تشریح برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ایام محرم

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

گروه تئاتر هنرآنلاین: علی عطایی سرپرست مرکز هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در گفت‌وگو با هنرآنلاین درباره برنامه‌های این سازمان در ایام محرم و صفر گفت: برنامه‌هایی برای بزرگداشت پژوهشگران تعزیه و شبیه‌خوانی، نقالان، پرده‌خوانان و شبیه‌خوانان برجسته کشور در نظر گرفته شده بود که اجرا نشد.

او در ادامه افزود: با این حال در برخی مناطق با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در فضای باز، برخی برنامه‌ها به صورت پخش آنلاین اجرا شد. اجرای تعزیه در منطقه ١٨ از روز جمعه 29 مرداد ماه آغاز شده و ادامه دارد. همچنین بیست و هشتمین آیین تعزیه‌خوانی از اول تا دهم محرم در فرهنگسرای خاوران برگزار شد.

سرپرست مرکز هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهردار تهران همچنین یادآور شد: برنامه تعزیت خورشید، شامل اجرای تعزیه، از اول تا دهم محرم با مدیریت منطقه ١٤ در برخی مناطق سازمان برگزار شد. اجرای پرده‎خوانی با عنوان «عطر سیب» در میدان امام حسین با مدیریت پردیس تئاتر برگزار شده است. همچنین باغ موزه قصر میزبان 10 اجرای در قالب ویژه برنامه «بر مدار آفتاب» بوده است.

عطایی تعزیه‌های در حال اجرا و پیش روی این سازمان را با عنوان «تعزیت خورشید» را اینگونه توضیح داد: فرهنگسری امام (ه) از سوم تا هفتم شهریور ماه، بقعه امامزاده طرشتی از سیزدهم تا هفدهم شهریور ماه، بوستان شریعتی از 29 تا 2 شهریور ماه، فرهنگسرای اشراق از هشتم تا 12 شهریور ماه، فرهنگسرای هنگام از 31 مرداد ماه تا 4 شهریور ماه، پارک لاله از 29 مرداد ماه تا 7 شهریور ماه ساعت 18 تا 19:30 میزبان تعزیه بوده و خواهد بود.

او در ادامه افزود: بوستان اندیشه از 8 تا 12 شهریور ماه، میدان نبوت از 29 مرداد ماه تا 7 شهریور ماه ساعت 20:30 تا 22، بوستان کوکب از 3 تا 7 شهریور ماه، بوستان اعتماد از 13 تا 17 شهریور ماه ساعت 20:30 تا 22، میدان امام حسین (ع) از 29 مرداد ماه تا 7 شهریور ماه ساعت 20:30 تا 22، بوستان خیام از 8 تا 17 شهریور ماه ساعت 18 تا 19:30، امامزاده اهل بن علی (ع) از 29 مرداد ماه تا 7 شهریور ماه، بوستان شهید لواسانی از 29 مرداد ماه تا 7 شهریور ماه ساعت 18 تا 19:30، بوستان بعثت از 29 مرداد ماه تا 7 شهریور ماه، مقبره الشهدا فرهنگسرای ولا از 8 تا 17 شهریور ماه ساعت 20:30 تا 22، بوستان شهدای گمنام از 3 تا 7 شهریور ماه ساعت 18 تا 19:30 و باغ نور فرهنگسرای تهران از 3 تا 7 شهریور ماه ساعت 20:30 تا 22 پذیرای اجرای برنامه «تعزیت خورشید» هستند.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
اینستاگرام گالری لیلیت