هنر بی دریغ در خوشحالی و بدحالی مردمان شریک بوده است

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

پیام معاون امور هنری به دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر؛

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر پیام داد.

هنر بی دریغ در خوشحالی و بدحالی مردمان شریک بوده استبه گزارش خبرگزاری صبا،  در پیام سیدمجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر آمده است:

«هوالبصیر

إِنّ لِربِّکُم فی أیّامِ دَهرِکُم نَفَحاتٍ، فَتَعَرَّضُوا لَهُ لعَلَّهُ أن یُصِیبَکُم نفحهٌ مِنها فَلا تَشقَونَ بَعدَها أبدا …

همانا از سوی پروردگار شما در طول عمرتان نسیم هایی می وزد، پس خود را در معرض آنها قرار دهید، باشد که نسیمی از آن نفحات به شما بوزد و زان پس هرگز به شقاوت نیفتید.

هنر، فضیلت انسان است که متولد می شود تا بار امانت را به درک و درد به جان بخرد و جویای گوهر گمشده باشد که آدمی اگر بخواهد سزاوار «فتبارک الله احسن الخالقین» باقی بماند، باید به تماشای خویش در آبگینه هنر، زلال تر شود. شادمانیِ اندوهناکی است این تولد که تلخ تلخ، جان هنرمند می خراشد تا جهان هنر، نوشین و نازنین باشد.

حماسه­ باشکوهی است «رنجی» که به گنج و دردی که به درود بینجامد. جمال و جلال آدمی است هنر و بی دریغ در خوش حالی و بد احوالی مردمان دیروز و امروز، شریک بوده است که از جان برخاسته و بر جان­ ها نشسته است. شرح شریف هنر در شیدایی روزگار انقلاب شنیدنی است. به یاد آوریم زمزمه­ هایی که به لحن و لهجه­ هنر فریاد شد و دستانی که به آرمان هنر، داستان

جشنواره­ های فجر، ستایش ستم­ ستیزانی است که به سِلاح هنر، صَلاح سرزمین خویش را رقم زدند. این روزها نیز که ناگریزان از خشم، به ورطه­ وطن می ­­اندیشند، تن از هنر، رویینه باید کرد و به شوق صلح، به بردباری از هفت خوان بگذریم که جان هنرمندان به تمامی به وصل اندیشیده است و در دریای تلاطم­ ها و تشویش ­ها به لنگر صبر، ساحل سامان بوده ­اند. رواست که خاصه بدین روزگار، ستایش­گر همت و هوشیاری هنرمندانی باشیم که به هنگام سوگ و در هوای سور، مردم ­اندیشند.

جانمایه­ هنرهای تجسمی هم­ خونی و هم­ گونی با واقعیت ­هایی است که با انسان، معاصرت دارند و غلبه­ حضور قاطع حقیقت در نبض نقش ­ها و رنگ­ ها و احجام متبلور است. جشنواره­ هنرهای تجسمی فجر، مأذنه­ تألیف دانایی و تعمیم اندیشه است و فرصت مواجهات متمایزی است که به مدد هم­ جهانی هنرمندان، نشاط و خرسندی مخاطبان را ممکن می­ کند.

همایشی هوشمندانه که تعهد شهروندی را پاس می­ دارد و پلی برای رفاقت با چشم­ ها و چشمه ­هایی است که به میهمانی دعوت شده­ اند. مدحِ معرفتِ هنرمندان و شرحِ شفقت همکارانم در این روزگار از این قلم برنخواهد آمد و به ناگزیر، خداوندگار هنر را به سربلندی و رستگاری این مهربانان سوگند می­ دهم.»

انتهای پیام/

 

 

 

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
اینستاگرام گالری لیلیت