فراخوان نخستین مسابقه عکس کار ایران منتشر شد

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

علاقه‌مندان برای شرکت در نخستین مسابقه بین المللی عکس کار ایران تا 15 فروردین ماه 1399 فرصت دارند آثارشان را به دبیرخانه ارسال کنند.

فراخوان نخستین مسابقه عکس کار ایران منتشر شدبه گزارش خبرگزاری صبا به نقل از روابط عمومی مرکز کار ایران، نخستین مسابقه بین المللی عکس کار ایران همزمان با برپایی سومین نمایشگاه بین المللی کار ایران (ایران جابکس) از ۱ تا ۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ توسط مرکز کار ایران برگزار می شود و از همه عکاسان حرفه ای، آماتور و علاقه مندان به عکاسی دعوت می شود تا ۱۵ فروردین ماه ۱۳۹۹ آثار خود را به دبیرخانه مسابقه ارسال کنند.

«مرکز کار ایران» به عنوان مرجع تخصصی ایجاد بسترهای کار و شغل، امیدوار است عکس هایی به دبیرخانه مسابقه برسد که ضمن پرداختن به کار به عنوان موضوع مهم اجتماعی؛ بیانگر کوشش عکاسان در نمایش واقعیت ها و آگاهی بخشی به جامعه در ارتباط با هدف این مسابقه باشد.

تاکید بر ارج نهادن به کار و مشاغل مختلف برای رونق اقتصادی و زندگی بهتر و در این میان شغل های تخصصی، مهارتی و حرفه ای و نیز کسب و کارهای نوین از اولویت های این مسابقه است و مشاغل پنهان و کارهای کاذب و غیر مولد مانند دستفروشی، کارهای خیابانی و مشغولیت های تفریحی و شخصی مد نظر دبیرخانه مسابقه نیست.

این مسابقه در سه بخش برگزار می‌شود:

۱- تک عکس

نگاه برگزار کننده در این بخش واقع گرایانه بوده و هر گونه دخل و تصرف که منجر به تغییر در واقعیت عکس شود، پذیرفته نخواهد بود. هر شرکت کننده در این بخش می تواند با رعایت مقررات، حداکثر ۷ اثر ارسال کند.

۲- مجموعه عکس

مجموعه عکس از نگاه برگزار کننده به آثاری اطلاق می شود که حاوی اندیشه و تفکر منسجم عکاس برای بیان ایده خود در قالب چند عکس مرتبط به هم باشد. ایده پردازی در این بخش اهمیت ویژه دارد. در این بخش استفاده از هرگونه تکنیکی برای رسیدن به هدف آزاد می باشد. ارایه بیانیه (statement) مشتمل بر حداکثر یکصد کلمه برای مجموعه عکس الزامی است. شرکت کنندگان در این بخش صرفا یک مجموعه مشتمل بر ۴ الی ۷ عکس را می توانند ارسال نمایند.

۳- بخش جنبی: نه به کار کودک

این بخش با هدف نشان دادن آثار و عواقب اجتماعی زیانبار کار کودکان که به کارهای کاذب و غیر مولد مشغولند، به این موضوع اختصاص یافته است. شرکت کنندگان در این بخش می توانند حداکثر ۳ اثر تک عکس از کار کودکان را ارسال کنند. در این بخش مجموعه پذیرفته نخواهد شد.

محورهای نخستین مسابقه عکس کار ایران نیز به شرح ذیل است:

آموزشی، فرهنگی و هنری (شامل کلیه مشاغل آموزشی، تدریس، تولید ادبی و هنری ، روابط عمومی، تبلیغات، مطبوعات و رسانه ها و …)

اداری و مالی (شامل کلیه مشاغل حسابداری، حسابرسی، اداری، مالی، بیمه، بانکداری، بورس، آمار اقتصادی و …)

اجتماعی (شامل کلیه مشاغل پژوهش های میدانی روان شناسی، جامعه شناسی، علوم سیاسی، روابط بین الملل، تحلیلگری و آمار اجتماعی، مشاوره و علوم تربیتی و …)

بهداشتی و درمانی (شامل کلیه مشاغل پزشکی، دندان پزشکی، پیراپزشکی، پرستاری، مامایی، داروسازی، کاربری سیستم های جدید در درمان و بهداشت و تولید داروها و واکسن ها و …)

خدمات (فروشندگی و بازرگانی و توزیع کالا و خدمات و ورزش و توریسم و سرگرمی و تغذیه و ساخت و ساز بنا و حرفه های اصلاح و تعمیر و …)

کشاورزی و محیط زیست (شامل مشاغل کشت و داشت و برداشت محصول و پژوهش های مربوط به هر مرحله، پرورش انواع جانوران سودمند و مطالعات وابسته، دامپزشکی، گیاه شناسی ، مطالعات جنگل و آب و هوا ، بیابان زدایی و …)

فنی و مهندسی (شامل کلیه مشاغل سخت افزار و نرم افزار صنعت و تکنولوژی، اختراع و تولید صنعتی، کارگری صنعت، کارگاه ها و آزمایشگاه ها و …)

فرآوری داده ها (شامل کلیه مشاغل مربوط به اطلاع رسانی، کتابداری، تولید نرم افزارهای اطلاعاتی، گسترش اطلاعات، شبکه اینترنت، انتقال و تلفیق اطلاعات، ارزیابی داده ها، حفاظت داده ها و … .)

از جمله جوایز برگزیدگان این مسابقه بدین شرح است:

بخش تک عکس

پنج برگزیده: تندیس مسابقه، دیپلم افتخار و مبلغ پنجاه میلیون ریال جایزه نقدی

برگزیدگان خارجی ۳۵۰ دلار

بخش مجموعه عکس

یک برگزیده: تندیس مسابقه، دیپلم افتخار و مبلغ صد میلیون ریال جایزه نقدی

برگزیدگان خارجی ۷۰۰ دلار

بخش جنبی: نه به کار کودک

یک برگزیده: تندیس مسابقه، دیپلم افتخار و مبلغ پنجاه میلیون ریال جایزه نقدی

برگزیده خارجی ۳۵۰ دلار

از جمله مهم ترین مقررات شرکت در نخستین مسابقه عکس کار ایران، بدین شرح است:

شرکت در این مسابقه برای همه آزاد و رایگان است.

هیچ عکسی در بیش از یک بخش پذیرفته نمی شود. ارسال آثار یکسان برای بخش های مختلف باعث حذف شرکت کننده از تمامی بخش های مسابقه خواهد شد.

هر گونه قاب، واتر مارک، علامت و یا ذکر نام بر روی عکس های ارسالی باعث حذف عکس خواهد شد.

آثار می توانند با هر وسیله ای اعم از دوربین و یا موبایل تهیه شده باشند. اما الزاماً می بایست قابلیت چاپ در سایز بزرگ را داشته باشد.

شرکت کنندگان در تمامی بخش‌ها می بایست ضلع بزرگ آثارشان بیشتر از ۳۰۰۰ پیکسل باشد. کیفیت عکس‌ها را بصورتی انتخاب کنید که حجم هر عکس بیشتراز۳MB  باشد. عکس‌ها باید با فرمت jpg و مود RGB در سایت بارگذاری کنند. استیتمنت (حداکثر یکصد کلمه) برای بخش مجموعه عکس الزامی است.

برگزار کننده مجاز است از آثار ارسالی برای چاپ در کاتالوگ، اطلاع رسانی و اقلام تبلیغاتی در ارتباط با این مسابقه با ذکر نام عکاس استفاده کند.

به کلیه پذیرفته شدگان گواهی شرکت در مسابقه از سوی دبیرخانه اهدا می‌شود.

به هر اثر راه یافته به نمایشگاه در بخش تک عکس و جنبی مبلغ یک میلیون ریال و در بخش مجموعه سه میلیون ریال به همراه گواهی شرکت از سوی دبیرخانه اهدا خواهد شد.

هنرمندان برای اطلاع دقیق از قوانین شرکت، ثبت‌نام و ارسال عکس می توانند به پایگاه اینترنتی مسابقه به نشانی www.jobcenter.ir/festival مراجعه کنند. همچنین برای هر گونه سوال و مشکل احتمالی می توانند با شماره تلفن های۸۸۶۴۲۱۵۹  و۸۸۶۵۱۴۸۶ در ارتباط باشند.

آخرین مهلت ارسال آثار، ۱۵ فروردین ماه ۱۳۹۹ است و بنا بر اعلام دبیرخانه، به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد. انتخاب و داوری عکس ها، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ برگزار می شود و مراسم اختتامیه و اهدای جوایز، ۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ اعلام شده است.

عیسی منصوری، محمود شالویی، سعید سمیعی، سیدحسن سلطانی، محمد اکبرنیا، افشین شاهرودی، رامین اسدی و محمد حمزه ای از اعضای شورای سیاستگذاری نخستین مسابقه بین المللی عکس کار ایران هستند.

سعید سمیعی و محمد حمزه ای از اعضای شورای سیاستگذاری؛ سمت رییس و دبیری نخستین مسابقه بین المللی عکس کار ایران را بر عهده دارند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
اینستاگرام گالری لیلیت