مدیحه‌سرایی حسین طادی در گالری والی

«مدیحه» عنوان نمایشگاه طراحی های حسین طادی است که از هفتم تا 18 آبان در گالری والی برپاست.

مدیحه‌سرایی حسین طادی در گالری والیبه گزارش صبا به نقل از روابط عمومی این نمایشگاه، حسین طادی درباره نمایشگاه «مدیحه» گفت: «مدیحه» عنوان پنجمین نمایشگاه طراحی انفرادی من است و چون درونمایه بیشتر آثار این مجموعه به مرگ اشاره دارد، این عنوان را برای این نمایشگاه انتخاب کرده ام زیرا در بیشتر فرهنگ ها زمانی که فردی می میرد و سفرش به دیگر سو آغاز می شود، نزدیکان او گرد کالبد بی جان او و مزارش می نشینند و مدیحه می خوانند.

او افزود: مجموعه آثار این نمایشگاه اشاره به مرگ دارد، البته مرگی که من به آن توجه داشته ام مرگ جسمانی نیست، از این رو در آثار این مجموعه با ماسک، صورتک و چهره های مات شده روبرو هستیم. در واقع آثار این مجموعه به نوعی واکاوی درون است و به تصویر کشیدن آن چیزی که نادیدنی است.

طادی درباره چرایی گرایش به مفهوم مرگ و بازتولید این مفهوم در طراحی هایش بیان کرد: من از ۱۲ سالگی اضطراب بالایی نسبت به زندگی داشتم و با مساله مرگ ارتباط داشتم. با فاصله زمانی کم عموهایم را از دست دادم و به همین واسطه برای اجرای مراسم های آیینی خاکسپاری به بهشت زهرا و به تبع آن غسال خانه رفتم و آن جا با جسدهایی روبرو شدم که توسط غسال ها شسته می شدند و کفن پیچ می شدند، از آن زمان به بعد همه چیز برایم پوچ شده بود.

او افزود: از آن زمان به بعد اضطراب بدی گرفتم و بعدها فهمیدم تنها زمانی که طراحی می کنم، به نوعی از شر این اضطراب ها خلاصی پیدا می کنم. در واقع شما با هنر می‌توانید خودتان را امتداد بدهید؛ می‌میرید ولی انگار هستید چون اثر شما وجود دارد. دیدم با ادبیات و هنر تجسمی می‌شود با مرگ جنگید. بعد از آن زندگی من وارد یک جریان دیگری شد. لذت‌بخش‌تر شد ولی همچنان رنج‌های خاص خودش را داشت.

این طراح ادامه داد: برای خلق آثار مجموعه «مدیحه» به نوعی متاثر از منظومه «ایکور» سروده گاوین بنتاک با ترجمه احمد میرعلایی هستم. شعر «ایکور» بلندترین منظومه مدرن است که شاعر درآن با زبان و لحنی حماسی ضمن روایتگری همواره به مساله تکرار نیز توجه دارد. مرگ هم همواره چنین چهره ای برای بشر دارد و فرقی نمی کند که در کجای این قاره خاکی زندگی می کنیم به شکل های مختلف به سراغ ما می آید و گاه ها مرگ هایی که یک انسان در طول زندگی اش تجربه می کند، موجب می شود تا شاهد خلق پرتره های متعددی از او باشیم.

او درباره مشخصات آثار مجموعه «مدیحه» گفت: دراین نمایشگاه یک طراحی ۵۰ متری به همراه ۱۲ طراحی پرتره در معرض دید مخاطبان قرار می گیرد و به نوعی با طراحی گالری را به تسخیر خود در می آورد و نوع چیدمان این طراحی به گونه ای است که هویت تازه ای به گالری می بخشد.

طادی در پایان عنوان کرد: طراحی ۵۰ متری با تکنیک گرافیت و پرتره ها با جوهر روی مقوا خلق شده اند و استیمنت نمایشگاه نیز توسط دکتر امیر نصری نوشته شده است.

نمایشگاه «مدیحه» از هفتم تا ۱۸ آبان ماه در گالری والی به نشانی در میدان ونک،خیابان خدامی، پلاک ۷۲ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

حسین طادی متولد ۱۳۶۳ تهران است و از سال ۱۳۸۵ طراحی می کند و تاکنون آثارش را در پنج نمایشگاه انفرادی و ۲۴ نمایشگاه گروهی در معرض دید علاقه مندان گذاشته است و به عنوان نمایشگاه گردان نیز ۶ نمایشگاه برپا کرده است. طادی در بسیاری از رویدادهای مهم طراحی که در دو دهه اخیر در ایران رقم خورده، حضور جدی و پررنگی داشته است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
💎 بنر تخفیف ویژه برگزاری نمایشگاه
اپلیکیشن
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر روزنامه هنر
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «سنگ نگاره» آثار خانم وفا اکبری
برگزاری نمایشگاه «صدای سکوت» آثار عکاسی آقای احسان کاظمی
برگزاری نمایشگاه «ما» آثار مجسمه‌های آقای نصرالله رادش
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم