جشنواره تئاتر سردار آسمانی ظرفیت بین‌المللی شدن دارد

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، در ابتدای این جلسه محمدرضا علیزاده مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مدیران بنیاد فرهنگی روایت فتح و انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در برگزاری دو دوره پیشین این جشنواره گفت: برگزاری 2 دوره قبلی این جشنواره در مزار سردار حال و هوایی معنوی را در استان ایجاد کرد که اثرات آن هنوز هم مشهود است. امسال نیز در 3 بخش خیابانی، نمایشنامه‌نویسی و رادیو تئاتر شاهد حضور گروه‌های متعهدی هستیم.

امید داریم از ابزار این هنر برجسته و فاخر یعنی تئاتر برای معرفی ابعاد شخصیتی این سردار عزیز که مولفه¬های متعددی داشتند و تفکرشان تبدیل به یک مکتب شد استفاده کنیم. ما وظیفه داریم از این هنر ارزشمند در تبیین روش و منش سردار حمایت کنیم. وقتی کارگردانی با موضوع سردار کاری انجام می‌دهد، می‌تواند در سراسر کشور جاری و ساری شود و در جامعه تاثیرگذار باشد.

علیزاده افزود: امید داریم میزبان شایسته و خوبی برای گروه¬های نمایشی از سراسر کشور باشیم و بخشی از زحمات برنامه¬ریزی این جریان سازی را که توسط انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس صورت گرفته را پوشش دهیم. این رویداد می‌تواند ظرفیت بین‌المللی را داشته باشد و به عنوان یک کار ماندگار در سطح کشور در خصوص سردار سلیمانی باقی بماند.

حمید نیلی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس نیز در ادامه طی سخنانی گفت: از اولین دوره تا این جشنواره که سومین دوره آن است حضور سردار سلیمانی در جای جای این جشنواره حس می¬شود و به جرات می-توانم بگویم که اولین رویداد فرهنگی هنری پس از شهادت سردار بود که در سطح وسیع ملی برگزار شد.واقعاً فکر نمی‌کردم که در چهلم سردار در کرمان بتوانیم این رویداد را برگزار کنیم اما کاملاً به صورت خودجوش و با مجاهدت دوستانم در انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و مسئولان دغدغه مند استان کرمان کارها جلو رفت و خداروشکر همه فعالیت ها در قالب حرفه‌ای خودجوش قوام و گسترش یافت.

نیلی گفت: این شخص بزرگوار انقدر جای کار دارد که می¬تواند در حوزه مقاومت و جریان سازی جبهه مقاومت کار تولید شود. تئاتر قطعاً بیشتر از سینما موضوعیت دارد و با بدنه اجتماعی مردم می تواند پیوند بیشتری داشته باشد. بدین منظور، تئاتر خیابانی را در دستور کار گنجاندیم که با آحاد مردم و اقشار گسترده‌تری ارتباط برقرار کنیم.نیلی در پایان بر تسریع در روند اجرای امور در کرمان و سهولت اسکان و پذیرایی مناسب از موعوین تاکید کرد.

توحید معصومی مشاور عالی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس ،حامد محمدی معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان امیر کلاته معاون اجرایی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس نیز در این جلسه حضور داشتند.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس

اپلیکیشن
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر کتابهای صوتی
تلگرام
آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی گروه هنری هفت به نمایش درآمد
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
برگزاری نمایشگاه «روح دریا» آثار نقاشی خانم زهرا استادعباس
برگزاری نمایشگاه گروهی «بوف کور» در نگاه نقاشان معاصر
برگزاری نمایشگاه «بسامد احساس» آثار عکس و شعر آقای عیسی عماد
نمایشگاه «شاولا» آثار نقاشی خانم شایسته ولی‌زاده تمدید شد
برگزاری نمایشگاه «دریا» آثار نقاشی خانم مهسا باویلی
برگزاری نمایشگاه «با هم» آثار نقاشی خانم فیروزه خدیوی
برگزاری نمایشگاه «بوف کور؛ من و صادق خان هدایت» آثار نقاشی خانم حورا خاکدامن
برگزاری نمایشگاه «سنگ نگاره» آثار خانم وفا اکبری
برگزاری نمایشگاه «صدای سکوت» آثار عکاسی آقای احسان کاظمی
برگزاری نمایشگاه «ما» آثار مجسمه‌های آقای نصرالله رادش
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم