همه چیز درباره حراج پانزدهم تهران

پانزدهمین دوره حراج تهران ۲۴ دی ماه در هتل پارسیان آزادی تهران برگزار خواهد شد. این رویداد که در دوره‌های گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا با تغییراتی در تاریخ برگزاری همراه شد، انتظار می رود در این دوره طبق تاریخ اعلام شده، برگزار شود.

همه چیز درباره حراج پانزدهم تهران

به گزارش گالری آنلاین به نقل از ایسنا، حراج تهران رویدادی فرهنگی ـ اقتصادی در پاسخ به درخواست ها برای دست‌یابی به آثار هنر مدرن و معاصر ایران است. این رویداد که یکی از اهدافش پویا کردن اقتصاد هنر است، امسال برای پانزدهمین بار در ۲۴ دی ماه برگزار خواهد شد.

فارغ از زمان و مکان برگزاری این دوره از حراج تهران، از دیگر موضوعاتی که در ارتباط با آن مورد توجه قرار می گیرد، این است: آثار کدام هنرمندان در این دوره حضور دارند، هر هنرمند چند اثر در حراج دارد و کدام آثار بیشترین قیمت تخمینی را دارند که در ادامه به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

آثار کدام هنرمندان در پانزدهمین دوره حراج تهران شرکت داده می شوند؟

بر اساس کاتولوگ پانزدهمین دوره حراج تهران، نزدیک به ۶۰ هنرمند آثارشان در این دوره شرکت دارند. از میان این اسامی افرادی به چشم می‌خورند که در دوره‌های قبلی نیز آثارشان حضور قابل توجهی در حراج داشتند. اسامی هنرمندان این دوره به ترتیب و بر اساس حروف الفبا عبارتند از: محمد احصایی، احمد اسفندیاری، ایرج اسکندری، توکل اسماعیلی، پروانه اعتمادی، نصرالله افجه‌ای، هانیبال الخاص، یعقوب امدادیان، ناصر اویسی، رضا بانگیز، بهمن بروجنی، حمید پازوکی، هوشنگ پزشک‌نیا، فرامرز پیلارام، ژازه تباتبایی، صادق تبریزی، محمدعلی ترقی‌جاه، پرویز تناولی، صداقت جباری، هادی جمالی، قاسم حاجی‌زاده، منصوره حسینی، بهمن دادخواه، بهروز دارش، رضا درخشانی، گارنیک درهاکوپیان، عبدالرضا دریابیگی، جعفر روح‌بخش، حسین زنده‌رودی، محمود زنده‌رودی، سهراب سپهری، مهدی سحابی، ابوالقاسم سعیدی، همایون سلیمی، جلال شباهنگی، حجت شکیبا، کوروش شیشه‌گران، عین‌الدین صادق‌زاده، بهجت صدر، مسعود عربشاهی، ناصر عصار، منیر فرمانفرماییان، منصور قندریز، حسین کاظمی، طلیعه کامران، پرویز کلانتری، علی گلستانه، پریوش گنجی، فریده لاشایی، لیلی متین دفتری، حسین محجوبی، بهمن محصص، سیراک ملکونیان، فرشید ملکی، عنایت‌الله نظری‌نوری، منوچهر نیازی، محسن وزیری مقدم، مهدی ویشکایی، هادی هزاوه‌ای و منوچهر یکتایی.

هنرمندان پرتکرار این دوره چه کسانی هستند؟

اگر بر اساس کاتولوگ، پانزدهمین دوره حراج تهران را با دوره‌های پیشین مقایسه کنید، متوجه خواهید شد که اسامی برخی از هنرمندان در این میان تکراری هستند و نه تنها در این دوره بلکه در دوره‌های قبلی نیز تعداد قابل توجهی از آثار آنان در حراج حضور داشته‌اند.

این هنرمندان عبارتند از: پرویز تناولی، حسین زنده‌رودی، ژازه تباتبایی، منیر شاهرودی فرمانفرمائیان، سهراب سپهری، محمد احصایی، فریده لاشایی، منوچهر یکتایی و ناصر اویسی.

فارغ از قیمت تخمینی‌ای که برای آثار این هنرمندان در این دوره از حراج زده شده، باید دید که آیا پر تکرار بودن این اسامی باعث خواهد شد تا آثار آنان به کمینه و بدون هیچ افزایش قیمتی به فروش برسد و یا اصلا به فروش نرسد؟

هنرمندان پرتکرار حراج در این دوره چند اثر دارند؟

بیشترین تعداد آثار این دوره از حراج متعلق به فریده لاشایی است. این هنرمند که ۱۲۹ اثر را به خود اختصاص داده است، علاوه بر اینکه در لیست هنرمندان پرتکرار حراج قرار دارد، بیشترین تعداد آثار را نیز به خود اختصاص داده است.
پس از فریده لاشایی بیشترین تعداد اثر از میان هنرمندان پرتکرار حراج به پرویز تناولی، محمد احصایی، منیر شاهرودی فرمانفرمائیان، سهراب سپهری، حسین زنده‌رودی، منوچهر یکتایی، ژازه تباتبایی و ناصر اویسی اختصاص دارد.

بیشترین قیمت؛ کدام هنرمند؟

به رسم هر سالِ حراج تهران، برای هر اثر قیمتی تخمین زده شده که هرچند ممکن است این قیمت‌ها بیشتر یا کمتر شوند اما دید خریداران را برای شرکت در حراج بازتر خواهند کرد. بر اساس کاتولوگ پانزدهمین دوره از حراج تهران بیشترین قیمت تخمین زده شده به اثری از پرویز تناولی با قیمت تخمین زده شده‌ی ۱۲ـ ۱۴ میلیارد تومان اختصاص دارد. تناولی اگرچه به لحاظ تعداد اثر در رتبه دوم قرار دارد اما اثرش بیشترین قیمت را به خود اختصاص داده است.
پس از پرویز تناولی «یزدان» که اثری از محمد احصایی است با قیمت تخمین زده شده‌ی ۳ـ۴ میلیارد تومان در رتبه دوم قرار دارد.

منبع: گالری آنلاین | http://onlineartgallery.ir

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس

اپلیکیشن
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر روزنامه هنر
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
برگزاری نمایشگاه «روح دریا» آثار نقاشی خانم زهرا استادعباس
برگزاری نمایشگاه گروهی «بوف کور» در نگاه نقاشان معاصر
برگزاری نمایشگاه «بسامد احساس» آثار عکس و شعر آقای عیسی عماد
نمایشگاه «شاولا» آثار نقاشی خانم شایسته ولی‌زاده تمدید شد
برگزاری نمایشگاه «دریا» آثار نقاشی خانم مهسا باویلی
برگزاری نمایشگاه «با هم» آثار نقاشی خانم فیروزه خدیوی
برگزاری نمایشگاه «بوف کور؛ من و صادق خان هدایت» آثار نقاشی خانم حورا خاکدامن
برگزاری نمایشگاه «سنگ نگاره» آثار خانم وفا اکبری
برگزاری نمایشگاه «صدای سکوت» آثار عکاسی آقای احسان کاظمی
برگزاری نمایشگاه «ما» آثار مجسمه‌های آقای نصرالله رادش
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم