جدیدترین خبر از پویش گردآوری خاطرات مردم از شهر طهران

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

مدیر خانه طهران از اجرای طرح پویش «خانه طهران، یادخانه شهروندان» با هدف گردآوری خاطرات شهر و حفظ پویایی هویت شهری خبر داد.

جدیدترین خبر از پویش گردآوری خاطرات مردم از شهر طهرانبه گزارش صبا به نقل از روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، محمد حکمت مدیر خانه طهران درباره اجرای طرح «خانه طهران، یادخانه شهروندان» گفت: ما در این پویش فرهنگی، سعی داریم بخشی از حافظه فرهنکی شهر را از طریق گردآوری خاطرات نوشتاری و تصویری شهروندان حفظ و معرفی کنیم، زیرا معتقدیم که حافظه فرهنگی هر شهری برآمده از تجربه‌های شهروندان خود است و بخش مهمی از میراث شهری به شمار می‌رود.

او ادامه داد: بدیهی است که گردآوری و بازخوانی یادگارها و خاطرات در شهر موجب حفظ، تداوم و پویایی هویت شهری خواهد شد. در این راستا این پویش سعی دارد که با گردآوری، حفظ و نمایش حافظه فرهنگی شهر تهران از طریق خاطرات تصویری و نوشتاری شهروندان، موجب افزایش حس تعلق به تهران شود.

مدیر خانه طهران بیان کرد: این پویش سعی دارد زمینه‌ای برای مشارکت شهروندان در کنش‌های فرهنگی ایجاد کند و ضمن حفظ، نگاهداشت و نمایش حافظه فرهنگی شهر تهران، باعث تقویت امید به زندگی در شهر تهران شود.

او درباره نحوه حضور در این پویش توضیح داد: تمامی مردم می‌توانند خاطرات خود را از شهر تهران به صورت تصویری (عکس) و نوشتاری برای ما ارسال کنند. چنانچه علاقه‌مندان قصد ارسال خاطره نوشتاری دارند، می‌توانند آن را به صورت صوتی نیز ضبط کرده و برای ما ارسال کنند.

محمد حکمت از برگزاری نمایشگاهی در راستای این پویش خبر داد و گفت: ما قصد داریم که در نهایت تمامی آثار این پویش را در یک نمایشگاه به نمایش بگذاریم تا عموم مردم و علاقه‌مندان بتوانند از آن بهره‌مند شوند. همچنین تمام آثار برگزیده این پویش به صورت یک کتاب با هدف حفظ حافظه شفاهی شهر تهران به چاپ خواهد رسید.

او در پایان خاطرنشان کرد: همانطور که می‌دانید، خانه طهران یکی از معدود خانه باغ‌های قدیمی تهران است که با همت سازمان زیباسازی شهر تهران از ساخت‌وسازها در امان مانده و پس از مرمت با نام خانه طهران به بازنمایی و تفسیر میراث شهری تهران می‌پردازد. این مرکز زیر نظر معاونت توسعه و برنامه‌ریزی سازمان زیباسازی شهر تهران فعالیت می‌کند.

علاقه‌مندان به ارسال خاطرات می‌توانند تا پایان شهریور ماه با ذکر نام، نام خانوادگی و شماره تماس، آثار خود را به نشانی khanehtehran@tehran.ir ایمیل و یا به آدرس تهران، خیابان لاله زار، انتهای بن بست اتحادیه، پلاک ۱۲- کد پستی ۱۱۴۴۶ پست کنند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
اینستاگرام گالری لیلیت