نقاشی‌های اکبر نیکان‌پور در گالری کاما/ با طبیعت آشتی کنید

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

اکبر نیکان پور با الهام از طبیعت مجموعه نقاشی تازه‌اش را به نمایش عمومی در آورده است و در این آثار انسان را به آشتی با طبیعت فرا می‌خواند.

نقاشی‌های اکبر نیکان‌پور در گالری کاما/ با طبیعت آشتی کنید

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از روابط عمومی گالری کاما، مجموعه آثار نقاشی اکبر نیکان پور از روز ۱۸ تا ۲۳ بهمن در گالری کاما برپا است که در این مجموعه نقاشی ۴۲ اثر نقاشی از این هنرمند که در سال های ۸۲ تا ۹۰ با تکنیک اکرلیک خلق شده‌اند برای نخستین بار به نمایش درآمده است.

در این مجموعه آثار اکبر نیکان پور طبیعت را دست مایه خلق آثار نقاشی قرار داده است و این هنرمند آثار نقاشی را در سال‌های ۸۲ تا ۹۰ خلق کرده است.

مجموعه آثار به نمایش درآمده این هنرمند در گالری کاما در ابعاد کوچک و بزرگ هستند که این مجموعه به لحاظ محتوایی همه یک سیر را طی می‌کنند و آثار کوچک دیتیل کارهای بزرگ است و تنها عناصر آن‌ها عوض شده است.

اکبر نیکان‌پور درباره الهام از طبیعت در آثار نقاشی‌اش بیان کرد: طبیعت مادر همه علوم است و تمامی علوم و رشته‌های دیگر و رشته هنری از طبیعت نشات گرفته‌اند و رشته هنری را می‌بینید آوازهای طبیعت، پرندگان، صدای رودخانه‌ها، صدای آب، حجم‌هایی که در طبیعت برای مجسمه‌سازی است و فرم‌هایی که برای مبانی گرافیک است، همه این‌ها دریایی از طبیعت هستند. مگر هنر یک نقطه نیست؟ و نقطه بغل یکدیگر قرار می‌گیرد و تبدیل می‌شود به خط و خط می‌شود فرم و فرم می‌شود حجم و بعد می‌شود فرم‌های معنا گرا و انسان که دارد از طبیعت دور می‌شود به نظرم متضرر می‌شود و دوباره باید با طبیعت آشتی کند.

اکبر نیکان‌پور متولد ۱۳۳۵ اردبیل و فارغ‌التحصیل رشته نقاشی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است که او کارشناسی ارشد تصویرسازی و دارای مدرک درجه یک هنری (دکترا) است و او بیش از ۲۰ سال کتاب و مجلات کودکان و نوجوانان را تصویرسازی کرده است و ضمن دریافت جوایز مختلف سال‌ها است که در دانشگاه‌های کشور مشغول تدریس نقاشی و تصویرسازی است. نیکان‌پور همچنین مشاور و مدیر هنری، داور چندین نمایشگاه داخلی و بین‌المللی، دارای چندین جایزه داخلی و جهانی و مولف کتاب‌های بسیاری در زمینه تصویرگری است و خوش‌فامی رنگ‌های اکولین، جزو ویژگی‌های مشترک تصویری او در کتاب‌ها و مناسب برای کودکان پیش‌دبستانی است.

مجموعه آثار نقاشی اکبر نیکان پور از روز ۱۸ تا ۲۳ بهمن در گالری کاما برپا است و علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند به گالری کاما در نشانی خیابان پاسداران، گلستان دهم، پلاک ۴۴، طبقه دوم مراجعه کنند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
اینستاگرام گالری لیلیت