عکس‌های ما گواه بى‌کفایتىِ بسیارى از مسئولان است/ کاش گوش شنوایی پیدا شود

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

انجمن صنفی عکاسان سینمای ایران در کنار دیگر صنوف سینمایی به روند کند واکسیناسون واکنش نشان داد.

عکس‌های ما گواه بى‌کفایتىِ بسیارى از مسئولان است/ کاش گوش شنوایی پیدا شودبه گزارش صبا، انجمن صنفی عکاسان سینمای ایران در بیانیه ای، ضمن ابراز همدردی با هموطنان مصیبت دیده، به روند کند واکسیناسون کرونا در ایران واکنش نشان داد.

دراین بیانیه آمده است:

«ما شادى را ثبت مى کنیم، غم را، آهى که از بنِ جانى خسته بیرون مى آید. ما رنج ها را ثبت مى کنیم. این ثبت ها چیزى از روزگارِ ما را به تاریخ مى برد. این سیاهی و تباهی تحمل ناپذیرطاقتمان را گرفته است. ما مردمان ایران، روزها است که عزاداریم. سیاه پوش عزیزان ازدست رفته مان وهم وطنان بی پناه و دردمندی که جزساده ترین حق انسانی که همانا برخورداری از اقدمات اولیه بهداشت و ایمنی درمقابل ویروس کرونا است، چیزی طلب نکردیم. ماه ها است با هر زبان و طریقی این خواست ابتدایی و ساده را فریاد می زنیم، اما هیچ مقام و مسئولی خواهان گوش سپردن به آن نیست.

خطاب به کسانى که حیات و هستىِ این روزگارِ مردم ایران به دست آنهاست. آنچه این روزها درعکس ها به ثبت مى رسد، گواه بى کفایتىِ بسیارى از مسئولین امر است. عکس هاى ما انعکاسِ آن چیزى خواهد بود که شما مى کنید. در عکس هاى این روزها مردم صف بسته اند، بر گورها مویه مى کنند، برتخت هاى بیمارستان دراز افتاده اند. تصویرِ این روزها درعکس هاى ما مطلقا رنج و سرگردانیست. این عکس ها کارنامه شماست. آینه اى که براساس آن قضاوتِ تاریخىِ آیندگان برآنچه شما بودید و شما کردید، آسان خواهد بود. حال که شرایط روز به روز وخیم ترمی شود و دوستان و هم وطنان بیشتری را از دست می دهیم، این زخم عمیق ترو صبرمان لبریزشده است.  به عنوان یکی ازصنوف خانه سینما به سهم خودمان درخواست تهیه حداکثری واکسن و تزریق هر چه سریع تر آن به هموطنان مان و همکاران زحمتکش مان در سینما را داریم.

همه آگاهیم که اگردر زمان مناسب این حق مسلم با پاسخی درخور مواجه می شد، شاهد این اندوه پایان ناپذیر نبودیم. ای کاش حالا که در بحرانی ترین روزهای کشورمان از حقمان سخن می گویم، گوش شنوایی برای شنیدنش پیدا شود. انجمن عکاسان سینماى ایران ضمن سوگوارى و همدردى با هموطنان مصیبت دیده از مسئولین بهداشتى و تصمیم ساز مى خواهد که با تسریع روند واکسیناسیون، پرتره هاى خود را در چشم تاریخ با شرم و بى کفایتى به نمایش نگذارند.»

تا الان کانون کارگردانان سینمای ایران، انجمن بازیگران سینمای ایران، انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند، انجمن صنفی صدابرداران و صداگذاران سینما، انجمن تهیه‌کنندگان سینمای مستند، انجمن صنفی فیلم کوتاه ایران و انجمن برنامه ریزان و دستیاران کارگردان سینما در بیانیه‌‌ای خواستار سرعت بیشتر در واکسیناسیون عمومی مردم ایران شده بودند.

تا این لحظه ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت در قبال این بیانیه ها سکوت کرده است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
اینستاگرام گالری لیلیت