اعلام جزئیات افزایش مبلغ طرح تکریم و کمک مستمری اصحاب فرهنگ و هنر

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سید حسین سیدزاده مدیر عامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به افزایش مبلغ طرح تکریم و کمک مستمری گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور تکریم هنرمندانی که از سوی شورای ارزشیابی معرفی شده اند در اواخر دهه ۷۰ مبلغ ۷۵ تا ۱۲۰ هزارتومان به هنرمندان پیشکسوت پرداخت می کرد که بعد از تأسیس صندوق اعتباری هنر این مهم به صندوق واگذار شد. تا سال ۹۷ این مبلغ تغییر چندانی پیدا نکرد و با توجه به تورم طی این سال ها، اثر مادی خود را از دست داد و با اهداف طرح اولیه فاصله پیدا کرد.

سیدزاده افزود: یکی دیگر از اقدامات صندوق، پرداخت مقرری ماهانه به هنرمندانی است که به دلیل از کارافتادگی، بیماری و یا کهولت سن قادر به تأمین معاش نیستند و از محل دیگری نیز حقوق دریافت نمی کنند. این افراد با تأیید شورای ارزشیابی به صندوق معرفی و مقرری ماهیانه دریافت می کنند. در طرح کمک مستمری مبلغ ۱۵۰ هزار تومان به مشمولان این طرح پرداخت می شد اما در سال ۹۷ با موافقت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبلغ دریافتی ماهانه مشمولان طرح تکریم از ۲۰۰ به ۸۰۰ هزار تومان و کمک مستمری ماهانه از ۱۵۰ به ۲۵۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد. پس از اجرایی شدن افزایش مبلغ پرداختی اقدامات لازم برای برای اخذ تأییدیه از شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران انجام و فرایند تکمیل عضویت افراد واجد شرایط با ارائه مستندات انجام شد.

رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر با اشاره به افزایش مجدد مبلغ طرح تکریم و کمک مستمری عنوان کرد: با وجود منابع محدود و مشکلات بودجه ای، تصمیم گرفتیم در سال جاری نیز پرداختی ماهانه ۲ طرح تکریم و مستمری را افزایش دهیم. براین اساس مبلغ طرح تکریم از ۸۰۰ به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و کمک مستمری از ۲۵۰ به ۴۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

سیدزاده در پایان تصریح کرد: هنرمندان ممتاز، سرمایه های اجتماعی جامعه ما محسوب می شوند. حفظ کرامت آنها بسیار مهم است. هرچند این مبلغ ناچیز است اما با توجه به شرایط موجود افزایش آن کار بزرگی است که انجام شده است و تنها به پاس قدرشناسی از کسانی که است که عمری را در راه بالندگی جامعه صرف کردند.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
اینستاگرام گالری لیلیت