کدام شهرها در کدام منطقه به مهر اصالت صنایع‌ دستی دست می‌یابند؟

گروه مد و لباس هنرآنلاین: ششمین دوره مهر اصالت ملی نیز همچون ادوار گذشته به‌منظور تبیین داوری معیارهای خاص صنایع‌دستی و مقدمه‌ای برای آمادگی در برنامه مهر اصالت بین‌المللی شورای جهانی صنایع‌دستی برگزار می‌شود.

این برنامه در ۳۱ استان، در قالب ۹ منطقه برگزار خواهد شد و محصولات مربوط در مراکز این منطقه تجمیع و تحت نظر نمایندگان و مقامات ارشد معاونت صنایع‌دستی از سوی 3 تا 5 داور مجرب و غیربومی ارزیابی می‌شوند.

دبیر این مناطق مدیران کل استان‌هایی هستند که میزبانی را بر عهده دارند و در حکمی از سوی معاون صنایع‌دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به‌عنوان دبیر انتخاب می‌شوند. 

منطقه یک به مرکزیت خوزستان، شامل استان‌های خوزستان، بوشهر، فارس و کهگیلویه و بویراحمد، منطقه دو به مرکزیت آذربایجان غربی، شامل استان‌های آذربایجان غربی، اردبیل و آذربایجان شرقی، منطقه سه به مرکزیت کرمان، شامل استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان، منطقه چهار به مرکزیت مازندران، شامل استان‌های مازندران، گلستان و سمنان و منطقه پنج به مرکزیت البرز، شامل استان‌های البرز، تهران و مرکزی، تعیین‌شده است.

همچنین منطقه شش به مرکزیت کرمانشاه، شامل استان‌های کرمانشاه، ایلام، لرستان، کردستان و همدان، منطقه هفت به مرکزیت یزد، شامل استان‌های یزد، چهارمحال و بختیاری و اصفهان، منطقه هشت به مرکزیت قزوین، شامل استان‌های قزوین، گیلان و زنجان و منطقه ۹ به مرکزیت خراسان رضوی، شامل استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی، تقسیم‌بندی شده است.

در پنج دوره داوری مهر اصالت ملی که تاکنون برگزارشده، ۵۸۵۶ اثر موفق به دریافت مهر اصالت ملی شده‌اند و ۳۱۸ اثر از ایران مهر اصالت بین‌المللی دریافت کرده‌اند.

بر اساس شاخص‌ها، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی این استان از طرف اداره کل آموزش و ترویج معاونت صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی وزارتخانه به‌عنوان میز‌بان تهران و مر‌کز‌ی به‌منظور داور‌ی آثار ارسالی مهر اصالت ملی که دی‌ماه سال جاری بر‌گزار می‌شود معرفی شده است.

پس از اتمام مدت زمان مقرر برا‌ی شرکت در ششمین دوره مهر اصالت ملی آثار رسیده با حضور اساتید بر‌جسته و داور‌ان مربوطه برا‌ی داور‌ی نهایی به معاونت صنایع‌دستی کشور معرفی خواهند شد.

آثار منتخب با در نظر گرفتن شرایطی از قبیل کیفیت مواد اولیه، حفظ حقوق مالکیت معنو‌ی اثر در حوزه طراحی و تولید، حفظ کیفیت و مرغوبیت در طول فرآیند تولید و محصول نهایی تولیدشده و همچنین لزوم رعایت چهارچوب و طراحی اصولی شرایط راه‌یابی به مرحله داور‌ی نهایی را دارند.

هدف از برگزاری این رویداد را کمک به ارتقا و بهبود کیفی محصولات تولیدی، ایجاد رقابت سالم بین صنعتگران و هنرمندان کشور، تسهیل در شناسایی هنرمندان فعال، انتخاب، معرفی آثار برگزیده و ایجاد انگیزه بروز استعداد‌ها، نوآوری و خلاقیت در تولید صنایع‌دستی عنوان شده است.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
💎 بنر تخفیف ویژه برگزاری نمایشگاه
اپلیکیشن
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر مجله هنر
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «سنگ نگاره» آثار خانم وفا اکبری
برگزاری نمایشگاه «صدای سکوت» آثار عکاسی آقای احسان کاظمی
برگزاری نمایشگاه «ما» آثار مجسمه‌های آقای نصرالله رادش
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم