دو خبر خوب برای هنرمندان صنایع دستی | اعلام شرایط ارائه تسهیلات خرید مسکن و از سرگیری صدور روادید ورود گردشگر به ایران

گروه مد و لباس هنرآنلاین: همان میزان که نقش صنایع دستی در توسعه اقتصاد فرهنگی و صنعت گردشگری حائز اهمیت است، نمی‌توان از جایگاه گردشگران خارجی در رونق فعالیت هنرمندان داخلی غافل ماند. در دنیای کنونی صنعت گردشگری، نقش موثری در توسعه ملی دارد و یکی از منابع درآمدی کشورها محسوب می‌شود که در کنار آن صنایع دستی می‌تواند در توسعه توریسم و مبادلات فرهنگی مؤثر باشد. یکی از بخش‌ های مهم اقتصادی و فرهنگی در ایران، حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی است حال آنکه که ابزاری قابل توجه برای صادرات کالا، کارآفرینی، جذب گردشگر و بالا بردن سطح تولید ملی به شمار می رود.

این روزها و پس از ماه‌ها دست و پنجه نرم کردن جهان با ویروس کرونا، به لطف انجام واکسیناسیون طیف وسیعی از مردم، اخبار خوبی مبنی بر از سرگیری صدور روادید ورود گردشگران خارجی به ایران به گوش می‌رسد. علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری کشور با اعلام خبر از سرگیری صدور روادید ورود گردشگر به ایران از آبان ماه از این اقدام به‌عنوان هدیه فعالان گردشگری به مناسبت روز جهانی گردشگری نام برده است.

و اما در خبری دیگر، فرهاد فلاح مدیرکل دفتر حمایت از تولید معاونت صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از اعطای تسهیلات مسکن به هنرمندان صنایع‌دستی در سال جاری خبر داده و اظهار داشته است: براساس ماده ۷ قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع‌دستی مصوب ۱۳۹۶ مبنی بر اعطای تسهیلات مسکن به هنرمندان و صنعتگران صنایع‌دستی، بانک مرکزی مکلف شده بخشی از تسهیلات مسکن بانک‌های عامل خود را به این صنعتگران اختصاص دهد.

به گفته او،  ۲۰۰۰ سهمیه تسهیلات مسکن در سال ۱۴۰۰ برای هنرمندان صنایع دستی کشور در نظر گرفته شده و براساس دستور بانک مرکزی به بانک مسکن مقرر شد، سقف تسهیلات خرید مسکن در شهر تهران ۶۰۰ میلیون ریال، در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۵۰۰ میلیون ریال و در سایر مناطق شهری ۴۰۰ میلیون ریال تعیین شود.

ضمن اینکه برای تسهیلات ساخت مسکن در چهارچوب  جزء ۱۰ بند “الف” تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰، مبلغ ۲۵۰۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است. نرخ سود این تسهیلات براساس نرخ‌های مصوب شورای پول و اعتبار تعیین شد.

بنا به گفته مدیرکل دفتر حمایت از تولید معاونت صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، متقاضیان می‌توانند با مراجعه به ادارات کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در هر استان نسبت به دریافت معرفی‌نامه برای بانک مسکن اقدام کنند.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس

اپلیکیشن
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر نمایشگاه
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
اینستاگرام گالری لیلیت