روایت پردیس شفیعیون از «فصل خاطرات سرد» در گالری شکوه | اراده تخریب

گروه تجسمی هنرآنلاین: نمایشگاه آثار پردیس شفیعیون با عنوان «خاطرات فصل سرد» این روز‌ها در گالری شکوه برقرار است. آثار این نمایشگاه همگی با تکنیک میکس مدیا روی بوم کار شده‌اند و این نمایشگاه چهارمین نمایشگاه انفرادی شفیعیون محسوب می‌شود. شفیعیون در گفتگو با هنرآنلاین درباره ۱۶ اثری که در این نمایشگاه ارائه کرده است گفت: کار روی این آثار را از نزدیک به سه سال قبل آغاز کرده بودم. بیشتر این آثار، فیگوراتیو بودند و در قطع بزرگی ارائه شده بودند. زمانی که برای تعیین وقت برگزاری نمایشگاه رفتم و قرار بر این شد که نمایشگاهی را برگزار کنم با خود وارد چالش‌هایی شدم که این نقاشی‌ها را به نمایش در بیاورم یا نه؟

این هنرمند نقاش گفت: زمانی که تعدادی از این آثار شکل گرفته بود همه‌گیری ویروس کرونا رخ داد و شرایط دگرگون شد. به همین واسطه من نیز در جریان زندگی خود دچار رخداد‌ها و تحولاتی شدم. این اتفاق‌ها منجر به آن شد که برای نمایش این آثار تردید داشته باشم. من چند اثر دیگر از این مجموعه را در دوران کرونا خلق کردم اما حس می‌کردم این آثار رابطه‌ای با موقعیتی که در آن به سر می‌برم ندارند.

شفیعیون با بیان این که یک اثر زمانی بر مخاطب اثر می‌گذارد که برای خود هنرمند نیز راضی‌کننده باشد، گفت: این آثار برای خود من راضی‌کننده نبود پس سه یا چهارماه قبل از برگزاری نمایشگاه تصمیم به تغییر شکل آثارم گرفتم.

او با بیان این که بعد از آن تصمیم به تخریب تابلو‌هایش گرفت، گفت: آثار این نمایشگاه در یک پروسه تخریب و بازسازی شکل گرفت. در جریان این تخریب حس می‌کردم که تحول خوبی در آثارم در حال رخ دادن است و این تحول برای من رضایت بخش بود. در واقع آثار من مشمول زمان شدند و به وقت ارائه دیگر آن چیزی نبودند که من قبل از این می‌خواستم و باورش داشتم، بلکه دستخوش واقعیت امروز من قرار گرفتند.

شفیعیون با بیان این که ما مجبوریم برای پایبندی به واقعیت خودمان همواره در پی تخریب و بازسازی آثارمان باشیم، گفت: معتقد هستم باید به عنوان یک نقاش در مسیر کار هنری خود دچار تحول شوم. تحول در تکنیک و مفهوم به شکل توامان می‌تواند تحولات درونی و همزمان زیبایی شناختی مرا به درستی نمایان کند.

او با اشاره به این که سعی می‌کند به حس و حال خود در دوران خلق اثر توجه داشته باشد، گفت: تلاش من این است که هنگام انجام کار به مخاطب خودم فکر کنم. از زاویه نگاه آن‌ها هم به نقاشی‌هایم نگاه کنم. دوست دارم به واسطه نقاشی‌هایم با همه مخاطبان گفتگو کنم.

این هنرمند نقاش با بیان این که تخریب یکی از مؤلفه‌های هنر معاصر است، گفت: سعی کردم تخریب به وجود آمده در آثارم از تیرگی‌های واقعیت امروز بری باشد. من سعی کردم جدای از آدم‌ها این تحول را بر روی‌اشیاء هم ببینیم.

نمایشگاه آثار پردیس شفیعیون تا ۱۶ آذر در گالری شکوه واقع در فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، کوچه‌امیرنوری، پلاک ۱۹ برپاست.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس

اپلیکیشن
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر روزنامه هنر
تلگرام
آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی گروه هنری هفت به نمایش درآمد
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
برگزاری نمایشگاه «روح دریا» آثار نقاشی خانم زهرا استادعباس
برگزاری نمایشگاه گروهی «بوف کور» در نگاه نقاشان معاصر
برگزاری نمایشگاه «بسامد احساس» آثار عکس و شعر آقای عیسی عماد
نمایشگاه «شاولا» آثار نقاشی خانم شایسته ولی‌زاده تمدید شد
برگزاری نمایشگاه «دریا» آثار نقاشی خانم مهسا باویلی
برگزاری نمایشگاه «با هم» آثار نقاشی خانم فیروزه خدیوی
برگزاری نمایشگاه «بوف کور؛ من و صادق خان هدایت» آثار نقاشی خانم حورا خاکدامن
برگزاری نمایشگاه «سنگ نگاره» آثار خانم وفا اکبری
برگزاری نمایشگاه «صدای سکوت» آثار عکاسی آقای احسان کاظمی
برگزاری نمایشگاه «ما» آثار مجسمه‌های آقای نصرالله رادش
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم