بنیاد ایرج زند به طور رسمی آغاز به کار کرد/ نمایش آثار تجسمی دو نسل

بنیاد ایرج زند روز ۱۶ مهرماه ۱۴۰۰ با حضور هنرمندان تجسمی به‌طور رسمی آغاز به کار کرد.

بنیاد ایرج زند به طور رسمی آغاز به کار کرد/ نمایش آثار تجسمی دو نسلبه گزارش صبا به نقل از روابط عمومی بنیاد زند، سایه بریمانی همسر ایرج زند و عضو هیات مدیره بنیاد گفت: آیین گشایش بنیاد ایرج زند، با نمایش آثار دو نسل از هنرمندان هم‌­نسل با ایرج زند و نسل بعد و اختصاص فضایی به ایرج زند در آتلیه­‌ای به نام  ۸۳۱۹ و  پخش فیلم­‌هایی که در زمان زندگی­‌اش تهیه شده بود و همچنین حضور هنرمندان برجسته هنرهای تجسمی، برگزار شد.

بریمانی همچنین عنوان کرد: ساخت و پخش فیلمی از سایه­‌های مجسمه­‌های ایرج زند بر سطح دیوار بلند و سفید حیاط مجموعه از جمله برنامه­‌های آیین گشایش بود. حضور دوستان و هنرمندانی که با ایرج زند پیوستگی عاطفی داشتند، در این روز، نقطه عطفی است برای ما که بنیاد را در این مقطع خاص از زمان راه‌­اندازی کرده‌­ایم. امید است که بتوانیم روش و منش این هنرمند را در این بنیاد به­ نحو عالی دنبال کنیم و بتوانیم از این مجموعه، مکانی فرهنگی و هنری بسازیم.

مانی زند فرزند ایرج زند و مدیر بنیاد نیز در این مراسم تشریح کرد: همزمان با افتتاح بنیاد ایرج زند، نمایشگاهی از دو نسل از هنرمندان در مجموعه بنیاد برپاست که از روز ۱۸ مهرماه علاقه‌­مندان می‌­توانند برای دیدار از نمایشگاه به محل بنیاد مراجعه کنند.

مدیر بنیاد خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه آثاری از هنرمندان هم‌دوره با ایرج زند و جمعی از دانشجویان سابق این استاد که هم اکنون هنرمندان بنامی هستند به نمایش گذاشته شده است که عبارتند از فرح ابوالقاسم، پویا آریانپور، کیوان آزاد، ایرج اسکندری، سیمین اکرامی، فاطمه امدادیان، یعقوب امدادیان، فرح اصولی، بهراد امین­سلماسی، حجت امانی، حمید پازوکی، مهدی پازوکی، نگار پویا، لی­لا ثمری، محمدابراهیم جعفری، سارا جعفری، هادی جمالی، مهدی حسینی، خسرو خسروی، مریم خزاعی، بهرام دبیری، مصطفی دره­باغی، حسین ذابحی، اکرم رحیم­تبریزی، مهشید رحیم­تبریزی، سعید روانبخش، فریبا رهایی، احمد زهدی، مریم زندی، مریم سالور، مهدی سحابی، نازیلا سمیعی، همایون سلیمی، گیزلا سینایی، سعید شهلاپور، شجاع­الدین شهابی، یگانه شاهمیر، منیژه صحی، منوچهر صفرزاده، مسعود صمیمی، سهیلا ضرابی، منصور طبیب­زاده، یعقوب عمامه­پیچ، سمیرا علیخانزاده، قدرت­الله عاقلی، محمدحسین عماد، مسعود عباسی، نیلوفر قادری­نژاد، فرشته غازی­راد، سیمین کرامتی، پری­یوش گنجی، فریده لاشایی، ابوالفضل لیره، منوچهر معتبر، بهادر معیر، حسین ماهر، نصرت­الله مسلمیان، فرشید ملکی، حسین مجنی، کریم نصر، اکبر نیکان­پور، رضا هدایت، رضا یاراحمدی.

آیین گشایش بنیاد ایرج زند و افتتاح نمایشگاه نقاشی روز جمعه شانزدهم مهرماه در محل بنیاد به نشانی خیابان کریمخان زند، خیابان خردمند جنوبی، کوچه وحدتی­‌منش، پلاک ۲ برگزار شد.

این نمایشگاه تا ۱۴ آبان ماه از ساعت ۱۷ تا ۲۰ برپا خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس

اپلیکیشن
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر موزیکهای بیکلام
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
اینستاگرام گالری لیلیت