گالری والی میزبان نمایشگاه کاویان هازلی شد

به گزارش هنرآنلاین، کاویان هازلی گفت: طراحی یک اصل اساسی در هنرهاست، و برای من یکی ازبی واسطه‌ترین راه‌ها برای بیان فکر و‌اندیشه‌ام است و به کمک طراحی به راحتی و سرعت می‌توانم آن چه را که در ذهن دارم بیان کنم. و این بازآفرینی تصاویر حال، چه عینی باشند چه ذهنی برای من علاوه بر لذت بخش بودن راهی است برای یافتن فردیت هم در درون خود هم در آثارم.

هازلی ادامه داد: من زمان زیادی را روزانه صرف طراحی با مدیا‌های مختلف می‌کنم و تمایزی میان نقاشی و طراحی قائل نیستم و شیوه کارم به این شکل است که به طور همزمان چندین‌ایده و شیوه را با هم پیش می‌برم و تا آنجا که بتوانم برای خود مرزی تعریف نمی‌کنم. در خیلی از این آثار از داشتن پیش طرح پرهیز شده است و فضا‌ها، نقش مایه‌ها و مضامین به صورت فی البداهه به وجود آمده‌اند که نشانگر دلهره‌ها و‌امید‌ها و تجربه‌های دیدن و نگاه کردن به فضای پیرامونم است.

او افزود: من در این نمایشگاه ۱۸ طراحی را که منتخبی است از میان انبوه طراحی‌هایی که در طی سه سال گذشته انتخاب کرده‌ام این آثار که بر روی مقوا با راپید اجرا شده است را به همراه سه دفتر طراحی به نمایش گذاشته‌ام. علاوه بر این موارد به همراه دوست هنرمندم جناب نیما تفرشی یک موسیقی را نیز طراحی کرده‌ایم که راوی داستان‌های آثار به نمایش در آمده باشد. ابعاد طراحی‌هایی که بر روی دیوار رفته‌اند متنوع هستند، علاوه بر چند اثر که حال و هوای ذهنی و روایی دارند دراین مجموعه مناظری از مناطق روستایی مختلف ایران که به آن‌ها سفر کرده‌ام به ویژه مناطق کردنشین وجود دارند.

هازلی درباره سه دفتر طراحی که در این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته، گفت: در این دفاتر، مجموعه‌ای از طراحی پرتره‌ی شخصیت‌های مختلف به نمایش گذاشته شده است. شیوه خلق این پرتره‌ها به این شکل بوده است که برای هر یک از این دوستان خبری از اتفاقات روز ارسال شده و آن‌ها نیز پس از خواندن متن آن خبر عکسی سلفی از خودشان گرفته و برای من ارسال کردند. من براساس این عکس‌ها و واکنش‌ها به واسطه طراحی به مطالعه چهره و نگاهشان پرداخته‌ام.

او درباره عنوان نمایشگاه‌اش«جزاز کل» که از نام کتابی با همین عنوان انتخاب شده، گفت: کتاب «جزاز کل» هیچ تأثیری از لحاظ محتوا بر روی طراحی‌های این مجموعه نداشته، اما عنوان نمایشگاه را بر حسب تصادف از میان کتاب‌هایی که در کتابخانه‌ام داشته‌ام، انتخاب کرده‌ام. البته از لحاظ معنایی بدون ارتباط با آثارم نیست چون در آن‌ها هم جزئیات بسیار مورد اهمیت بوده‌اند و همین جزئیات بود که کل را ساخت.

هازلی افزود: من از زمانی که به یاد دارم بخش عمده وقتم به طراحی و نقاشی کردن گذشته و در پنج سالگی‌ام به طور اتفاقی یکی از آثارم توسط کانون پرورش فکری کودکان در مسابقه بین‌المللی نقاشی کودکان توکیو ژاپن شرکت داده شد و در آن رویداد مقام نخست را کسب کردم. پس از کسب این مقام، مسیر زندگی‌ام تغییر کرد و خانواده‌ام مرا برای ادامه دادن راه در این مسیر بسیار حمایت کرده‌اند.

کاویان هازلی نقاش، طراح و مجسمه ساز متولد ۱۳۶۵ سنندج است. او فارغ‌التحصیل هنرستان گرافیک و دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته نقاشی است. کاویان هازلی عضو پیوسته انجمن هنرمندان نقاش ایران است.

نمایشگاه «جز از کل » تا ۱۶ آذرماه ماه در گالری والی میزبان علاقمندان خواهد بود. گالری والی در میدان ونک، خیابان خدامی، پلاک ۷۲ واقع شده است.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس

اپلیکیشن
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر مجله هنر
تلگرام
آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی گروه هنری هفت به نمایش درآمد
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
برگزاری نمایشگاه «روح دریا» آثار نقاشی خانم زهرا استادعباس
برگزاری نمایشگاه گروهی «بوف کور» در نگاه نقاشان معاصر
برگزاری نمایشگاه «بسامد احساس» آثار عکس و شعر آقای عیسی عماد
نمایشگاه «شاولا» آثار نقاشی خانم شایسته ولی‌زاده تمدید شد
برگزاری نمایشگاه «دریا» آثار نقاشی خانم مهسا باویلی
برگزاری نمایشگاه «با هم» آثار نقاشی خانم فیروزه خدیوی
برگزاری نمایشگاه «بوف کور؛ من و صادق خان هدایت» آثار نقاشی خانم حورا خاکدامن
برگزاری نمایشگاه «سنگ نگاره» آثار خانم وفا اکبری
برگزاری نمایشگاه «صدای سکوت» آثار عکاسی آقای احسان کاظمی
برگزاری نمایشگاه «ما» آثار مجسمه‌های آقای نصرالله رادش
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم