پریسا رحمانی از نمایشگاه آثارش در گالری آتبین می‌گوید | پشت دیوار‌های مشبک

گروه تجسمی هنرآنلاین: نمایشگاه آثار پریسا رحمانی با عنوان «پشت دیوار‌های مشبک» در گالری آتبین برپاست. رحمانی در گفت و گو با هنرآنلاین درباره این نمایشگاه گفت: این آثار با استفاده از اکریلیک و خودکار روی مقوای ماکت شکل گرفته‌اند و ۲۷ اثر را از میان کار‌های زیادی که در طول دو سال گذشته انجام داده بودم به نمایش گذاشتم.

رحمانی افزود: نماد‌های صنعتی، گنبد‌ها، ساختمان‌ها و… در این تابلو‌ها دیده می‌شود. آن‌ها نمادی از فضای جامعه‌ای هستند که در آن زندگی می‌کنیم و شرایط دشوار و مشکلات متعدد در آن وجود دارد. اما برای تلطیف این فضا عناصری مانند جریان آب و درختان را وارد محیط کردم. آزار دیدن از این فضای پرتنش و در عین حال علاقه‌مندی به این سرزمین، فضایی متضاد را به وجود می‌آورد و در این آثار هدف من نشان دادن این تضاد‌ها بود.

او درباره المان‌هایی که در آثارش به کار برده است گفت: ایران کشوری نفت‌خیز است و پالایشگاه‌های زیادی دارد. من هم تصاویر این پالایشگاه‌ها را دیدم و سپس دریافت ذهنی خود از آن‌ها را نقاشی کردم. همه ساختمان‌ها و فضا‌هایی که در آثارم هست را از محیط اطرافم الهام گرفتم و آمیخته‌ای از تمام آنچه آدم‌ها در ایران و خاورمیانه می‌بینند را استفاده کردم.

رحمانی دربار شکل‌گیری فضای رنگی آثارش گفت: بعضی از رنگ‌ها مانند آبی فیروزه‌ای را به عنوان رنگ ایرانی استفاده کردم و سعی کردم رنگ‌هایی را به کار ببرم که به من‌امید بدهند زیرا نمی‌خواهم خودم و مخاطب کار‌هایم را با دیدن این آثار ناامید کنم. این مسأله در المان‌هایی مانند پله‌ای که در نهایت به نور می‌رسد یا آبشار‌ها دیده می‌شود. می‌خواستم فضا همراه با‌امیدواری باشد و مخاطب حس خوبی از آن‌ها بگیرد.

این هنرمند افزود: در آثار این مجموعه رد پای انسان را نشان داده‌ام و به دنبال حضور انسان‌هایی بودم که الان نیستند. در کار‌هایم انسان گرا نیستم ولی مفاهیم انسانی را مطرح می‌کنم.

رحمانی ادامه داد: فضای شلوغ کار‌ها از یک طرف به دلیل ذهن شلوغ خودم است و از طرف دیگر دوست داشتم تمام سطح کارم از عناصری با تمام جزئیات پر شود. کار‌هایم وقتی از نزدیک دیده می‌شوند سرشار از جزییات هستند ولی از دور یک تصویر کلی دیده می‌شود. برای رساندن مفهومی که مورد نظرم بود وجود این جزئیات به من کمک می‌کرد.

او درباره زاویه دید‌های مختلفی که در این کار‌ها وجود دارد گفت: نمی‌خواستم به یک پرسپکتیو خاص بپردازم. همچنین ایجاد زوایای دید مختلف می‌تواند نمادی از این باشد که به یک موضوع نیز می‌توان از زوایای مختلف نگاه کرد. روشنی، تاریکی، ‌امید، ناامیدی و… در هر فضایی وجود دارد و من هم نمی‌خواستم به یک زاویه نگاه خاص پایبند باشم. همچنین سعی کردم تخیل خود را به کار بگیرم و این ساختمان‌ها و فضا‌ها را از زوایای مختلف تجسم کنم.

نمایشگاه آثار پریسا رحمانی با عنوان «پشت دیوار‌های مشبک» تا ۲۳ آذر در گالری آتبین به نشانی خیابان ولی‌عصر قبل از چهارراه پارک وی، کوچه خاکزاد، پلاک ۴۲ برپاست.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارشهای هنری نوآوریهای هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس فیلمها و سریالها بازیهای ویدیویی
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر روزنامه هنر
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «خواب رنگ‌ها» آثار خانم الناز عبدالهی نژاد
برگزاری نمایشگاه «گنجه ی‌ هنر» آثار نقاشی خانم بنفشه اسداله زاده
برگزاری نمایشگاه «رقص سماع» آثار عکاسی خانم مهناز جعفری
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم