دو خبر در حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی پس از طرح نام وزیر پیشنهادی | افزایش حمایت‌ها از بانوان خانه‌دار فعال تا تدوین آیین‌نامه نحوه صدور پروانه فعالیت فروشگاه‌های صنایع‌دستی

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

گروه مد و لباس هنرآنلاین: هنرهای سنتی و صنایع دستی با دارا بودن وجوه تمثیلی و بازتابنده فرهنگ و تاریخ کشورمان، در عین حال کاربردی بودن آثار منقول و غیرمنقول و حتی آثاری که در گروه هنرهای جاری در زمان قرار دارند همچون موسیقی و نمایش‌های سنتی در شرایط کنونی به واسطه تداوم شیوع کرونا در سراسر کشور و مشکلات قابل توجه اقتصادی و فرهنگی، باید بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه این مطلب دو خبر از حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی پس از طرح نام وزیر پیشنهادی جدید را بخوانید:

عبدالحسین کفیری مدیرکل دفتر بازاریابی و تجاری‌سازی معاونت صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی روز گذشته اعلام کرده است: به استناد بند پ و تبصره یک ماده ۳ «قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع”دستی» مصوب مجلس شورای اسلامی و آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ قانون مذکور مصوب هیئت وزیران، دستورالعمل نحوه صدور پروانه فعالیت فروشگاه‌های انحصاری هنرهای سنتی و صنایع‌دستی ایران ابلاغ خواهد شد.

به گفته او، این دستورالعمل به ادارات کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان­‌ها به منظور دریافت پیشنهادها و نظر بخش خصوصی مرتبط  از جمله اتحادیه­ ها، فعالان حوزه فروش و … ارسال شده و در نهایت پس از جمع‌­بندی به منظور اجرا ابلاغ خواهد شد. در این دستورالعمل به تمام ارکان، اجزا و فرآیندهای نحوه صدور پروانه فعالیت فروشگاه‌های صنایع‌دستی همچنین موضوع رسیدگی به شکایات با جزئیات پرداخته شده و شرایط و ضوابط اختصاصی نشان اعتماد در سه سطح ۱، ۲ و ۳ در این دستورالعمل لحاظ شده است.

عزت‌الله ضرغامی وزیر پیشنهادی وزارتخانه مذکور نیز با حضور در مجلس شورای اسلامی ضمن برگزاری نشست با اعضای کمیسیون صنایع و معادن و نیز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با نمایندگان دیدار و در حضور آن‌ها به تشریح برنامه‌های خود پرداخت و به سوالات آنان پاسخ داد.    

روح‌الله عباس‌پور سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس پس از این دیدار اظهار داشته است که ضرغامی در حوزه صنایع‌دستی بر موضوع مشاغل داخلی تاکید بسیار داشت و معتقد بود که می‌توان با استفاده از ظرفیت زنان خانه‌دار زمینه توسعه صنایع‌دستی را فراهم کرد.

زهرا شیخی سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس نیز از تاکید اعضای کمیسیون بر ضرورت تقویت گردشگری سلامت در نشست با وزیر پیشنهادی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خبر داد و گفت: اعضای کمیسیون بهداشت بر ضرورت توجه جدی وزیر گردشگری به توریسم و گردشگری سلامت و همچنین احیای بناهای تاریخی و صنایع دستی تأکید کردند.

 

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
اینستاگرام گالری لیلیت