چهارمین بازار کتاب هنری بن‌گاه با سخنرانی رضا عابدینی افتتاح می‌شود

چهارمین دوره از بازار کتاب هنری بن‌گاه از 7 تا 10 دی‌ماه ۱۴۰۰ به میزبانی هنرمندان، ناشران و اهالی فرهنگ و هنر در آواسنتر برپا می‌شود.

چهارمین بازار کتاب هنری بن‌گاه با سخنرانی رضا عابدینی افتتاح می‌شودبه گزارش صبا، بازار کتاب هنری بن‌گاه در چهارمین دوره خود که از ۷ تا ۱۰ دی ماه ۱۴۰۰ در آواسنتر برپا می‌شود، در کنار میزبانی هنرمندان، ناشران هنری، گالری‌ها، طراحان، عرضه‌کنندگان‌ محصولات فرهنگی و استودیوهای چاپ و گرافیک، برگزارکننده نشست‌های روزانه‌ای نیز‌ هست که در روز افتتاحیه، تعدادی از چهره‌های فرهنگی از جمله رضا عابدینی سخرانی می‌کنند.

بازار کتاب هنری بن‌گاه، میزبان گفتگو، کارگاه و نمایش آثاری با محوریت نشر هنری است تا فضایی برای تعامل میان ناشران، هنرمندان و علاقه‌مندان کتاب‌ فراهم کند. هنرمندان، ناشران هنری، گالری‌ها، طراحان و عرضه‌کنندگان‌محصولات فرهنگی و استودیوهای چاپ و گرافیک با آثاری از جمله کتاب مجله، کتاب هنرمند، کتاب عکس چاپ‌های دستی، آثاری با نسخه‌های محدود از هنرمندان، محصولات فرهنگی و پروژه‌های تحقیقاتی و کیوریتوریال در آن شرکت می‌کنند.

در کنار برگزاری کارگاه و نمایش آثاری با محوریت نشر هنری باید به اختصاص فضایی برای نمایش پروژه‌های کیوریتوریال- پژوهشی یا اجرا در هر دوره اشاره کرد.

همچنین از دیگر بخش‌های بازار کتاب هنری بنگاه، برگزاری نشست‌های تخصصی طی روزهای برگزاری رویداد است. اولین نشست این دوره هم ساعت ۱۴روز سه‌شنبه، ۷ دی با موضوع «نقش رسانه‌های هنری در اشاعه فرهنگ دیداری» برگزار می‌شود که گفتگویی است میان زروان روحبخشان و مریم کهوند که با همکاری گالری‌اینفو گردآوری شده است.

در همین روز نشست دیگری با عنوان «تصویر – واژه – صفحه / کتاب به مثابه شی هنری» در ساعت ۱۶ و با سخنرانی رضا عابدینی برپا می‌شود. این سخنرانی با همکاری فرهاد فزونی گردآوری شده است.

نشست پایانی روز سه‌شنبه، ۷ دی نیز با موضوع «نشر معمول» در قالب گفتگویی میان آیا کریشت و لیلا عبدالرزاق از بنیانگذاران نشر معمول در ساعت ۱۸ برگزار می‌شود. معمول نشریه‌ای‌ چندرشته‌ای کوچک و جمعی برای خلق، برگزاری و انتشار هنر در فصل مشترک کمیک‌، چاپ و کتاب‌های هنری است و این گفتگو با همکاری لیلا ناظمیان گردآوری شده است.

در چهارمین بازار کتاب هنری بن‌گاه بیش از ۱۰۰ شرکت‌کننده داخلی حضور دارند. البته به دلیل محدودیت‌های ناشی از همه‌گیری بیماری کرونا، شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان خارجی به صورت مجازی و در بخش برنامه‌های بازار از جمله گفت‌وگو و سخنرانی شرکت‌ می‌کنند.

سه دوره اول این رویداد در استودیو یا دفتر نشر بن‌گاه برگزار شد اما با توجه به افزایش مخاطبان بازار (شرکت‌کننده‌ها، بازدید‌کننده‌ها و خریداران) نسبت‌به سال‌های گذشته، چهارمین دوره نیازمند فضایی با مساحت و امکانات بیشتر و عمومی‌تر بود. با توجه به این موضوع «آوا پلت» (آوا سنتر) به عنوان حامی اصلی چهارمین بازار کتاب هنری بن‌گاه، طبقه هشتم مجموعه خود را به برگزاری این رویداد اختصاص داده است. پلتفرمی شهری، تجاری و اجتماعی که با همکاری هنرمندان، طراحان و کارآفرینان و با تمرکز بر فرهنگ و رشد پایدار برای ارتقای سبک زندگی می‌کوشد.

همچنین حامیان دیگر این رویداد شامل استودیوها، مجله‌ها و رسانه‌های فعال هنرهای تجسمی از جمله «استودیو تهران»، «زمینه»، «گالری اینفو»، «درز» و «پیوست» هستند.

بازار کتاب هنری بنگاه از سال ۱۳۹۷راه اندازی شد. البته نمونه‌های این رویداد پیش از این در کشورهای دیگر فعالیت خود را آغاز کرده بودند چراکه استقلال هنرمندان در این رویدادها که بدون پشتوانه نهادهای هنری، دولتی و‌ خصوصی و با بودجه کمی می‌توانند آثار خود را منتشر و برای نمایش و فروش ارائه کنند، حفظ می‌شود. علاوه‌بر این، چنین رویدادهایی فضایی معتبر و در عین‌حال باز، همگانی و در دسترس برای گفتگو و تبادل نظر فراهم می‌کنند. با توجه به این دیدگاه بود که «بازار کتاب هنری بن‌گاه» به عنوان رویدادی سالانه در زمینه انتشارات هنری در کشورمان شروع به کار کرد.

چهارمین بازار کتاب هنری بن‌گاه از ساعت ۱۲ تا ۲۰ روزهای ۷ تا ۱۰ دی ماه در طبقه هشتم مجموعه «آوا پلت» (آوا سنتر) واقع در منطقه اقدسیه، خیابان موحد دانش، نبش خیابان فیروزبخش برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس

اپلیکیشن
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر مجله هنر
تلگرام
آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی گروه هنری هفت به نمایش درآمد
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
برگزاری نمایشگاه «روح دریا» آثار نقاشی خانم زهرا استادعباس
برگزاری نمایشگاه گروهی «بوف کور» در نگاه نقاشان معاصر
برگزاری نمایشگاه «بسامد احساس» آثار عکس و شعر آقای عیسی عماد
نمایشگاه «شاولا» آثار نقاشی خانم شایسته ولی‌زاده تمدید شد
برگزاری نمایشگاه «دریا» آثار نقاشی خانم مهسا باویلی
برگزاری نمایشگاه «با هم» آثار نقاشی خانم فیروزه خدیوی
برگزاری نمایشگاه «بوف کور؛ من و صادق خان هدایت» آثار نقاشی خانم حورا خاکدامن
برگزاری نمایشگاه «سنگ نگاره» آثار خانم وفا اکبری
برگزاری نمایشگاه «صدای سکوت» آثار عکاسی آقای احسان کاظمی
برگزاری نمایشگاه «ما» آثار مجسمه‌های آقای نصرالله رادش
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم