روایت کاسه‌ساز از نمایش «اتاق روانی» | تیمارستانی که همه انسان‌ها درگیر آن هستند

گروه تئاتر هنرآنلاین، نمایش «اتاق روانی» نوشته الناز ‌عطایی، کار مهدی ‌کاسه‌‌ساز و تهیه‌کنندگی رامان راد از 5 آذر ماه ساعت 19:45 در تالار حافظ روی صحنه است. بازیگران این نمایش مجید رمضان‌نسب، سینا ‌منتظری، محمد ‌حسین‌‌کیا، امیرمحمد ‌میرزامهدی، محمدرضا مراد، الناز ‌عطایی، کیمیا ‌نصیری، عاطفه ‌موسوی، یلدا ‌دهقانی، نازنین کریمی‌رامشه، سپنتا ‌پزشکی، امیر ‌کرمانی، دایانا ‌عسگری، کاوه ‌توکلی، احسان ‌اسماعیلی، صادق ‌گلعلیزاده، پارسا ‌تنها، محسن فریادیان، نگین ‌بیگمرادی، نگین آزادی، مهسا رفیعی، فاطمه انصاری، مهشید عظیمی، مهسا عظیمی و دنیا ‌تیموری هستند.

مهدی کاسه‌ساز در گفت‌وگو با هنرآنلاین درباره جذابیت‌های انتخاب و اجرای نمایشنامه «اتاق روانی» گفت: این موضوع که همه ما انسان‌ها به نوعی در زندگی مشکلی داریم، ذهن من را به خود مشغول کرده بود. من همه این مشکل‌ها و این مسئله که چرا ما انسان‌ها نمی‌توانیم یکدیگر را تحمل کنیم و از جایگاه خود کوتاه نمی‌آییم، در قالب یک تیمارستان در ذهن خود به تصویر کشیدم. این دغدغه ذهنی را با نویسنده نمایشنامه مطرح کردم و او نیز نمایشنامه «اتاق روانی» را نوشت.

او دربار موضوع و مضمون نمایش اتاق روانی» عنوان کرد: موضوع این نمایش درباره «من بودن» است و اینکه ما نمی‌توانیم به دلیل برخی از اخلاقیاتِ بد و نادرستِ خود یکدیگر را تحمل کنیم. انسان‌ها برای بدست آوردن هر آنچه که می‌خواهند و به آن علاقمند هستند هر کاری انجام می‌دهند اما نگهداری از آن را نیاموخته‌اند.

کاسه‌ساز درباره سبک و فضای اجرایی این اثر اظهار کرد: بازی‌های نمایش همگی رئال است اما نمایش فضایی سورئال دارد. «اتاق روانی» یک نمایش اجتماعی است و مخاطب با آن همذات پنداری می‌کند و تلفیق دو فضای رئال و سورئال نمایش تماشاگر را دچار دوگانگی می‌کند.

نمایش «اتاق روانی» در تالار حافظ

این کارگردان درباره ویژگی نمایش «اتاق روانی» یادآور شد: براساس تحقیقاتی که در روند نگارش این اثر شد، امکان ندارد تماشاگر این نمایش را ببیند و با یکی از کاراکترهای آن همسو نشود و با آن همذات‌پنداری نکند. در مجموع بیماریِ تمام آدم‌های داخل این تیمارستان بیماری همه انسان‌های عام روی کره زمین است که برای برخی درصد این بیماری بیشتر و برای بعضی‌ها کمتر است و این موضوع از بارزترین ویژگی‌های این نمایش است.

مهدی کاسه‌ساز در پایان صحبت‌هایش گفت: نکته مهم این است که برخی از تماشاگرانی که یکبار این نمایش را دیده‌اند، برای دومین بار نیز به تماشای آن نشسته‌اند و در تماشای مجدد این نمایش مطلب دیگری را از آن برداشت کرده‌اند. مهمترین ویژگی این اثر این است که مخاطب مدتی پس از تماشای نمایش به خود و کارهایش و سبک زندگی خود می‌اندیشد و این موضوع رسالت گروه نمایشی ماست.

در خلاصه داستان نمایش «اتاق روانی» آمده است: دیگه خاکی نمونده، همه رو بردن. فقط یه دیوار نصفه و نیمه‌س که باید خرابش کنیم.

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از: دستیار اول کارگردان: کیمیا ‌نصیری،  برنامه ریز: سارا عشوری، منشی صحنه: یاسمن ‌شکرالهی،  گروه کارگردانی: محسن ‌خدایی و نگار نادرپور، مجری طرح: صبا یادگاری، مدیر روابط‌عمومی: حامد ‌قریب، مدیر تولید: مهدی ابراهیمی، عکاس: زینب رفعتی و ساجده شریفی، طراح پوستر: مهتاب موسوی، طراح صحنه: شهاب ‌شریفی،  گروه صحنه: مائده ‌عبدلی، شهرام شجاعی و مهدی موسوی، طراح گریم: فرزانه جدید، گریم: صدف ملکی، فاطمه جعفرپور، ندا حقیقت‌گو و هانیه مبینی، طراح موشن گرافیک: پارمیس بگلری.

علاقمندان به تماشای این نمایش می‌توانند به منظور تهیه بلیت آن به سایت تیوال مراجعه کنند.

 

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس

اپلیکیشن
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر هنرآموز
تلگرام
آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی گروه هنری هفت به نمایش درآمد
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
برگزاری نمایشگاه «روح دریا» آثار نقاشی خانم زهرا استادعباس
برگزاری نمایشگاه گروهی «بوف کور» در نگاه نقاشان معاصر
برگزاری نمایشگاه «بسامد احساس» آثار عکس و شعر آقای عیسی عماد
نمایشگاه «شاولا» آثار نقاشی خانم شایسته ولی‌زاده تمدید شد
برگزاری نمایشگاه «دریا» آثار نقاشی خانم مهسا باویلی
برگزاری نمایشگاه «با هم» آثار نقاشی خانم فیروزه خدیوی
برگزاری نمایشگاه «بوف کور؛ من و صادق خان هدایت» آثار نقاشی خانم حورا خاکدامن
برگزاری نمایشگاه «سنگ نگاره» آثار خانم وفا اکبری
برگزاری نمایشگاه «صدای سکوت» آثار عکاسی آقای احسان کاظمی
برگزاری نمایشگاه «ما» آثار مجسمه‌های آقای نصرالله رادش
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم