آغاز طرح آموزش رایگان هنر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت امورهنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جلسه شورای مدیران معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به یاد هنرمندان درگذشته از جمله ایران درودی، کامبیز درم بخش، ساشا کشوادی و پورنگ پورشیرازی نوازنده ارکستر که در روزهای اخیر دار فانی را وداع گفتند، عصر دوشنبه ۱۷ آبان برگزار شد.

محمود شالویی سرپرست معاونت امور هنری در این جلسه گفت: عدالت فرهنگی و توجه به فرهنگ و هنر در همه استانها در راستای سیاست و برنامه دولت، از برنامه های معاونت امور هنری است و طرح آموزش رایگان هنر نیز توسط دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری با همکاری بخش های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارت کل استان ها آغاز شده است.

شالویی ادامه داد: ضرورت دارد فرهنگ، ادبیات و تاریخ ایران اسلامی و هویت های فرهنگی بومی به عنوان یک رویکرد جدی در برنامه های هنری مدنظر قرارگیرد.

حمید قبادی مشاور اجرایی معاونت امور هنری نیز در این جلسه با اشاره به حمایت از استان‌ها گفت: تفاهم نامه های حمایت معاونت امور هنری از فعالیت ها و برنامه های هنری استانها با ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها تدوین می شود و در قالب این تفاهم نامه ها، معاونت امور هنری حمایت از فعالیت های هنری استانها را انجام می دهد که این حمایت ها در سال جاری افزایش می یابد.

در این جلسه، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی با ارایه گزارشی از فعالیت های حوزه هنرهای نمایشی با اشاره به برگزاری چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان و جشنواره های تئاتر استانی در همه استانها گفت: حمایت از نمایشنامه نویسی از برنامه های اداره کل است و در سال جاری نیز حمایت از تولید و انتشار چند نمایشنامه در دست انجام است.

محمد اله یاری سرپرست دفتر موسیقی در این جلسه با اشاره به برگزاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی کرمان و پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان گفت: افزودن بخش آهنگسازی در جشنواره موسیقی جوان از امسال و برنامه ریزی برای دبیرخانه دایمی جشنواره موسیقی نواحی کرمان براساس تفاهم نامه ای در راستای تقویت جشنواره با استان کرمان از ویژگی های دوره اخیر این جشنواره هاست. امور سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر نیز در حال انجام و فراخوان های بخش رقابتی و غیررقابتی اعلام شده است.

هادی مظفری مدیر کل هنرهای تجسمی با ارایه گزارشی از فعالیت های هنرهای تجسمی گفت: برنامه ریزی های چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر انجام و با نظر شورای سیاست گذاری، فراخوان جشنواره تدوین و اعلام شد که در این دوره جشنواره مشارکت استان ها به طور جدی مورد توجه است. همچنین نمایشگاه های موزه هنرهای معاصر تهران با توجه به رویکرد جدید موزه با تمرکز بر پژوهش، برنامه ریزی شده است.

علی اکبر صفی پور مدیر کل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری نیز با ارائه ی گزارشی از طرح آموزش رایگان هنر در مناطق محروم گفت: این طرح بر اساس برنامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای توجه به فرهنگ و هنر در مناطق محروم آغاز شده است که با استقبال استانها مواجه شد و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز برای اجرای این طرح تعامل و مشارکت فعالی دارند.

صفی پور در ادامه گفت: در سال جدید ۱۰ هنرستان هنرهای زیبای دختران و پسرانه در کشور راه اندازی شد که هنرستان های دخترانه و پسرانه جیرفت در جنوب کرمان که هفته گذشته افتتاح شد از جمله این هنرستانهاست.

مریم پورشهابی دبیر کارگروه ساماندهی مدو لباس کشور، نیکنام حسینی پور؛ مدیر عامل مؤسسه هنرمندان پیشکسوت و عباس عظیمی رییس مجموعه فرهنگی و هنری برج آزادی هم گزارشی از فعالیت های خود ارایه کردند.

احمد صدری دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور، سیدامین مؤیدی اصفهانی مشاور برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی معاونت امور هنری، عبادرضا اسلامی رئیس فرهنگسرای نیاوران، رضا بصیرت مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران، عبدالرحیم سیاهکارزاده رئیس مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی، احسان آقایی رئیس موزه هنرهای معاصر تهران و علیرضا حفیظی مدیر حراست معاونت امور هنری در این جلسه حضور داشتند.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
💎 بنر تخفیف ویژه برگزاری نمایشگاه
اپلیکیشن
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر روزنامه هنر
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «بوف کور؛ من و صادق خان هدایت» آثار نقاشی خانم حورا خاکدامن
برگزاری نمایشگاه «سنگ نگاره» آثار خانم وفا اکبری
برگزاری نمایشگاه «صدای سکوت» آثار عکاسی آقای احسان کاظمی
برگزاری نمایشگاه «ما» آثار مجسمه‌های آقای نصرالله رادش
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم