نمایشگاه «من رویا را زیسته ام» تلفیق آیینه کاری با نقاشی آبستره است

نمایشگاه «من رویا را زیسته‌ام» مجموعه آثار عاطفه محمدپور در گالری ژاله افتتاح شد.

نمایشگاه «من رویا را زیسته ام» تلفیق آیینه کاری با نقاشی آبستره استبه گزارش صبا، مجموعه آثار عاطفه محمدپور با عنوان «من رویا را زیسته‌ام» عصر جمعه دهم دی‌ماه در گالری ژاله افتتاح شد.

عاطفه محمدپور در مجموعه «من رویا را زیسته‌ام» طرح‌های منظم و هندسی‌وار قطعات کوچک و بزرگ آیینه‌ها در کنار نقاشی آبستره را با رنگ سیاه و سفید تلفیق کرده است که نمایانگر ذهنیت رویاگونه او به دنیای اطرافش است.

عاطفه محمدپور متولد ۱۳۶۱ و فارغ التحصیل رشته نقاشی از دانشگاه مازندران است. او اولین مجموعه نمایشگاهی خود را درسال ۱۳۹۳ در گالری شلمان برگزار کرد و از جمله افتخارات او می‌توان به کسب رتبه نخست جایزه طراحی و دیزاین در آرت فستیوال قطر در سال ۲۰۲۱ اشاره کرد.

درباره این نمایشگاه آمده است: «آینه پیوسته در هنر و معماری ایران نمادی از روشنایی، پاکی و صداقت بوده است و آیینه کاری ریشه در سنت های کهن ایرانی دارد. ترکیب فضای آبستره سیاه و سفید نقاشی ها با آینه فضایی رویا گونه را برایم تداعی می کند. گویی رویا برایم دریچه ای است که از درون آن تجربه های زیسته تلخ و شیرین خود را در این دوره از روزگار بازبینی و لبه های تیز و برنده آنرا کمی نرم تر کنم. آینه ها هر آنچه بر ما گذشته را با صداقت تمام بازگو می کنند دوباره به آینه نگاه کن…»

عاطفه محمدپور درباره تفاوت این آثار نسبت به کارهای قبلی خود گفت: این نمایشگاه دومین نمایشگاه انفرادی من محسوب می‌شود. در نمایشگاه اول تمام تجربیات من در نقاشی آبستره خلاصه می‌شد اما در مجموعه جدید نقاشی آبستره در دو رنگ سیاه و سفید در کنار آیینه کاری چه مدرن و چه سنتی ارایه می شود و در حقیقت تلفیق آیینه کاری با نقاشی آبستره است.

این هنرمند درباره مجموعه آثاری که از ابتدا تاکنون خلق کرده و اینکه آیا در یک راستا و یک پیام مشترک بودند یا اینکه بسته به زمان و شرایط نوع نگاهش متغیر بوده است، بیان کرد: تمام مجموعه آثار من تاکنون و قبل این نمایشگاه در راستای نقاشی آبستره بوده و از ذهن و حس درونی من ایده گرفته است. تجربیات نقاشی من بعد از تحصیلات دانشگاهی و دوره‌های متعددی که پیش استادان مختلف و صاحب سبک گذرانده ام همه در راستای همین سبک است.

محمدپور اذعان کرد: علاقه من به سبک آبستره رهایی و آزادی من در هنگام کار بدون هیچ قید و بندی با حس درونی و رویاگونه را به تصویر می کشد اما در این مجموعه جدید تلفیق نقاشی آبستره با آیینه کاری همراه است تلفیقی که همیشه ذهن من را درگیر خودش کرده بود تا سرانجام این ایده به اجرا درآید.

این نقاش درباره ایده نمایشگاه گفت: من عاشق آیینه کاری هنر قدیمی ایرانی هستم و چند سال پیش به خاطر تحقیقاتی که روی هنر آیینه کاری انجام دادم به شهر یزد سفر کردم و در هتل ملک التجار در اتاق آیینه کاری هتل شاهد این هنر بی نظیر بودم و بعد از آن تصمیم گرفتم هنر آیینه کاری را با نقاشی‌هایم ترکیب کنم و شروع به اجرای ایده خود کردم.

عاطفه محمدپور در پایان مطرح کرد: تلفیق سنت و مدرنیته، تلفیق نور و آیینه و روشنایی در کنار نقاشی آبستره نشانگر هنر هنرمند ایرانی از گذشته تا به این زمان است.

انتهای پیام/

 

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس

اپلیکیشن
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر نمایشگاه
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
برگزاری نمایشگاه «روح دریا» آثار نقاشی خانم زهرا استادعباس
برگزاری نمایشگاه گروهی «بوف کور» در نگاه نقاشان معاصر
برگزاری نمایشگاه «بسامد احساس» آثار عکس و شعر آقای عیسی عماد
نمایشگاه «شاولا» آثار نقاشی خانم شایسته ولی‌زاده تمدید شد
برگزاری نمایشگاه «دریا» آثار نقاشی خانم مهسا باویلی
برگزاری نمایشگاه «با هم» آثار نقاشی خانم فیروزه خدیوی
برگزاری نمایشگاه «بوف کور؛ من و صادق خان هدایت» آثار نقاشی خانم حورا خاکدامن
برگزاری نمایشگاه «سنگ نگاره» آثار خانم وفا اکبری
برگزاری نمایشگاه «صدای سکوت» آثار عکاسی آقای احسان کاظمی
برگزاری نمایشگاه «ما» آثار مجسمه‌های آقای نصرالله رادش
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم