«هم‌خانه» و «سپیدار» در خانه هنرمندان ایران آغاز به کار کردند

آیین افتتاحیه نمایشگاه‌های «هم‌خانه» با نمایش آثار ۱۶ هنرمند افغانستانی و نمایشگاه «سپیدار» شامل تابلوهای نقاشی دنیا عبداللهی حاجی محمود جمعه ۱۶ مرداد در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

«هم‌خانه» و «سپیدار» در خانه هنرمندان ایران آغاز به کار کردندبه گزارش صبا به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، نمایشگاه «هم‌خانه» شامل آثار تجسمی هنرمندان افغانستانی مقیم ایران با حضور مجید رجبی‌معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران، منصور حاجی مدیر و احسان حیدری معاون اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری تهران، هنرمندان تجسمی، اهالی رسانه و… جمعه ۱۶ مرداد در گالری‌های استاد ممیز و زمستان خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.

مجید رجبی‌معمار ضمن خوشامدگویی به مهمانان و هنرمندان حاضر در این رویداد بیان کرد: خوشحالیم که امروز ماحصل زحمات چند ماهه هنرمندان عزیز افغانستانی را برای برگزاری این نمایشگاه که به دلیل کرونا چند باری به تعویق افتاد، شاهد هستیم.

وی افزود: افغانستان امروز وارد شرایط جدیدی شده است اما هنر و فرهنگ شرایط خاص نمی‌شناسد و خانه هنرمندان ایران نیز از نمایش آثار هنرمندان افغانستان در گالری‌های خود استقبال می‌کند و همچنین امیدوار است که میزبان نمایشگاه بعدی این عزیزان نیز باشد. برای همه دست‌اندرکاران این رویداد آرزوی موفقیت روزافزون دارم.

منصور حاجی مدیر اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری تهران نیز در آیین گشایش نمایشگاه «هم‌خانه» عنوان کرد: زمینه خوبی برای معرفی هنر افغانستان به ایرانیان و سایر مردم جهان در این نمایشگاه به واسطه آثار هنرمندان خوب افغانستانی فراهم شده است که جا دارد از همه دست‌اندرکاران و هنرمندان تشکر کنم.

محمدحسین احمدی، محمد ارزگانی، زهرا اسماعیلی، بتول اکبری، فاطمه اکبری، محمدموسی اکبری، ثریا جعفری، بتول رحیمی، زارا رسولی، حمیده سهرابی، شکیلا عالمی، علیخان عبداللهی، بهرامشاه محمودی، حکیمه قنبری، محمدمهدی میرزایی و فاطمه میرزایی هنرمندانی هستند که آثارشان در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار دارد.

نمایشگاه «هم‌خانه» با نمایش ۶۸ اثر از ۱۶ هنرمندان در رشته‌های مختلف نقاشی، مجسمه، عکس، مینیاتور و نگارگری و… تا ۲۶ مهر ۱۴۰۰ همه روزه (به جز شنبه‌ها) از ساعت ۱۵ الی ۲۰ میزبان علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی است.

«سپیدار» نیز عنوان نمایشگاه دیگری بود که روز جمعه ۱۶ مهر افتتاحیه خود را در گالری استاد میرمیران خانه هنرمندان ایران پشت سر گذاشت.

دنیا عبداللهی حاجی محمود درباره کمیت و ویژگی‌های این نمایشگاه توضیح داد: تعداد آثار حاضر در این نمایشگاه ۹ اثر و ۹۵ درصد آن‌ها شامل آبرنگ خالص است. همچنین به جز چند اثر نقاشی شده در سال‌های ۹۷ و ۹۸ بقیه طی سال گذشته و امسال کشیده شده‌اند.

این نمایشگاه نیز که عمدتا از مناظر طبیعی وام گرفته است، تا ۲۶ مهر همه روزه (به جز شنبه‌ها) از ساعت ۱۵ تا ۲۱ میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود.

انتهای پیام/

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس

اپلیکیشن
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر نمایشگاه
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
اینستاگرام گالری لیلیت