جایزه ۳۰ میلیونی «هنر معاصر ویستا» به دو هنرمند رسید

جایزه 30 میلیون تومانی «هنر معاصر ویستا» به طور مشترک به حمیدرضا آزاد و کلثوم صالحی رسید.

جایزه ۳۰ میلیونی «هنر معاصر ویستا» به دو هنرمند رسیدبه گزارش خبرگزاری صبا، مراسم سومین «جایزه هنر معاصر ویستا»، با حضور چهره های هنری عصر جمعه ۲۷ دی ماه در سالن استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم پریسا پهلوان مدیر گالری و جایزه هنر معاصر ویستا بیان کرد: سومین «جایزه هنر معاصر ویستا» با هفتمین سالگرد گالری ویستا هم زمان شده است اما کام مان تلخ است زیرا این روزها مردم نازنین مان شاهد بلایای طبیعی و غیر طبیعی متعددی هستند که همه را آزرده خاطر و ناراحت کرده است. همراهی و همدلی هنرمندان با آسیب دیدگان اتفاقات اخیر که در جهت حفظ کرامت انسانی است مغتنم است.

وی درباره رویکرد و فراخوان «جایزه هنر معاصر ویستا» گفت: مستقل بودن جایزه ویستا و اینکه یک نهاد خصوصی آن را حمایت می کند یکی از مهم ترین ویژگی های این جایزه است. می خواهم از حامیان مالی دعوت کنم که در کنار ما قرار بگیرند و بتوانند به نگاه خود عمق ببخشند و زمانی که هنری را مورد حمایت قرار می دهند آن را به عنوان مسئولیت اجتماعی خود قلمداد کنند.

مدیر گالری و «جایزه هنر معاصر ویستا» درباره داوری در این دوره از این جایزه توضیح داد: احترام به رای مستقل داوران یکی دیگر از ویژگی های جایزه ویستا بود در تلاش بودیم تا داوران بی طرفانه و با نگاه علمی و حرفه ای آثار را انتخاب کنند.

پهلوان با اشاره به اینکه بهنام کامرانی و نگار نادری پور نشان ویستا را طراحی کرده اند، ادامه داد: جایزه این دوره شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی است که هنرمند برگزیده بتواند ایده خود را به اجرا در بیاورد و به نمایش بگذارد. در این دوره از جایزه ویستا ۱۸۷ اثر به دبیرخانه ارسال شد که ۱۱۴ اثر متعلق به هنرمندان زن و ۷۳ اثر به هنرمندان مرد تعلق داشت که از میان آنها ۱۸ پروپوزال انتخاب اولیه و در نهایت ۹ پروپوزال منتخب نهایی شد. ما در جایزه ویستا محدودیت سنی نداریم بنابراین شرکت کنندگان از ۱۷ تا ۵۳ سال بودند. خوشبختانه در این دوره آثار ارسالی از شهرستان ها نیز داشتیم.

وی گفت: فراخوان چهارمین دوره جایزه ویستا به زودی اعلام خواهد شد و نمایشگاه سومین جایزه ویستا تا ۴ بهمن در گالری ویستا برپا است.

بهنام کامرانی یکی از داوران سومین «جایزه هنر معاصر ویستا» درباره شکل گیری ایده این جایزه توضیح داد: زمانی که ایده جایزه ویستا مطرح شد در گالری ها شاهد افول اندیشه های فکری بودیم، هنرمندان جوان تمایل به برگزاری نمایشگاه داشتند و از طرفی با توجه به شرایط اقتصادی نامناسب کشور کمتر به سمت فکر و اندیشه می رفتند. خوشبختانه رویدادی مثل جایزه ویستا می تواند انگیزه ای برای رشد هنرمندان و تمایل به خلق آثاری همراه با هنر و اندیشه شود و البته می توان رشد آثار هنرمندان را در سومین دوره این جایزه کاملا مشاهده کرد.

وی با اشاره به چهار مرحله داوری در جایزه ویستا گفت: وقتی به ۹ ایده منتخب رسیدیم به آتلیه هنرمندان شرکت کننده در جایزه ویستا رفتیم و مشاهده کردیم که هنرمندان بسیاری هستند که در سخت ترین شرایط کار می کنند، هنرهای تجسمی با وجود مظلوم بودن ، بسیار درخشان به کار خود ادامه می دهد.

در ادامه این مراسم از هنرمندان پیشکسوت عباس مشهدی زاده، داوود شهیدی، بهزاد شیشه گران ، قدرت الله عاقلی … دعوت شد تا لوح تقدیر را به داوران این دوره که نازگل انصاری نیا، رزیتا شرف جهان، پریسا پهلوان،حمید سوری، بهنام کامرانی و بهرنگ صمدزادگان بودند، اهدا کنند.

عباس مشهدی زاده در سخنانی کوتاه عنوان کرد: جایزه ویستا روند پربار و پربرکتی داشته است و استعدادهای درخشانی را به جامعه هنرهای تجسمی معرفی کرد. خوشحالم که شاهد این اتفاق در کشورم هستم.

داوود شهیدی با ابراز خرسندی توجه داوران این جایزه به مبحث پروپوزال مطرح کرد: مشکل ما در حوزه تجسمی پراکنده بودن آثار است اما پروپوزال این مشکل را برطرف می‌کند و ذهن هنرمند را به نمایش می گذارد و تکامل فکری را شکل می دهد.

بهرنگ صمدزادگان بخش اول بیانیه هیات داوران را خواند و به حمیدرضا آزاد، ساناهین باباجانیانس، ایمان جسمی، هوفر حقیقی، سمیرا رحبانی، آیسا رشیدی، شانا عبدالهیان و احسان علیزاده، کلثوم صالحی و الدوز نبی زاده اصل برگزیدگان این دوره جایزه ویستا لوح تقدیر اهدا شد.

بیانیه نهایی هیات داوران خوانده و دو هنرمند به عنوان برگزیدگان دوره سوم و برنده جایزه ۳۰ میلیون تومانی اعلام شدند و سومین جایزه ویستا به طور مشترک به حمیدرضا آزاد و کلثوم صالحی اهدا شد.

ایده حمیدرضا آزاد چیدمان با صداست که به تاریخ اشاره اى تفکر برانگیز دارد و ایده کلثوم صالحى ویژگى هاى درونى ساختارهاى معمارى و پوست حیوانى را در همنشینى بیانگرانه اى پیش رو قرار می دهد.

در ادامه پریسا پهلوان لوح تقدیر و نشان ویستا را در بخش تقدیر از نهاد و ناشر تاثیرگذار سال را به استودیو کارگاه با مدیریت پیمان پور حسینی و آریا کسایی اهدا کرد.

در پایان این مراسم ایده سمیرا رحبانی به عنوان ایده برگزیده از نگاه مخاطبان معرفی شد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
💎 بنر تخفیف ویژه برگزاری نمایشگاه
اپلیکیشن
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر تماشاخانه
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «دریا» آثار نقاشی خانم مهسا باویلی
برگزاری نمایشگاه «با هم» آثار نقاشی خانم فیروزه خدیوی
برگزاری نمایشگاه «بوف کور؛ من و صادق خان هدایت» آثار نقاشی خانم حورا خاکدامن
برگزاری نمایشگاه «سنگ نگاره» آثار خانم وفا اکبری
برگزاری نمایشگاه «صدای سکوت» آثار عکاسی آقای احسان کاظمی
برگزاری نمایشگاه «ما» آثار مجسمه‌های آقای نصرالله رادش
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم