رادپور، برگزاری نمایشگاه استانی در حاشیه جشنواره تجسمی فجر را یک اتفاق مثبت خواند و گفت: بدیهی است که نمایش هنر، می‌تواند بر روح و روان افراد تأثیرگذار باشد زیرا اساساً فرهنگ و هنر ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند. از نگاهی دیگر، برگزاری این نمایشگاه، فرصتی برای علاقه‌مندان به هنر است که بتوانند فضایی نزدیک به نمایشگاه تهران را تجربه کرده و هنر را به شکلی ملموس‌تر لمس کنند.

مدیر هنری آذربایجان شرقی ادامه داد: علاوه بر تبریز، شهر‌های اطراف استان نظیر آذرشهر، بناب، مرند و برخی دیگر از شهر‌ها نیز، به دلیل داشتن امکانات لازم برای نمایش آثار، یعنی گالری‌های استاندارد و مناسب، به صورت مستقل نمایشگاه‌هایی در راستای جشنواره خواهند داشت و خوشبختانه هم‌راستا با بخش مرکزی، فعال هستند.

رادپور درباره فعالیت هنر‌های بین‌رشته‌ای در این استان، اظهار کرد: به نظر می‌رسد که با شیوع بیماری کرونا و عملاً پررنگ شدن قرنطینه در شکل‌های مختلف، افراد بیشتری به سمت هنر‌های تجسمی سوق پیدا کردند. بر همین مبنا نیز، امسال استان آذربایجان شرقی، هنرمندان بسیار زیادی، در شاخه‌های مختلف هنری دارد اما با توجه به نوپا بودن شاخه‌های بین رشته و نیازمندی به تسلط هنرمند بر یک یا چند هنر مختلف، می‌توان گفت که این عرصه در استان هنوز چندان پررنگ نیست البته در بخش چیدمان محیطی، ۲ اثر در نمایشگاه این دوره از جشنواره، حضور دارد و برای علاقه‌مندان به نمایش گذاشته می‌شود.

او افزود: به طور کلی استقبال هنرمندان نقاش در این دوره از جشنواره و در سطح استان، پررنگ‌تر بود اما در نمایشگاه این دوره از جشنواره، علاوه بر نقاشی، در سایر بخش‌ها نظیر سفال و سرامیک، کاریکاتور، گرافیک، مجسمه‌سازی، نگارگری، تصویرسازی، خوشنویسی، عکس و چیدمان محیطی نیز آثاری از هنرمندان به نمایش گذاشته می‌شود.

او ادامه داد: برگزاری نمایشگاه جشنواره فجر در استان، برای من اتفاقی مثبت است زیرا به دلیل کرونا، مدت‌ها گالری‌های شهر بسته بودند. حتی خود من نیز ناچار به تعطیلی آموزشگاه نقاشی‌ام شدم اما فکر می‌کنم که این رویداد آغاز بسیار خوبی برای هنر در استان است و می‌تواند نقش مهمی در روند هنر و فرهنگ مردم بازی کند.

نمایشگاه آثار استان آذربایجان شرقی در بخش تجسم هنر جشنواره هنر‌های تجسمی فجر، از ۱۵ الی ۳۰ بهمن ماه در گالری یاسمی واقع در خیابان امام، نرسیده به چهار راه آبرسان، خانه فرهنگ و ارشاد اسلامی، طبقه اول، نگارخانه استاد علی اکبر یاسمی برگزار می‌شود.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس

اپلیکیشن
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر تماشاخانه
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
برگزاری نمایشگاه «روح دریا» آثار نقاشی خانم زهرا استادعباس
برگزاری نمایشگاه گروهی «بوف کور» در نگاه نقاشان معاصر
برگزاری نمایشگاه «بسامد احساس» آثار عکس و شعر آقای عیسی عماد
نمایشگاه «شاولا» آثار نقاشی خانم شایسته ولی‌زاده تمدید شد
برگزاری نمایشگاه «دریا» آثار نقاشی خانم مهسا باویلی
برگزاری نمایشگاه «با هم» آثار نقاشی خانم فیروزه خدیوی
برگزاری نمایشگاه «بوف کور؛ من و صادق خان هدایت» آثار نقاشی خانم حورا خاکدامن
برگزاری نمایشگاه «سنگ نگاره» آثار خانم وفا اکبری
برگزاری نمایشگاه «صدای سکوت» آثار عکاسی آقای احسان کاظمی
برگزاری نمایشگاه «ما» آثار مجسمه‌های آقای نصرالله رادش
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم