اعلام تازه‌ترین برنامه‌های نمایشی تئاتر شهر | تالار چهارسو یک مهمان ویژه دارد

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، تازه‌ترین برنامه اجرایی تالارهای نمایشی تئاتر شهر در حالی اعلام شد که از روز سه شنبه بیستم مهر ماه یک نمایش جدید در حال و هوایی متفاوت و ویژه به صحنه خواهد رفت. 

«افسانه ببر» عنوان این اثر نمایشی جدید به نویسندگی داریو فو است که با برگردان و اقتباس و بازی صدرالدین زاهد میزبان تماشاگران تئاتر در تالار چهارسو تئاتر شهر خواهد بود. این نمایش از روز سه شنبه بیستم مهر ماه ساعت 19 به مدت زمان 90 دقیقه و قیمت بلیت 40 هزار تومان در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر پذیرای دوستداران تئاتر است. 

یکی از جلوه‌های متفاوت و جالب توجه اثر، حضور صدرالدین زاهد به عنوان مترجم، کارگردان و تنها بازیگر این تئاتر بعد از 46 سال دوری از تئاتر شهر است. زیرا وی یکی از چند هنرمندی بود که سال 1354 تالار چهارسوی این مجموعه را افتتاح کردند و حالا شرایط به گونه‌ای رقم خورده که این هنرمند پیشگام تئاتر ایران بعد از 46 سال دوری از این تالار شناخته شده و خاطره ساز، در مقام کارگردان و بازیگر میزبان مخاطبان تئاتر است. 

در خلاصه این نمایش آمده است: «این نمایش تک نفره که اثری درباره رابطه انسان و طبیعت است به ارتباط یک سرباز زخمی چینی و یک ببر می‌پردازد که در این رابطه هر دو آن‌ها به یکدیگر کمک می‌کنند. یک سرباز چینی با شرکت در راهپیمایی بزرگ چین از منچوری حرکت می‌کند اما در میانه راه در درگیری با سربازان دشمن زخمی شده و از ادامه مسیر بازمانده و از دوستان خود جدا می‌شود. او درگیر سیلاب عظیمی شده و به‌سختی می‌تواند جان خود را نجات دهد. به امید نجات به غاری پناه می‌برد اما آنجا با ببری رو‌به‌رو می‌شود و…»

در تالار قشقایی هم نمایش «داستان باغ وحش» به نویسندگی و کارگردانی مهدی پاشایی و بازی مهدی زمین پرداز، بهار نوحیان و مهدی پاشایی که قبل از اعلام وضعیت قرمز کرونایی شهر تهران ، مدت محدودی در تالار قشقایی به صحنه رفته و بعد از اعلام وضعیت قرمز اجراهای خود را متوقف کرده بود، از روز یکشنبه 18 مهر ماه مجددا میزبان مخاطبان خواهد بود. 

در خلاصه داستان این نمایش که از تاریخ یاد شده ساعت 19:30 به مدت زمان 55 دقیقه و قیمت بلیت 40 هزار تومان در تالار قشقایی به صحنه می رود ، آمده است: داستان باغ وحش، روایت رویارویی مردی ست از طبقه نسبتا مرفه با شخصی که زندگی اش بر روال معمول جامعه نیست. جدال سرخوشانه آنها به تراژدی می انجامد.

«تن ها» عنوان دیگر نمایشی به نویسندگی و کارگردانی علیرضا معروفی  است که از روز 31 شهریور ماه دور تازه اجراهای خود را در تالار سایه آغاز کرده است. 

در این اثر نمایشی که با نگاهی متفاوت به مقوله جنگ روی صحنه رفته ( به ترتیب حروف الفبا) حامد احمدوند، فرزاد تجلی، امیررضا حشمی پور، محمد جواد حشمی پور، امیر ارسلان خالویی، ایمان سلگی، فردین شاه حسینی، هادی شیخ الاسلامی، حسین عارف، محمد نیازی به عنوان بازیگر حضور دارند. 

نمایش «تن ها» هر روز ساعت 18:45 به مدت زمان 60 دقیقه و قیمت بلیت 40 هزار تومان پذیرای دوستداران تئاتر است.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس

اپلیکیشن
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر تماشاخانه
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
اینستاگرام گالری لیلیت