فرهنگسرای نیاوران میزبان دومین رویداد نخ و نگاره هیما می‌شود

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، در دومین جشنواره در بخش طراحی لباس، هنرمندان کشورهای عضو اکو نیز حضور خواهند داشت. این هنرمندان از کشورهای تاجیکستان، افغانستان و ترکمنستان با ما همراه شدند که در حال حاضر ۳۰ اثر فاخر از هنرمندان عضو اکو در نمایشگاه در معرض دید خواهد بود.

این نمایشگاه رویدادی است با رویکردی متفاوت نسبت به سال گذشته و نگاهی بین‌المللی با تاکید بر دوخت‌های سنتی معاصر و پیوند آن با طراحی لباس. تلاش شده است علاوه بر شناسایی و تعامل بین هنرمندان کشورهای عضو اکو بر دو اصل حفظ اصالت و حفظ محیط زیست تاکید بسیار داریم.

هدف از برگزاری نمایشگاه نیز حفظ و احیای هنرهای سنتی، تعامل میان هنرمندان عضو کشورهای اکو و ایجاد زنجیره لباس اقوام، برگزاری نمایشگاه نخ و نگاره در کشورهای عضو و نمایش هنر و آشنایی بیشتر فرهنگ کشورها به هنرمندان کشورهای مجاور است.

این نمایشگاه علاوه بر ارائه آثار منتخبان، آثار نفیس و بی بدیل سوزن دوزی از چند مجموعه دار و آثار اساتید نیز به نمایش گذاشته می‌شود و طراحی ویژه لباس الهام گرفته از ایرانیان باستان برای اولین بار رونمایی خواهد شد.

داوری دومین جشنواره نخ و نگاره با تاکید بر حضور بخش خصوصی در اقتصاد هنر و با اشاره به رقابت ۸۷۰ اثر از هنرمندان برگزار شد. در این دوره شاهد حضور ۳۲۸ شرکت کننده بودیم که ۲۱۹ هنرمند در بخش دوخت‌های سنتی و ۱۰۹ هنرمند در زمینه طراحی لباس نسبت به ارسال آثار اقدام کرده بودند.

در مجموع هنرمندان ۸۷۰ اثر را به صورت تصویر در مرحله اول به سایت جشنواره ارسال کردند و در داوری بخش اول که به صورت مجازی برگزار شد، ۱۸۱ هنرمند در بخش دوخت‌های سنتی با تعداد ۳۹۷ اثر و ۸۰ هنرمند در طراحی لباس با تعداد ۱۰۴ اثر مورد قبول هیئت داوران واقع شدند و رای مثبت داوران را دریافت کردند. به بیان دیگر در مجموع ۲۶۱ هنرمند و ۵۰۱ اثر وارد مرحله دوم شدند.

در داوری بخش دوم ۱۵۱ هنرمند در بخش دوخت‌های سنتی و ۶۹ هنرمند در بخش طراحی لباس پذیرفته شدند و تعداد ۳۵۷ اثر در دوخت‌های سنتی و ۹۳ اثر در بخش طراحی لباس به نمایشگاه راه یافتند. دوره اول این نمایشگاه در سطح کشور در فرهنگسرای نیاوران برگزار گردیده است.

دومین رویداد نخ و نگاره از ۱۹ تا ۳۰ شهریورماه در گالری شماره ۱ فرهنگسرای نیاوران برپاست. علاقمندان می‎توانند جهت بازدید از این نمایشگاه در روزهای عادی از ساعت ۱۰ تا ۱۸  و در روزهای تعطیل از ساعت ۱۴ تا ۱۸ به فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند. رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا جهت بازدید الزامی است.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
اینستاگرام گالری لیلیت