نمایشگاه «من رویا را زیسته ام» تلفیق آیینه کاری با نقاشی آبستره است

نمایشگاه «من رویا را زیسته‌ام» مجموعه آثار عاطفه محمدپور در گالری ژاله افتتاح شد.

نمایشگاه «من رویا را زیسته ام» تلفیق آیینه کاری با نقاشی آبستره استبه گزارش صبا، مجموعه آثار عاطفه محمدپور با عنوان «من رویا را زیسته‌ام» عصر جمعه دهم دی‌ماه در گالری ژاله افتتاح شد.

عاطفه محمدپور در مجموعه «من رویا را زیسته‌ام» طرح‌های منظم و هندسی‌وار قطعات کوچک و بزرگ آیینه‌ها در کنار نقاشی آبستره را با رنگ سیاه و سفید تلفیق کرده است که نمایانگر ذهنیت رویاگونه او به دنیای اطرافش است.

عاطفه محمدپور متولد ۱۳۶۱ و فارغ التحصیل رشته نقاشی از دانشگاه مازندران است. او اولین مجموعه نمایشگاهی خود را درسال ۱۳۹۳ در گالری شلمان برگزار کرد و از جمله افتخارات او می‌توان به کسب رتبه نخست جایزه طراحی و دیزاین در آرت فستیوال قطر در سال ۲۰۲۱ اشاره کرد.

درباره این نمایشگاه آمده است: «آینه پیوسته در هنر و معماری ایران نمادی از روشنایی، پاکی و صداقت بوده است و آیینه کاری ریشه در سنت های کهن ایرانی دارد. ترکیب فضای آبستره سیاه و سفید نقاشی ها با آینه فضایی رویا گونه را برایم تداعی می کند. گویی رویا برایم دریچه ای است که از درون آن تجربه های زیسته تلخ و شیرین خود را در این دوره از روزگار بازبینی و لبه های تیز و برنده آنرا کمی نرم تر کنم. آینه ها هر آنچه بر ما گذشته را با صداقت تمام بازگو می کنند دوباره به آینه نگاه کن…»

عاطفه محمدپور درباره تفاوت این آثار نسبت به کارهای قبلی خود گفت: این نمایشگاه دومین نمایشگاه انفرادی من محسوب می‌شود. در نمایشگاه اول تمام تجربیات من در نقاشی آبستره خلاصه می‌شد اما در مجموعه جدید نقاشی آبستره در دو رنگ سیاه و سفید در کنار آیینه کاری چه مدرن و چه سنتی ارایه می شود و در حقیقت تلفیق آیینه کاری با نقاشی آبستره است.

این هنرمند درباره مجموعه آثاری که از ابتدا تاکنون خلق کرده و اینکه آیا در یک راستا و یک پیام مشترک بودند یا اینکه بسته به زمان و شرایط نوع نگاهش متغیر بوده است، بیان کرد: تمام مجموعه آثار من تاکنون و قبل این نمایشگاه در راستای نقاشی آبستره بوده و از ذهن و حس درونی من ایده گرفته است. تجربیات نقاشی من بعد از تحصیلات دانشگاهی و دوره‌های متعددی که پیش استادان مختلف و صاحب سبک گذرانده ام همه در راستای همین سبک است.

محمدپور اذعان کرد: علاقه من به سبک آبستره رهایی و آزادی من در هنگام کار بدون هیچ قید و بندی با حس درونی و رویاگونه را به تصویر می کشد اما در این مجموعه جدید تلفیق نقاشی آبستره با آیینه کاری همراه است تلفیقی که همیشه ذهن من را درگیر خودش کرده بود تا سرانجام این ایده به اجرا درآید.

این نقاش درباره ایده نمایشگاه گفت: من عاشق آیینه کاری هنر قدیمی ایرانی هستم و چند سال پیش به خاطر تحقیقاتی که روی هنر آیینه کاری انجام دادم به شهر یزد سفر کردم و در هتل ملک التجار در اتاق آیینه کاری هتل شاهد این هنر بی نظیر بودم و بعد از آن تصمیم گرفتم هنر آیینه کاری را با نقاشی‌هایم ترکیب کنم و شروع به اجرای ایده خود کردم.

عاطفه محمدپور در پایان مطرح کرد: تلفیق سنت و مدرنیته، تلفیق نور و آیینه و روشنایی در کنار نقاشی آبستره نشانگر هنر هنرمند ایرانی از گذشته تا به این زمان است.

انتهای پیام/

 

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارشهای هنری نوآوریهای هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس فیلمها و سریالها بازیهای ویدیویی
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر هنرآموز
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «خواب رنگ‌ها» آثار خانم الناز عبدالهی نژاد
برگزاری نمایشگاه «گنجه ی‌ هنر» آثار نقاشی خانم بنفشه اسداله زاده
برگزاری نمایشگاه «رقص سماع» آثار عکاسی خانم مهناز جعفری
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم