نشست مجازی تجسم هنر در جشنواره هنر‌های تجسمی فجر

به گزارش هنرآنلاین، روز یکشنبه ۲۱ آذرماه ۱۴۰۰ مدیران هنری ۳۰ استان که مسئولیت برگزاری بخش تجسم هنر را به عهده دارند به صورت مجازی با سیدعباس میرهاشمی دبیرکل جشنواره، اردشیر میرمنگره دبیر بخش تجسم هنر، ‌امیر راد دبیر هنری جشنواره و عبدالرحیم سیاهکارزاده دبیر اجرایی جشنواره درباره چند و چون برگزاری تجسم هنر در استان‌ها گفتگو کردند.

سیدعباس میرهاشمی دبیرکل جشنواره، با خوش آمد گویی به مدیران هنری استان‌ها در تشریح برنامه‌های تجسم هنر گفت: هدف از برگزاری این بخش در جشنواره، بهره‌گیری از توانمندی استان‌ها در شاخه‌های هنری جدید در آن منطقه است. از مدیران هنری می‌خواهیم که تلاش کنند تا از همه هنرمندان استان دعوت کنند و صرفاً محدود به هنرمندان مرکز استان نباشند.

اردشیر میرمنگره دبیر بخش تجسم هنر در گفتگو با مدیران هنری استان‌ها گفت: مدیران هنری می‌توانند تمرکز خود را بر رسانه‌های جدید مانند چیدمان(اینستالیشن) ویدئوآرت، هنر اجرا ( پرفورمنس) و هنر‌های محیطی بگذارند و در صورتی که حد نصاب هنرمندان این رسانه‌ها به ده نفر نرسید از رسانه‌های دیگر هنری مانند نقاشی و مجسمه و خوشنویسی و گرافیک و…. بهره ببرند.

امیر راد دبیر هنری جشنواره نیز در این گفتگوی مجازی گفت: گرایش جشنواره به سمت اثر هنری است نه رسانه. باید رسانه محور بودن را کنار بگذاریم و برای رسیدن به نگاه و گرایش معاصر در جشنواره به سمت میان رشته‌ای بودن برویم. نکته مهم در اجرای چنین نمایشگاه‌هایی مکان ارائه اثر است. گاهی برای ارائه برخی آثار باید مکان‌های ویژه‌ای هم طراحی کرد.

عبدالرحیم سیاهکارزاده دبیر اجرایی جشنواره گفت: مدیران هنری استان‌ها در هماهنگی با مدیران کل فرهنگ و ارشاد استان‌ها و دبیرخانه جشنواره و دبیر بخش تجسم هنر و بنا به شیوه‌نامه و پیوست‌های اجرایی و مالی باید نمایشگاه را برگزار کنند و روز‌های افتتاح و اختتام تعیین کنند. نکته مهم در اجرای چنین جشنواره‌هایی ارائه مستندات از روند اجرای کار است زیرا در مراسم اختتامیه جشنواره مدیر کل و مدیر هنری برتر لوح سپاسی به امضای وزیر فرهنگ و ارشاد دریافت می‌کنند.

گفتنی است مدیران هنری استان‌ها در بیان مسائل و برنامه‌های خود بر تأمین اعتبارات لازم و حمایت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد استان و دبیرخانه جشنواره تأکید داشتند.

چهاردهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر پانزدهم بهمن ماه در تهران افتتاح می‌شود و علاقه‌مندان برای دریافت اخبار و اطلاعات جشنواره می‌توانند به نشانی www.fajrtajasomi.ir و همچنین در فضای مجازی به نشانی: @tajasomi مراجعه کنند.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارشهای هنری نوآوریهای هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس فیلمها و سریالها بازیهای ویدیویی
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر هنرآموز
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «خواب رنگ‌ها» آثار خانم الناز عبدالهی نژاد
برگزاری نمایشگاه «گنجه ی‌ هنر» آثار نقاشی خانم بنفشه اسداله زاده
برگزاری نمایشگاه «رقص سماع» آثار عکاسی خانم مهناز جعفری
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم