نمایش ۳۸ اثر در بخش تجسم هنر جشنواره تجسمی فجر در استان آذربایجان شرقی

مدیر هنری نمایشگاه چهاردهمین جشنواره تجسمی فجر استان آذربایجان شرقی، از نمایش 38 اثر متعلق به 10 هنرمند در این استان در بخش تجسم هنر جشنواره خبر داد.

نمایش ۳۸ اثر در بخش تجسم هنر جشنواره تجسمی فجر در استان آذربایجان شرقیبه گزارش صبا به نقل از ستاد خبری جشنواره، بخش استانی چهاردهمین جشنواره تجسمی فجر با عنوان تجسم هنر همزمان با برگزاری جشنواره در پایتخت، در استان های دیگر کشور هم برگزار می شود. در این بخش کیوریتورهای استانی با توجه به توانمندی استان در هنرهای تجسمی نمایشگاهی را آماده خواهند کرد.

کبری رادپور مدیر گالری یاسمی ارشاد آذربایجان شرقی و مدیر هنری استان در جشنواره هنرهای تجسمی فجر از نمایش آثار هنرمندان این استان، در مرکز تبریز خبر داد و در این‌باره گفت: در بخش استانی چهاردهمین جشنواره تجسمی فجر و در استان آذربایجان شرقی، با مرکزیت تبریز، ۳۸ اثر از ۱۰ هنرمند در شاخه‌های مختلف هنری، برای شرکت در این بخش انتخاب شدند.

او برگزاری نمایشگاه استانی در حاشیه جشنواره تجسمی فجر را یک اتفاق مثبت خواند و عنوان کرد: بدیهی است که نمایش هنر، می‌تواند بر روح و روان افراد تأثیرگذار باشد زیرا اساسا فرهنگ و هنر ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند. از نگاهی دیگر، برگزاری این نمایشگاه، فرصتی برای علاقه‌مندان به هنر است که بتوانند فضایی نزدیک به نمایشگاه تهران را تجربه کرده و هنر را به شکلی ملموس‌تر لمس کنند.

مدیر هنری آذربایجان شرقی ادامه داد: علاوه بر تبریز، شهرهای اطراف استان نظیر آذرشهر، بناب، مرند و برخی دیگر از شهرها نیز به دلیل داشتن امکانات لازم برای نمایش آثار، یعنی گالری‌های استاندارد و مناسب به صورت مستقل نمایشگاه‌هایی در راستای جشنواره خواهند داشت و خوشبختانه هم‌راستا با بخش مرکزی، فعال هستند.

این گالری‌دار درباره فعالیت هنرهای بین‌رشته‌ای در این استان، اظهار کرد: به نظر می‌رسد که با شیوع بیماری کرونا و عملا پررنگ شدن قرنطینه در شکل‌های مختلف، افراد بیشتری به سمت هنرهای تجسمی سوق پیدا کردند. بر همین مبنا نیز، امسال استان آذربایجان شرقی، هنرمندان بسیار زیادی در شاخه‌های مختلف هنری دارد اما با توجه به نوپا بودن شاخه‌های بین رشته و نیازمندی به تسلط هنرمند بر یک یا چند هنر مختلف، می‌توان گفت که این عرصه در استان هنوز چندان پررنگ نیست البته در بخش چیدمان محیطی، ۲ اثر در نمایشگاه این دوره از جشنواره حضور دارد و برای علاقه‌مندان به نمایش گذاشته می‌شود.

او افزود: به طور کلی استقبال هنرمندان نقاش در این دوره از جشنواره و در سطح استان، پررنگ‌تر بود اما در نمایشگاه این دوره از جشنواره، علاوه بر نقاشی، در سایر بخش‌ها نظیر سفال و سرامیک، کاریکاتور، گرافیک، مجسمه سازی، نگارگری، تصویرسازی، خوشنویسی، عکس و چیدمان محیطی نیز آثاری از هنرمندان به نمایش گذاشته می‌شود.

رادپور در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه جشنواره فجر در استان، برای من اتفاقی مثبت است زیرا به دلیل کرونا، مدت‌ها گالری‌های شهر بسته بودند. حتی خود من نیز ناچار به تعطیلی آموزشگاه نقاشی‌ام شدم اما فکر می‌کنم که این رویداد آغاز بسیار خوبی برای هنر در استان است و می‌تواند نقش مهمی در روند هنر و فرهنگ مردم بازی کند.

نمایشگاه آثار استان آذربایجان شرقی در بخش تجسم هنر جشنواره هنرهای تجسمی فجر، از ۱۵ الی ۳۰  بهمن ماه در گالری یاسمی واقع در خیابان امام، نرسیده به چهار راه آبرسان، خانه فرهنگ و ارشاد اسلامی، طبقه اول، نگارخانه استاد علی اکبر یاسمی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارشهای هنری نوآوریهای هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس فیلمها و سریالها بازیهای ویدیویی
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر روزنامه هنر
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «خواب رنگ‌ها» آثار خانم الناز عبدالهی نژاد
برگزاری نمایشگاه «گنجه ی‌ هنر» آثار نقاشی خانم بنفشه اسداله زاده
برگزاری نمایشگاه «رقص سماع» آثار عکاسی خانم مهناز جعفری
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم