جزئیات تولید ۱۰۰ طرح برتر مسابقه تصویرسازی ششمین نمایشگاه لباس عاشورایی

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، ابوالقاسم شیرازی رئیس اتحادیه پوشاک تهران درباره اهداف و رویکردهای همکاری و همراهی این مجموعه با کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور طی ادوار برپایی نمایشگاه لباس عاشورایی، گفت: سال‌های گذشته و در مرکز پژوهش‌های این اتحادیه، فضایی را برای حضور و گردهمایی طراحان پارچه و هنرمندان گرافیست در نظر گرفتیم و طی برگزاری کارگاه‌های آموزشی در آن مکان، طراحان به ارائه و اجرای ایده‌های خود پرداختند و شاهد ثبت نمادهای عاشورایی روی لباس‌هایی از قبیل تی‌شرت، مانتو، چادر، شال، روسری و کیف بودیم.

او افزود: امسال نیز طی همکاری با کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در خلال برپایی ششمین نمایشگاه لباس عاشورایی، بنا شد در تعاملی مشابه با دیگر دوره‌ها و البته به همت هنر طراحان و تولیدکنندگان، فرهنگ عاشورا را در قامت لباس عاشورایی به مردم ارائه دهیم.

شیرازی تصریح کرد: از میان طرح‌های ارائه شده در مسابقه طراحی و تصویرسازی ششمین نمایشگاه لباس عاشورایی، ۱۰۰ طرح برتر به تولیدکنندگان پوشاک کشور عرضه و مقرر شد هر تولیدکننده که بالاترین تیراژ تولید را برای هر طرح پیشنهاد دهد، آن طرح جهت تولید انبوه به او اختصاص یابد.

رئیس اتحادیه پوشاک تهران اذعان داشت: باید پذیرفت تأمین زنجیره ارزش پوشاک عاشورایی منوط به تعامل مطلوب میان دو بخش تولید و طراحی است و بر اساس ایجاد چنین ارتباطی، شاهد اتفاقات درخور توجهی خواهیم بود.

او در خاتمه گفت: مهم‌ترین دغدغه بخش تولید در حوزه لباس‌های عاشورایی، ارائه طرح‌های نو و همسو با فرهنگ دینی کشورمان با مشارکت جامعه طراح است تا بتوانند برای نیاز اقشار مختلف جامعه، پاسخ‌هایی درخور توجه داشته باشند. همچنین از دیگر دغدغه‌ها، دریافت طرح‌های نوین و ملهم از رشادت‌ها و پیام‌های آزادگی است که حضرت امام حسین (ع) برای نسل‌های بعدی از خود بر جای گذاشتند تا تولیدکنندگان این پیام‌ها و طرح‌ها را در قالب پوشاک جلوه‌گر سازند.

ششمین نمایشگاه لباس عاشورایی به همت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و با شعار «سیاه‌پوش گشت فلک از برای حسین (ع)» از سی‌ویکم شهریور لغایت سوم مهرماه ۱۴۰۰ در فرهنگستان هنر برپا می‌شود.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
اینستاگرام گالری لیلیت