۵۸۰ تخم مرغ نوروزی در تهران نصب می شود/ آذین‌بندی ۲۲ میدان

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی تهران:

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران از برگزاری پنجمین دوره رویداد «بهارستان» با آذین بندی 22 میدان و نصب 500 تخم مرغ نوروزی خبر داد.

۵۸۰ تخم مرغ نوروزی در تهران نصب می شود/ آذین‌بندی ۲۲ میدانبه گزارش خبرگزاری صبا به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، فرزاد طالبی معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران درباره برگزاری رویداد «بهارستان» بیان کرد: امسال پنجمین دوره رویداد «بهارستان» اجرا می‌شود و ما تمام سعی خود را به کار می‌بریم تا بتوانیم در آستانه بهار شهری رنگین‌تر داشته باشیم.

وی افزود: در این دوره نیز نظیر سال گذشته رویداد «بهارستان» با محوریت محدوده ولیعصر یعنی از راه آهن تا تجریش شکل خواهد گرفت و تلاش ما این است که در این دوره کارهای هنری سطح یک به اجرا درآیند.

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران تاکید کرد: به نظر می‌رسد که طی چند سال گذشته به واسطه رویدادهای هنری در سطح شهر در ذائقه شهروندان تحولی رخ داده است؛ به همین دلیل تاکید ما بر کارهای ماندگارتر و بالطبع با سطح بالای هنری خواهد بود تا بتوانیم پاسخگوی سطح سلیقه شهروندانی باشیم که به واسطه مواجهه با هنرهای شهری همچون حجم، نقاشی و … ارتقا چشمگیری پیدا کرده است.

طالبی درباره بخش‌های رویداد «بهارستان» در نوروز ۹۹ بیان کرد: امسال نیز نظیر گذشته ما بخش عناصر حجمی محیطی و آذین بندی خلاق را که شامل آرایش درختان مختلف شهر همانند یک اثر هنری زیبا، آرایش فضای شهری، احجام موقت و تزیین ۲۲ میدان به عنوان نقطه عطف شهری است، خواهیم داشت.

وی ادامه داد: همچنین بخش «دیوارهای کوچک شهر من» با هدف بازپیرایی و نقاشی دیوارها در فضاهای محلی و تخم مرغ‌های نوروزی، در دو بخش حرفه‌ای و دانشجویی اجرا خواهد شد.

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران درباره آثار بخش عناصر حجمی محیطی و آذین بندی خلاق و نوگرا گفت: در داوری این بخش بر مباحثی چون خط فارسی، عناصر ملی و الگوهای معماری تاکید ویژه‌ای کرده است. بر همین مبنا نیز از بین ۸۴۹ اثر که از ۳۸۰ هنرمند که به دست ما رسیده بود، ۴۳ اثر از ۴۱ هنرمند انتخاب شده اند.

طالبی درباره بخش «دیوارهای کوچک شهر من» بیان کرد: هدف از اجرای این بخش استفاده از ظرفیت و توانمندی‌های محلات است و در این بخش، دیوارها بر اساس شکل و ماهیت طبیعی و بدون کمترین دستکاری در ساختار موجود، به محل روایت‌های زیبا از زندگی تبدیل می‌شوند و به نوعی هنر دیوارنگاری را در مویرگ‌های شهر جاری می‌کنند.

وی درباره آثار انتخاب شده در بخش «دیوارهای کوچک شهر من» بیان کرد: در این بخش حدود ۲۹۱ هنرمند با ۶۱۳ اثر شرکت داشتند که از بین آنها ۸۵ اثر از ۷۴ هنرمند انتخاب شد.

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران بخش تخم مرغ‌های نوروزی را طراوت بخش فضای شهری خواند و گفت: تخم مرغ‌های نوروزی شهر را به سفره‌های رنگین نوروزی تبدیل می‌کنند و شادی و طراوات را به شهر هدیه می‌کنند.

طالبی افزود: در این بخش که دارای محبوبیت خاصی در میان شهروندان است بالغ بر ۱۷۴۲ هنرمند با ۳۹۸۱ طرح شرکت کرده اند که از بین این آثار ارسالی بالغ بر ۲۰۰ اثر از ۲۰۰ هنرمند برای اجرا در سطح شهر انتخاب شده است.

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران در پایان عنوان کرد: همچنین ۳۸۰ تخم مرغ نوروزی علاوه بر ۲۰۰ موردی که امسال اجرا می شوند، در حال مرمت و بازسازی هستند که برای رنگ آمیزی و جانمایی تحویل ادارات زیباسازی مناطق ۲۲ گانه شهر تهران می شوند تا به وسیله دانشجویان و دانش آموزان هنرمند مناطق رنگ آمیزی شود، بنابراین امسال بالغ بر ۵۸۰ تخم مرغ نوروزی را در سطح شهر شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
اینستاگرام گالری لیلیت